ناخن گرفتن در شب
یکی از رایج ترین و در عین حال ظاهرا بی معنی ترین خرافات ژاپنی ، میگوید که ناخن گرفتن در شب اشتباه است چرا ؟ چون اگر اینکار را بکنید ، هنگام مرگ والدین تان در کنارشان نخواهید بود.

یک خرافه ژاپنی ، مرگ به دلیل ناخن گرفتن در شب

وقتی در ژاپن ، اگر داخل خانه چتر باز کنید ، هیچکس تعجب نمی کند ، اما اگر در شب شروع به سوت زدن کنید یا در صبح عنکبوت بکشید ، احتمالا ناگهان کارتان را متوقف و درمورد برخی از خرافات ژاپنی سخنرانی می کنند. یکی از رایج ترین و در عین حال ظاهرا بی معنی ترین خرافات ژاپنی ، میگوید که نباید ناخن ها را در شب بگیرید چرا ؟ چون اگر اینکار را بکنید ، هنگام مرگ والدین تان در کنارشان نخواهید بود. در این بخش از سرگرمی نمناک چندین دلیل منطقی و نه چندان منطقی را پشت این خرافات قدیمی یافتیم.
خیلی خب ، ناخن پا با مرگ والدین شما چه کار دارد ؟ خب ، اغلب شما باید این خرافات را درک کنید ؛ برای مثال :شب ناخن گرفتن به نحوی منجر به مرگ زودرس می شود. بنابراین، از آنجایی که شما قبل از والدین تان می میرید ، مرگ پدر و مادر خود را نیز نمی بنید.
 
ناخن گرفتن در شب

دلایل خرافات ناخن گرفتن در شب

چرا به عقیده ی ژاپنی های قدیمی ناخن گرفتن در شب منجر به مرگ می شده

نظریه 1 :تصادفا خود را می کشید
در قرن 21 ما ابزارآلات شگفت انگیزی به نام " ناخن گیر " داریم . با این حال ، برگردیم به ادوارای ژاپن (1603_ 1863) آن ها هیچ یک از این لوازم لوکس را نداشتند ، بنابراین وقتی که ناخن هایشان بلند می شد مجبور بودند با چاقو یا برخی اشیا تیز تر را برای کوتاه کردن ناخن های انگشتان ظریف دست و پا استفاده کنند.
آن ها ممکن بود در طی روز زمان برای پیرایش نداشته باشند چرا که در طی روز مشغول فعالیت در زمین هایشان بودند بنابراین آن ها مجبور بودند شب در زیر نور ماه یا آتش با شی تیز ناخن بگیرند. چاقوی تیز بعلاوه تاریکی می توانست به سرعت به یک فاجعه بزرگ تبدیل شود که تنها مرکب از کمبود مراقبت های پزشکی و آنتی بیوتیک ها است؛ زخم ها به قانقاریای کشنده تبدیل می شد و بعد شما چیزی که با آن مواجه بودند :مرگ بر اثر ناخن گرفتن بود. کوتاه می گوییم ، اگر در تاریکی با چاقو ناخن بگیرید ممکن است تصادفا خود را بکشید. بنابرین ، با مرگ شما ، در آینده هنگام مرگ پدر و مادرتان، شما مرده اید.
ناخن گرفتن

ناخن گرفتن در شب عجیب ترین خرافات ژاپنی ها

نظریه 2 :عمر خود را کوتاه می کنید
این نظریه کمی مخوف تر است ، اما خرافات بیشتری نیز دارد. ابتدا، باید به چند شخصیت کانجی نگاهی بیاندازیم . بنابراین ، ما درحال صحبت کردن درباره ناخن گرفتن در شب ، یا به سبک ژاپنی ، می توانیم آن را به " ناخن های شبانه " مختصر کنیم.اما یک دقیقه صبر کنید ، بنظر خیلی شبیه به یو وتسومرو یا یوتسومی است که در اینجا به معنای کوتاه شدن عمر است. بنابراین با ناخن گرفتن در شب شما عمرتان را کم میکنید و احتمالا زودتر والدین تان می میرید.
یکی دیگر از کارهایی که عمر را کوتاه می کند پیشنهاد می دهد که ناخن گرفتن در شب میتواند خودش منجر به احضار فراخوانی مرگ شود. اگر ناخن هایتان را در شب کوتاه می کردید ، احتمالا مجبور بودید با آتش کارتان را انجام دهید ، بنابراین به محض قرار دادن آن ها در آتش ناخن ها آتش میرفتند ، بوی ناخن های سوخته بی شباهت با بوی مرده سوزی است ، بنابراین سهوا مرگ را دعوت میکنید تا بخشی یا تمام جان شما را بگیرد.
 ناخن گرفتن در شب

نظریه عجیب ژاپنی ها درباره ناخن گرفتن در شب

نظریه 3 :شما ارواح را جذب یا عصبانی می کنید
ابتدا ، مهم است که توجه داشته باشید مرز بین دنیای غیر مادی و مادی در شب ( یعنی حدود 3 صبح) به ضعیف ترین زمان خود می رسد، بنابراین در هنگام تاریکی احتمال وجود ارواح بیشتر است.برخی مردم همچنین بر این باورند که قسمتی از روح شما در ناخن هایتان است ، و هنگامی که آن ها را کوتاه میکنید، کمی از وجودتان را _ در حال حاضر روح نپذیرفته و عصبی _ داخل شب پر از ارواح رها میکنید. اگر واقعا روح خود را آزار داده باشید ، ممکن است ارواح خبیث دیگر را صدا کند که شما را به دردسر بیاندازند یا حتی موجب نابودی شما شوند.
 
ناخن گرفتن شبانه

خرافه های باور نکردنی درباره ناخن گرفتن شبانه 

نظریه 4:به ارواح شیطانی اجازه می دهید به بدنتان وارد شوند.
این نظریه نیز به خرافه مواجه است، اما این بار چاقو مقصر است . برخی معتقدند که ابزار آلات تیز دارای قدرتی هستند که شما را از ارواح شیطانی محافظت می کنند، مگر اینکه شما از آن برای ناخن گرفتن استفاده کنید . با کوتان کردن ناخن با یک شی تیز ، شکافی را در بدن خود ایجاد میکنید که ارواح شیطانی سرگردان را قادر به نفوذ در بدن شما می سازد .
از چهار نظریه برای توضیح چگونگی آغاز این خرافه ، با اولی موافقیم. زیرا توضیح منطقی تری ارائه میدهد؛ اگرچه ، علیرغم دانستن اینکه نظریه اول ابتدا احتمالا درست است، هنگام ناخن گرفتن نمیتوانیم سه نظریه قبلی را به خاطر نیاوریم با این حال بسیاری از مردم ژاپن ، اهمیت زیادی به خرافات نمیدهند . آن ها انتخاب میکنند که بعد از تاریکی ناخن بگیرند، چرا که خیساندن در حمام شبانه ناخن را نرم میکند و باعث می شود که ناخن ها آسانتر کوتاه شوند.

 ناخن گرفتن

مرگ به علت ناخن گرفتن در شب یکی از خرافات عجیب ژاپنی

آیا شما هم شب ها ناخن میگیرید ؟ اگر چنین است، آیا این خرافات تغییری را در روال طبیعی زندگی شما ایجاد میکند ؟ خجالت نکشید ، ممکن است من هم خرافی باشم ، به همین دلیل است که من هم ناخن هایم را شب نمیگیرم.

علت خرافات ژاپنی ها درباره ناخن گرفتن در شب

2.58
این مطلب مفید بود ؟44
منبع : بخش سرگرمی نمناک / ن / ف
برچسب : ناخن گرفتن
وبگردی