نصب شومینه
شومینه یک وسیله گرمایشی در منزل است که علاوه بر ایجاد گرما در زیبایی خانه هم بسیار تاثیر گذار است، در ادامه راهنمای نصب و خرید شومینه و نکات کاربردی در انتخاب شومینه آشنا خواهید شد.

قدم به قدم از خرید تا نصب شومینه

شومینه وسیله ای گرمایشی در خانه می باشد که علاوه بر ایجاد گرما در منزل ، زیبایی را به خانه هدیه می کند. شومینه ها به صورت گازی یا چوبی در طراحی دکوراسیون داخلی کاربرد دارند . طراحی آن با توجه به طراحی داخلی انتخاب می شود . از امکانات آن می توان به ایجاد گرما و آرامش در محیط اشاره کرد.

راهنمای خرید و نصب شومینه

امروزه از شومینه به عنوان عنصر و نقطه توجه طراحان دکوراسیون قرار دارد . این وسیله به گونه ای طراحی می شود که آلاینده و دود حاصل را به بیرون از خانه هدایت می کند .در طراحی شومینه باید به عواملی چون ابعاد و طراحی قطعات آن،کف و لوازم فرعی شومینه و پرداخت دیوارها دقت داشت.با پیشرفت تکنولوژی و جایگزین شومینه های برقی می توان به راحتی و بدون نیاز به تعیین جا برای شومینه آن را به هر نقطه از خانه جا به جا کنیم.

محل قرارگیری این وسیله معمولا در گوشه اتاق ، میان دیوار و یا در وسط فضای داخلی قرار می گیرد.از انواع آن می توان به شومینه سنگی ، دیواری ، هیزمی ، گازی و برقی و مدرن اشاره کرد. این وسیله دارای سه بخش اصلی آتشدان ، دودکش و تزئینات بیرونی می باشد. از لحاظ ساخت می توان به دو نوع سفارشی و پیش ساخته که از نظر سوخت هیزمی ، الکلی ، گازی و برقی می باشد ، اشاره کرد.

نکات کاربردی در انتخاب شومینه

شومینه علاوه بر زیبایی در خانه می تواند به عنوان مکانی برای جمع شدن افراد خانواده و صحبت کردن تبدیل شود . اما این نکته را باید درنظر داشته باشید که چنان چه بخواهید در خانه شومینه داشته باشید باید تمهیدات لازم برای قرارگیری آن درنظر بگیرید . از مهم ترین نکات کاربردی ایجاد شومینه در خانه که باید به آن توجه کرد این است که شومینه را در نقطه ای از فضای خانه درنظر بگیرید ، که مرکز توجه خانه محسوب شود و براساس آن چیدمان خانه را انجام دهید .

اگر در فضایی مجبور به استفاده از شومینه در گوشه فضا هستید حتما باید به طراحی اطراف آن توجه کنید و فضایی دنج و زیبایی را برای شومینه ایجاد کنید . شومینه های مدرن معمولا ترکیبی از استیل و شیشه هستند و زیبایی خاصی را در فضا ایجاد خواهند کرد .

در آپارتمان هایی که برای شومینه دودکش تعبیه نشده است و امکان استفاده از آن وجود ندارد ، بهتر است برای ایجاد سلامتی و ایمنی در محیط دودکش را در نظر بگیرید . در شومینه های برقی ، شیرگاز را با دقت بررسی کنید تا نشتی یا ترک نداشته باشد که باعث متصاعد شدن گاز در محیط شود و در آخر به انفجار و احتراق منجر شود .

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین ساختمون در این زمینه مشورت کنید و از راهنمایی های این افراد استفاده کنید . در آپارتمان هایی که تمهیدات لازم برای قرارگیری این وسیله گرمایشی وجود ندارد ، می توانید با استفاده از گزینه های مناسب تر این عنصر دکوراتیو را در دکوراسیون منزل خود داشته باشید.

شومینه هایی که برای زندگی امروزی طراحی شده اند شومینه های برقی و الکلی هستند .شومینه های برقی با تبدیل برق به گرما فضای داخلی را گرم و از آنجایی که از این وسیله در اماکن عمومی و مسکونی استفاده می کنند ، محبوبیت خاصی در فضا ایجاد می کند .این نوع از شومینه های برقی به دلیل استفاده از نیروی برق امنیت بالایی را ایجاد خواهد کرد و دارای استانداردهای مناسب گرمایشی خواهند بود .

این دسته از شومینه های برقی در شرایط استاندارد ، اتاقی به ابعاد 40 متر مربع را کامل گرم می کنند. این نوع از شومینه ها در سیستم نمایشی شعله خود از سیستم ال ای دی استفاده می کنند و تا حد زیادی شعله آتش واقعی تولید می کند .اخیرا در بازار شومینه های برقی هوشمند که دارای سیستم کنترل از راه دور نیز هستند مجهز شده است و می توان برای ایمنی و سلامت بهتر از این نوع وسایل گرمایشی در خانه استفاده کرد .

ساختمون بهترین و مناسب ترین وسایل گرمایشی را که دارای گارانتی و استاندارد ویژه هستند به فروش می رساند ، با کمی تحقیق و جستجو در مورد شومینه می توانید بهترین و باکیفیت ترین شومینه را خریداری کنید . برای کسب اطلاعات بیشتر بهتر است با مشاورین ساختمون درتماس باشید.

وب سایت ساختمون مرجع معرفی کالاهای و خدمات ساختمانی از قبیل درب ضد سرقت، دوربین مدار بسته، کاغذ دیواری و پنجره دو جداره، پنجره Upvc، درب اتوماتیک، درب ضد سرقت است.

قدم به قدم از خرید تا نصب شومینه

54
این مطلب مفید بود ؟40
برچسب :
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی