منت کشی

بهترین راه منت کشی بعد از قهر با همسر چیه ؟

کد مطلب : 9602تعداد نظرات : 7 نظرزمان مطالعه : 3 دقیقه
اگر در دعوایی که اخیرا با همسرتان داشتید شما مقصر بودید و قصد منت کشی دارید به او بگویید که اشتباه کرده اید و احساساتتان را با او درمیان بگذارید.

راه و روش منت کشی و آشتی کردن بعد از دعوا

در همه زندگی های مشترک دعوا و بحث های زن و شوهری وجود دارد که از قدیم این بحث ها را نمک زندگی می نامند. اگر بعد از دعوا و بحث دو طرف راه آشتی و روش منت کشی را بلد نباشند زندگی آنان با مشکلات زیادی در آینده روبرو می شود و نمک زندگیشان جای خود را به شوری می دهد که دل را می زند، بنابراین بهتر است با روش های منت کشی بعد از دعوا در این بخش از نمناک آشنا شوید.

آموزش منت کشی

منت کشی بعد از قهر با همسر چجوری باید باشه

برای دلجویی پیشقدم شوید

برای نشان دادن مهارت لازم برای ترمیم آسیب احساسی ایجاد شده در زندگی مشترکتان قبل از همسرتان برای دلجویی پیشقدم شوید. دلجویی نکردن همسران بعد از دعوا به مرور زمان، باعث کمرنگ شدن علاقهآنها می شود.

قبول کنید که اشتباه کرده اید

اگر مقصر دعوا و بحث شما بوده اید و مرتکب اشتباه شده اید ، گناه خود را بپذیریـد اما هیچ گاه برای جبران خرابکاریتان متوسل به دروغ نشوید، چون اگر او احساس کند بـا او صـادق نـیستـید، جر و بحث شما بیشتر می شود و گاهی تا طلاق نیز پیش می رود.پس رو راست و یک دل باشید و تمام تلاش خود را برای پاک کردن ذهـن او بکار ببندید.

طلب پوزش

ریشه را پیدا کنید

آیا بعد از دعوا و بحث هایتان به فکر ریشه اشتباهات و مشکلات خود هستید؟ در بیشتر موارد زن و شوهر به علت به وجود آمدن دعوا روی مشکلات سرپوش می گذارند و هیچ وقت سعی نمی کنند ریشه اشتباهات و مشکلات شان را پیدا کنند بنابراین گاهی مشکلات حل نشده باقی می ماند و دوباره خود را نشان می دهد.

بهتر است احساسات تان را با همسر تان مطرح کنید، به احساسات او گوش دهید و سعی کنید همدیگررا بفهمید.

سعی کنید دیگه گذشته را یاد آوری نکنید:

گذشته و اشتباهات طرف مقابلتان را دائم باز گو نکنید و بگذارید گذشته فراموش شود. توجه کنید شما با فراموش کردن گذشته زودتر به توافق می رسید.

نحوه عذرخواهی

به همسرتان بگویید که شما دشمن اش نیستید:

اگر درباره موضوعی با همسرتان آرام صحبت می کنید اما او به یکباره از کوره در می رود و صدایش را بلند می کند به سمتش بروید، دست خود را به آرامی در دستش قرار دهید و به او محبت کنید تا دریابد که بحث بی فایده است.

فضای اطرافتون رو آراسته و زیبا کنید:

محیط می تواند بر روی احساسات ما تاثیر گذار باشد. عصبانیت، احساس خشنی است که با مراقبت و توجه می توان آن را کنترل نمود.

عذرخواهی

نترسید و مشکل ترین کلمه را به زبان بیاورید:

مشکل ترین کلمه برای برخی از زوجین بعد از دعوا و بحث ، عذر خواهی کردن و بیان کلمه معذرت می خواهم است. از بیان این کلمه نترسید زیرا همه افراد قادر به زبان آوردن این کلمه بوده و هیچ کس بعد از گفتن آن غش نکرده است.

انتقاد را با گشاده رویی بپذیرید چون همیشه حق با شما نیست:

در همه بحث های زن و شوهری، هر دو نفر تصور می کنند طرف مقابل مقصر است و حق با آنهاست. اگر می خواهید بحث های مکرر شما زودتر به نتیجه بنشیند انتقاد همسر گوش کنید و با روی باز آن را بپذیرید.

راه آشتی

برای مدت کوتاهی به جای خلوتی بروید:

در هنگام بحث و دعوا به علت بالا رفتن فشار خون و تپش قلبتان ممکن است چیزهایی بیان کنید که کاملا بی منظورند اما برای طرف مقابل بسیار ناراحت کننده باشد. پس در این هنگام برای مدت زمان کوتاهی به جای خلوتی بروید تا در آنجا بتوانید به خود و افکارتان مسلط شوید.

حتما به او بگویید که دوستش دارید:

در هنگام آشتی و صلح همیشه به همسرتان بگویید که دوستش دارید و او را مطمئن کنید که این احساستان در هیچ شرایطی تغییر نمی کند.

اشتی بعد قهر

شما هم ببخشید و فراموش کنید:

عذر خواهی فقط به این معنی نیست که آن را بیان کنید بلکه باید برای همیشه این اتفاق را از ذهنتان پاک کنید . فراموش کردن اشتباهات قابل بخشش طرف مقابل سبب بازگشت دوباره به رابطه و گرمی آن می شود.

یک و یا چند جمله ای دل پذیر به او بگویید:

بیان برخی حرف های آزار دهنده از طرف همسرمان برای ما بسیار آزار دهنده می تواند باشد و گاهی نمی توانیم این حرف ها را فراموش کنیم اما اگر چیزی قابل تعریف را با آن بیاموزید روبه رو شدن با مسائل بسیار آسان تر خواهد شد.

بهترین راه منت کشی بعد از قهر با همسر چیه ؟

3.6514
این مطلب مفید بود ؟375139
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ /ز.ت
7 نظر به ثبت رسیده است
ف1397-09-01
من باهمسرم قهرم چیکار کنم اشتی کنم همیشه این من بودم بایدمنت بکشم دیگه خسته شدم حتی اگه تقصیر اون باشه
13136
تینا 1397-07-29
من همیشه کوتاه میام ولی همسرم همیشه بداخلاقه و انتظار داره من منت کشی کنم و همیشه حق با منه ولی اون حق و به خودش میده یکی از بزرگترین مشکلات ما اینه که اون زود عصبی میه و ناز کشیدن بلد نیست.
12627
پ1397-03-13
الان منو همسرم قهریم همیشه من باید برم منتشو بکشم انقدر که خودخواه چکار کنم من که زنشم بیاد منتمو بکشه
11425
معصوم 1397-02-02
متاسفانه غرورم بهم اجازه نمیده برم جلو و آشتی کنم با همسرم . از یک طرفم طاقت دوریشو هم ندارم . واقعا موندم چیکار کنم
14042
علی1396-06-31
موافقم
2612
هلنا 1396-03-30
اشتی کردنو باید ساده بگیریم تا بتونیم راخت اشتی کنیم مغرور نباشد منتظر طرف مقابل هم نباشید
6915
زهرا1396-01-27
هنوز انجام ندادم ولی دعا کنید بشه
6020
وبگردی