تولد
مکان ترسناک

تمام مکان های ترسناک و عجیب ایران اینجاست

کد مطلب : 29672تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 10 دقیقه
مکان های ترسناک و راز آلود زیادی در ایران وجود دارند که هر کدام افسانه ای را در بر میگیرد و هیچکس از وجود این مناطق خوفناک آگاهی ندارد.

مکان های ترسناک و راز آلود ایران

برای تجربه ترس و هیجان، همیشه که نباید پای فیلم های ترسناک بنشینید،گاهی اوقات بازدید از مکان های وهم آور و خوفناک نیز می توانید به همان اندازه ترسناک و هیجان انگیز باشد. در ایران مکانهایی وجود دارند که مانند آنچه در فیلم های هالیوودی مشاهده می شود، ترسناک و نفس گیر است.

اغلب مناطق خوفناک و مرموز در ایران ، داستانی عجیب و گاه باورنکردنی دارند که حس کنجکاوی مسافران غریبه را برمی انگیزد تا حتما بازدیدی از این مناطق داشته باشند.

در این بخش از گردشگری نمناک شما را به دیدن مناطق جذاب گردشگری مانند فضای وهم انگیز گورستان های قدیمی، قلعه های متروکه و کلبه هایی که قصه ها و افسانه ها از در و دیوارشان سرازیر می شوند خواهیم برد.

قلعه جنی

در جزیره کیش در نزدیکی کشتی یونانی، قلعه ای کوچک و مخروبه قرار گرفته است که کمتر کسی حاضر به دیدن آن می شود ، زیرا همه در عجله برای رسیدن به کشتی یونانی، از مشهورترین جاهای دیدنی کیش، هستند. این قلعه به نام قلعه جنی در میان ساکنین منطقه شهرت دارد.

اگر شب هنگام قصد بازدید از آن را داشته باشید ، کسی شما کمک نخواهد کرد، زیرا اهالی منطقه، بر این باور هستند که جن ها در این قلعه زندگی می کنند.با تاریک شدن هوا ، این قلعه به محیطی وهم انگیز تبدیل می شود. صداهای چاه آبی نزدیک به قلعه و وزش باد، بر ترسناکی این محیط می افزاید.

غار قاتل

تصور بیشتر ما از غار، حفره ای است که در دل کوه ها با قندیل های زیبای آویزان از سقف و البته با خفاش . اما غارهای منحصربفرد زیادی هم هستند که متفاوت بوده و گاه غارنوردی در آن ها حتی به قیمت از دست دادن جان تمام می شود.

وجود حفره ها و تنگناهای عمیق سرشار از سکوت و سیاهی و حتی گاهی صدای جانورانی چون خفاش ها در دالان های تنگ ، همیشه مکانی هیجان انگیز برای علاقه مندان به ژانر وحشت بوده است.

غار پَراو در 12 کیلومتری شمال شرقی کرمانشاه نزدیک روستای چالابه در ارتفاع 3050 متری میدان جنوبی قله کوه پراو با 751 متر عمق با 26 حلقه چاه، یکی از عمیق ترین و صعب العبورترین غارهای جهان است.عمیق ترین چاه پرآو 42 متر عمق دارد، دهنه ی ورودی غار کاملا چاهی است و ورود به آن به گردشگران معمولی و حتی غارنوردان غیرحرفه ای اصلا توصیه نمی شود.

برودت دمای هوا در غار به دلیل آب جاری داخل آن که حاصل ذوب شدن یخچال های زیرزمینی است می باشد، این دما همیشه بین یک و سه درجه سانتی گراد است به همین دلیل پیمایش غار سخت می شود.

علاوه بر این ،وجود گذرگاه های تنگ و خرچنگ روها، ریزشی بودن برخی از قسمت های غار، تراورس های خطرناک و چاه های عمیق، پرآو را در دنیا به غاری صعب العبور و سخت و رازآلود تبدیل کرده، به طوریکه پنج غارنورد ایرانی جان خود را در این غار از دست داده اند و اجساد برخی از آن ها هیچ وقت به بیرون از غار منتقل نشده است.

غار پَراو

تالاب ارواح

تالاب ارواح که به دلیل گذشته های دور، اسم عجیب و غریب و ترسناکی را به خود اختصاص داده است. دریاچه ای در 12 کیلومتری نوشهر ، در 5 کیلومتری شمال روستای چلندر از توابع نوشهر در استان مازندران در میان جنگل انبوه پهن برگ در منطقه ملا کلا قرار گرفته است. طول دریاچه در حدود 700 متر و عرض آن 300 متر است.

در درون دریاچه درختان خشک شده ای قرار دارند که منظره جالبی ایجاد کرده اند. ترکیب درختان مرده وسط دریاچه و مه که بیشتر اوقات روی دریاچه را گرفته با صدای حیوانات وحشی منطقه، همگی شما را یاد فیلم های تخیلی و ترسناک می اندازد و این ویژگی ها باعث شده تا این دریاچه لقب «تالاب ارواح» را بگیرد.

در بخش گردشگری نمناک پیش از این هم اشاره ای داشتیم که تالاب ارواح یکی از مهیج ترین جاهای دیدنی مازندران محسوب می شود؛اگر مایل به دیدن مکانهای ترسناک و هیجان انگیز هستید به شما بازدید از تالاب ارواح را توصیه می کنیم.

دره ستارگان

جزیره قشم طبیعتی شگفت انگیز و مسحورکننده دارد . دره ای زیبا و سحرآمیز به نام دره ستارگان در این جزیره شگفت انگیز ،امروز به عنوان یکی از زیباترین جاهای دیدنی قشم شناخته می شود.

علاوه بر طبیعت وصف نشدنی آن ، حکایت ها و افسانه های جذابی در دل خود نهفته دارد . افراد بومی قشم معتقدند که احجام جادویی موجود در این دره، میلیون ها سال قبل در اثر برخورد ستاره ای به زمین یا توسط موجودات فرازمینی پدید آمده است.

همزمان با وزش باد و هجوم ماسه، صدایی وحشتناک از دالان های تو در توی این دره که در میان دیواره های غول آسای تراشیده شده قرار گرفته اند، در سکوت بیابان شنیده می شود.

مردم محلی جزیره حین تاریکی شب حتی به این منطقه نزدیک هم نمی شوند و از مسافران نیز می خواهند که به هنگام تاریک شدن هوا ، از رفتن به این مکان منصرف شوند . چرا که به اعتقاد آنها شب ها، ارواح، اجنه و موجودات فرازمینی در این دره رفت و آمد می کنند. 

تنها با تماشای اشکال عجیب و غریبی که بر اثر فرسایش هزاران ساله از هر صخره دریا، مجسمه ای حیرت آور و عظیم الجثه ساخته است، کاملا غافلگیر و حیرت زده خواهید شد.

دره ستارگان قشم

مثلث برمودای ایران

«ریگ جن» یا «مثلث برمودای ایران» ،یکی از صعب العبورترین نواحی دنیا، منطقه کویری و پر از تپه های شنی و باتلاق های نمکی است که از عجایب ایران هم به حساب می آید و با باتلاق های سهمگین، مرگ را برای هر موجودی زنده ای به ارمغان می آورد.

در این منطقه کویری تا چشم کار می کند تپه های شنی است و باتلاق های نمک .اتفاقات بی پاسخ و توجیه نشده بسیاری در این منطقه روی داده است و نمکزار های این منطقه مکان قتل و دفن موجوات زنده بسیاری بوده است.

این کویر با مساحتی در حدود 3800 کیلومترمربع، در جنوب غربی و غرب دشت کویر، جنوب سمنان، جنوب شرق گرمسار، شرق پارک ملی کویر، شمال انارک (اصفهان) و غرب جندق قرار گرفته است. در این منطقه هیچ گونه چشمه یا چاه آبی دیده نمی شود. نبود منابع آب، باتلاق های نمک و تپه های ماسه ای مرتفع در مساحت زیاد ، عواملی است که این منطقه را در طول قرن ها از دسترسی انسان دور نگه داشته است.

این کویر خالی از هرگونه پوشش گیاهی و جانوری است و تاکنون گزارشی از وجود حیات در آن منتشر نشده است . شن زارهای گسترده ی این منطقه و باتلاق های آن، هر انسانی را به وحشت می اندازد.مسافرت بدون تجهیزات به این منطقه ، سرنوشتی همچون افراد ناپدید شده در این مکان را در پی خواهد داشت.

در قدیم مردم اعتقاد داشتند که این منطقه نفرین شده و جایگاه ارواح پلید و شیطان است و اگر پای کسی به این منطقه برسد ناپدید و از سوی ارواح و موجودات ماورایی به قلب «ریگ جن» فرستاده می شود!

حتی شترها نیز به گفته یکی از کاوشگرن حین رسیدن به این مکان ، می ایستند و حرکت نمی کنند . هر چند طلسم مثلث برمودای ایران ده سال پیش توسط علی پارسا شکست . این ماجراجوی ایرانی پس از چند بار تلاش ناکام بالاخره توانست از این کویر وحشتناک بگذرد.

دریاچه گنج

دریاچه ای زیبا، مرموز و خطرناک به نام «تخت سلیمان» است که در تکاب استان آذربایجان غربی قرار گرفته است. همچنین کوهی بلند در قسمت شمال شرقی آن قرار دارد که به تخت بلقیس معروف است. مرم بومی این منطقه معتقدند که دریاچه با کوبیده شدن عصای حضرت سلیمان در زمین پدید آمده و گنجی باارزش و باستانی در عمق این دریاچه پنهان شده است.

پای افراد جسور و ماجراجوی زیادی برای یافتن این گنج ، به دریاچه کشانده شده و دریاچه همه آنها را بلعیده و حتی جسد آنها را نیز به خشکی پس نداده است .افسانه ها و روایات بسیاری در مورد این دریاچه وجود دارد .عده ای این مکان را محل تولد زرتشت پیامبر می دانند.

بر اساس افسانه تاریخی دیگر ،کوروش کبیر پس از پیروزی بر کروسوس پادشاه لیدیه که ثروتی افسانه ای داشته است، تمام خزانه و اشیای قیمتی او را به عنوان نذر در این دریاچه ریخته است و پس از آن ساکنان این منطقه همیشه غنیمت های جنگی و اموال ارزشمند خودر را نذر این دریاچه می کردند.هرچند دریاچه تخت سلیمان بسیار مرموز و خطرناک است اما همین دلیل یک مزیت بسیار مهم برای جذب گردشگران خارجی و داخلی جهت بازدید از این مکان شده است.

دریاچه گنج سلیمان

جنگلی که جیغ می کشد

در نزدیکی های مشهد ابتدای روستای سربرج از توابع بخش طرقبه ، جنگلی انبوه وجود دارد که با تاریک شدن آسمان صداهای وحشت آوری از میان درختان آن به گوش می رسد و به گفته ی اهالی و غریبه هایی که به آن منطقه سفر کرده اند، شبیه جیغ است.

برخی ساکنان منطقه، این صداهای وحشت آور را ناشی از هجوم ملخ ها به درختان می دانند ، برخی دیگر نیز عواملی ناشناخته را از جمله آب وهوا، دلیل به وجود آمدن این صداها می دانند. نکته قابل توجه این است که عمر این صداها به چند سال نمی رسد و قبل از آن وجود نداشته است.

یعنی از سال 1390، یعنی درست از سالی که این صداها از جنگل شنیده می شود، همچنان آب در آن جریان دارد و همین امر باعث جلب توجه مردم و به تبع آن، ترس آن ها از این پدیده ی شگفت انگیز شده است، وحشتی موجب تحریک کنجکاوی در گردشگران می شود و این جنگل می تواند برای آنهایی که قصدشان از سفر تجربه ترس است و ترشح آدرنالین، کمپ زدن در آن گزینه خوبی برایشان باشد.

باغ سنگی

سیرجان شهری در جنوب غربی کرمان است که جاذبه های بسیار زیادی دارد اما در بین تمام آن ها، باغی اسرار آمیز وجود دارد که خبری از سرسبزی در آن نیست. از درختان این باغ به جای میوه سنگ آویزان است. اطراف این باغ که بیابان است، حس دلهره آوری به آن داده که به عجیب بودن آن کمک کرده است.

این باغ سنگی باغ درویش خان نام دارد و سازنده آن مزرعه داری به نام «درویش خان اسفندیار پور» است که حدود 40 سال پیش پس از خشک شدن مزرعه اش، حالت طبیعی خود را از دست داد و به نشانه اعتراض درختان باغش را که دیگر خشک شده بودند، در جای دیگر کاشت و سنگ هایی را که از کوه های اطراف جمع کرده بود، به عنوان میوه درختانش به آنها آویزان کرد.

عده ای دیگر بر این باورند که درویش خان شبی خواب ساختن این باغ را می بیند و فردای آن روز به هنگام چراندن گوسفندان در بیابان، شهاب سنگی را می بیند که از آسمان به زمین می افتد و آن را به خانه برده و با آن باغش را می سازد.

درویش خان به اویزان کردن سنگ قانع نبود و سر گوسفندانی که توسط گرگ دریده شده بودند را به درختان آویخت ، اما با اعتراض مردم، دست از این کار برداشت. لوله اگزوز ماشین، چرخ دنده های فرسوده، لاستیک های نخ نمای پنچر شده، پیت نفت، قوطی حلبی، آینه شکسته، شناور کولر، نی قلیان شکسته و بسیاری ضایعات دیگر هم بر این درختان پدیدار شدند.

پس از مرگ درویش خان ، مردم از فرو افتادن یکی از درختان جلوگیری کرده اند . تنها سوالی که می توان پرسید این است که پیرمرد چگونه این سنگ ها را می توانست جابه جا کرده و از درختان آویزان کند ؟

باغ سنگی کرمان

گورستان اجنه

در جنوب شرقی ترین نقطه ایران، گورستانی با سنگ قبرهای عظیم الجثه وجود دارد که تبدیل به مکانی جالب برای ماجراجویان علاقمند به دنیای ماورالطبیعه شده است . گورستان جن در روستای تیس نزدیک شهر چابهار در استان سیستان و بلوچستان است و مردم بومی آن را به این باور رسانده که این گورها محل دفن آدمیزاد نیست و به آنجا جن سنط می گویند.

در گورستان جن، قبرها کنار هم بر روی سطحی صخره ای حفاری شده اند ، این شیوه حفر شدن جای سوال بسیار دارد و در نهایت پاسخ را به دنیای از ما بهتران می کشاند.

افراد بومی اعتقاد دارند ، شب ها صداهای عجیبی در این روستا شنیده می شوند و با تاریک شدن هوا جن ها بر سر مردگان خود مویه می کنند و هرکس شبانه گذرش به این گورستان افتد، مورد نفرین آن ها قرار می گیرد و بعد از چند روز با عذابی سخت می میرد.

گورستان ها همیشه محلی ترسناک هستند و در اکثر فیلم های وحشتناک جایگاه خاصی به خود اختصاص می دهند . اندازه بسیار بزرگ و غیر طبیعی و اشکال عجیب روی سنگ ها مردم را به این باور می رساند که جن هخا در زیر آن دفن شده اند .

طبق افسانه های عامیانه ، هیچ آدمیزادی دیده نشده است که تیشه بردارد و برای دفن جسدش، سنگ سخت را بتراشد. به اعتقاد برخی دیگر شاید حفرکنندگان، به خاطر حفظ مردگان از گزند جانوران و خورندگان زیرزمینی، رنج کندن سنگ را تحمل می کردند و گورهای این چنینی می ساختند تا به درگذشتگانشان احترام بگذارند.

جهنم دره

منطقه ای به نام «جهنم دره» در ناحیه ای کوهستانی از شهر خوی آذربایجان غربی قرار گرفته است. حواشی جهنم دره به اندازه ای برای بومی ها زیاد است که حتی برای گشت و گذار هم کسی جرات رفتن به آنجا را در خود نمی بیند .کوه های بلند در این منطقه که راه را بسیار صعب العبور کرده است دلیل نامگذاری آن می باشد.

جهنم دره هم از نظر وضعیت فیزیکی و هم از نظر روانی، منطقه ای منفور و خطرناک برای بومیان این منطقه محسوب می شود. افراد داوطلب برای رفتن به این منطقه هرگز بازنگشته اند.

قلعه آدم خوار

قلعه و منطقه باستانی بوینی یوغون واقع در روستای کور عباسلو اردبیل است.این جاذبه ی عجیب و غریب هم همانند بسیاری از جاذبه های دیگر ساخت بشر، متروک مانده و به همین علت رمز و راز بیشتری برای داستان سرایی و قصه پردازی دارد .به نقل از مردم محلی ، در قدیم افرادی که به این قلعه باستانی می رفتند به طور مرموزی ناپدید شده و توسط قلعه بلعیده می شدند.

خرابه های پر قصه

خرابه ها و قلعه های قدیم در بیشتر موارد ترسناک و وهم انگیز می باشند همچنین این مکان های دست ساز دارای رمز و راز فراوانی هستند. یکی از این قلعه ها دهشتناک ، قلعه زاهدان کهنه نام دارد که در 27 کیلومتری شرق زابل سیستان و بلوچستان قرار گرفته است.

همچنین این قلعه در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است. در دل این قلعه داستان ها و قصه های ترسناک زیادی وجود دارد و گفته می شود ارواح و اجنه در این قلعه حکومت می کنند.

تمام مکان های ترسناک و عجیب ایران اینجاست

3.6782
این مطلب مفید بود ؟565217
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
1 نظر به ثبت رسیده است
صدف عشق1400-09-14
واو جالبه من همیشه از سایت نمناک کمک میگیرم ممنون از سایت خدبتون
01
وبگردی