تولد
هایلایتر
یکی از جذابترین ترندهای لوازم آرایشی که امروزه حرفه ای ها به آن اهمیت زیادی میدهند هایلایتر است که شما با استفاده از آن میتوانید کاری کنید تا صورتتان به شکل زیبایی بدرخشد.

هایلایتر چیست و چگونه از هایلایتر استفاده کنیم ؟

هایلایتر یکی از بهترین لوازم آرایش موجود می باشد. البته استفاده کردن از آن کاملا اختیاری است و بدون آن، آرایش شما ناقص محسوب نمی شود اما می توانید از طریق آن درخشندگی بیشتری به پوست خود ببخشید. این ماده آرایشی سبک یک راه شگفت انگیز برای جذابیت دو برابری صورت شما است و باعث می شود که چهره تان سرحال تر نشان داده شود.

اگر آشنایی زیادی با لوازم آرایش ندارید و نیاز دارید که راهکارهایی را برای استفاده از هایلایتر بیاموزید، در این قسمت از دنیای مد نمناک با ما همراه باشید تا بتوانید ویژگی های جذاب صورت خود را دو چندان کنید ؛ آیا مایلید که در تاریکی شب صورت شما بدرخشد؟ پس این مقاله را از دست ندهید.

چگونه هایلایت را به روی صورت بزنیم؟

میکاپ آرتیست ها و سلبریتی ها اغلب از این ماده آرایشی شگفت انگیز برای کانتور کردن و لیفت کردن بعضی از قسمت های صورت استفاده می کردند. نگران نباشید، مطمئنا شما نیز می توانید در استفاده از این ماده استاد شوید.

مواد مورد نیاز :

  • براش سایه
  • پودر هایلایتر
  • پالت رژگونه
  • براش زاویه دار
  • براش بِلِند

 هایلایتر

مراحل استفاده از هایلایتر:

قبل از این که از هایلایتر استفاده کنید، باید مطمئن شوید که بیس پوست شما کاملاً آماده می باشد و از مواد مثل فوندیشن، کانتور و برنزر روی آن استفاده شده است زیرا بعد از هایلایتر دیگر نمی توانید از این مواد استفاده کنید.

مرحله اول:

اول رژگونه بزنید.

از پلت رژگونه یکی از رنگ های مورد علاقه خود را انتخاب کنید که کاملاً طبیعی به نظر برسد و با براش رژگونه می توانید رنگ را روی گونه های خود اعمال کنید و بعد آن را بِلِند کنید.

 رژگونه زدن قبل از هایلایتر

مرحله دوم:

ساختار صورت را در نظر بگیرید.

مهم نیست که شکل صورت شما گرد، بیضی یا هر شکل دیگری باشد. باید بدانید که بهترین قسمت ها برای استفاده از هایلایتر روی گونه های شما کجا می باشد. روی برجستگی گونه، پایین مرکز بینی، روی پیشانی و بالای مرکز لب بالا و چانه .

این ها قسمت هایی هستند که باید با هایلایتر روشن شوند و صورت شما را درخشنده تر کنند . گاهی اوقات می توانید فقط روی گونه ها استفاده کنید و از قسمت های دیگر صرف نظر کنید که این کاملا به سلیقه شما برمی گردد .

مرحله سوم:

قسمت های نام برده شده را هایلایت کنید.

از براش سایه استفاده کنید و پلت هایلایت را بردارید و آن را مستقیماً به نقاطی که گفتیم ، بزنید . این قسمت ها را باید کاملا بِلِند کنید و همچنین می توانید زیر استخوان ابرو را نیز برای هایلایت کردن انتخاب کنید و در مرحله بعد می توانید هایلایت را به نوک بینی و همچنین فرورفتگی قسمت بالای لب بالا بزنید.

 روش کانتور کردن صورت

مرحله چهارم:

میکاپ خود را تنظیم کنید .

از یک اسپری فیکساتور میکاپ استفاده کنید. دو یا سه بار آن را به منطقه های هایلایت شده بزنید و همچنین می توانید از یک بلندر تمیز اما مرطوب استفاده کنید و دوباره محصولات را به پوستتان بخورانید.

این کار باعث می شود که از ماندن هر نوع پودر اضافی روی پوست شما جلوگیری شود و همچنین درخشندگی پوست افزایش پیدا کند . این کارها را باید زمانی انجام دهید که هایلایتر هنوز به اندازه کافی به خورد پوست شما نرفته است .

راه کارهای مهم برای استفاده از هایلایتر که تازه کارها باید آن را بدانند:

اکنون زمان این است که بدانید چگونه هایلایت را به بهترین حالت روی صورت خود بزنید و در این قسمت راهکارهایی را به شما معرفی می کنیم که بسیار مهم است .

باید از فرمولاسیون هایی استفاده کنید که مناسب نوع پوست شما می باشد.

اگر پوست چرب یا ترکیبی دارید، از یک پودر هایلایتر استفاده کنید که بهترین گزینه برای پوست شماست اما اگر پوست خشکی دارید، از هایلایتر مایع یا کرمی استفاده کنید .

 انتخاب رنگ هایلایتر

مرحله بعد انتخاب رنگ مناسب پوست شما می باشد.

اگر رنگ پوست شما گندمی یا سفید است، به دنبال هایلایت با تناژ صورتی باشید و پوست های تیره باید از تناژ های طلایی استفاده کنند و همچنین تناژ های قرمز یا شامپاینی برای هر نوع پوستی مناسب می باشند .

ابزارهای میکاپ شما نقش اساسی را در ظاهر هایلایت روی صورت ایفا می کنند.

برای هایلایت های کرم یا مایع باید از براش های سفت تر استفاده کنید و همچنین برای هایلایت های پودری باید از براش های معمولی استفاده کنید تا بهترین اثر را روی شما بگذارند .

چیزی که زیر هایلایتر استفاده می کنید، بسیار مهم می باشد.

در طول روز می توانید هایلایتر را بیشتر از همیشه استفاده کنید اما برای شب باید روشنی آن کاملاً طبیعی باشد تا بیش از حد در شب برق نزنید.

 براقی پوست صورت

کانتور کردن اصلا اجبار نیست:

می توانید فقط هایلایتر بزنید و هیچ کانتوری نداشته باشید .

اگر نگرانید که هنگام استفاده از هایلایتر مایع ، فوندیشن شما پخش شود ، می توانید با استفاده از اسفنج های بِلِند کننده و یا نوک انگشتانتان از این کار جلوگیری کنید و به یاد داشته باشید که هیچ وقت نباید چیزی را محکم روی پوست فشار دهید زیرا آرایش شما را به هم می ریزد .

همه خانم هایی که با چین و چروک پوستی مواجه هستند ، می توانند از هایلایتر برای درخشندگی و جوانسازی پوستشان استفاده کنند و همچنین می توانید مقداری از آن را تنها روی استخوان گونه بزنید تا دیگران جذب صورت شما شوند و این موضوع برای پوست های خشک بسیار عالی عمل می کند .

اگر مایلید از هایلایتر های خنثی استفاده کنید .

حتی آن ها نیز می توانند به پوست شما درخشندگی بدهند و فقط کافی است که آن را روی نقاطی که ذکر کردیم، استفاده کنید .

امسال سال استفاده از هایلایتر می باشد و مطمئن باشید که با برق زدن صورت هیچ وقت مورد تمسخر دیگران قرار نخواهد گرفت و می توانید برای تکمیل آرایش از این محصول استفاده کنید . امیدواریم که با این مقاله تمام اطلاعات لازم را در مورد استفاده از هایلایتر به دست آورده باشید .

هایلایتر چیست و چطور استفاده می شود ؟ + تکنیک

4.6136
این مطلب مفید بود ؟12610
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
برچسب : آرایش صورت
وبگردی