هفته ششم لیگ برتر

ترکیب منتخب هفته ششم لیگ برتر

تاریخ انتشار : 4 آذر 1400کد مطلب : 66911زمان مطالعه : 3 دقیقه
هفته ششم لیگ برتر فوتبال ایران روز گذشته با برگزاری هشت دیدار به انجام رسید و نتایج جالبی هم رخ داد که در نهایت منجر به صدرنشینی تیم سپاهان شد.

ایرنا:هشت تیم در تیم منتخب نماینده داشتند که سهم سپاهان از بقیه بیشتر بود و شاهد حضور سه نفر از این تیم بودیم.

گلر:مهرداد بشاگردی (هوادار):

دروازه بان کهنه کار تیم تهرانی مقابل آلومینیوم نمایش درخشانی داشت و چندین بار شوت های تیم آلومینیوم را به خوبی دفع کرد تا هوادار با متوقف کردن صدرنشین لیگ تا پایان هفته پنجم، کمی وضعیت خود را در جدول بهتر کند.

مدافعان:عزت الله پورقاز (سپاهان)، آرمین سهرابیان (گل گهر)، فرشاد فرجی (پرسپولیس) و سعادت حردانی (فولاد خوزستان)

پورقاز که در این فصل نمایش بسیار خوبی داشته، توانست یک گل بسیار حیاتی را هم برای نماینده اصفهان به ثمر برساند و در کارهای دفاعی نیز مثل همیشه به وظایفش عمل کند تا پنجمین کلین شیت در لیگ بیست و یکم برای تیم محرم به ثبت برسد.

آرمین سهرابیان در تقابل با تیم سابقش عملکرد کم نقصی داشت. او به خوبی در فاز دافعی مقابل مهاجمان استقلال مقاومت کرد و با قدرت حمل توپ خوبی که داشت چند بار در فاز تهاجمی نیز به تیمش کمک کرد تا بازی سازی خوبی انجام شود.

در نبود سیدجلال حسینی، فرشاد فرجی یکی از بهترین بازی های خود را برای پرسپولیس به منصه ظهور گذاشت و اشتباهی را مرتکب نشد. عملکرد خوب فرجی و دیگر مدافعان پرسپولیس کمک کرد تا این تیم به اولین کلین شیت فصل دست پیدا کند.

سعادت حردانی تلاش بسیار زیادی را در دیدار با ذوب آهن داشت و طبق آمار متریکایی با 18 مرتبه بازپس گیری مالکیت توپ، بیشترین توپ گیری و قطع پاس بهترین بازیکن میدان بود.

هافبک ها:حسن نجفی (نساجی)، محمدرضا حسینی (سپاهان)، میلاد سرلک (پرسپولیس)

حسن نجفی در دیدار با پیکان تیمش را از شکست نجات داد و می توانست گل دوم را هم به ثمر برساند اما با بدشانسی شوت لحظات آخرش به گل تبدیل نشد. نجفی در این فصل جزو خوب های مازنی ها بوده است.

محمدرضا حسینی بعد از شروع نه چندان خوب در این فصل حالا کمی اوضاعش بهتر شده و توانست در شیراز، زننده گل دوم تیمش به فجر سپاسی شیراز باشد. به جز حسینی باید به فرشاد احمدزاده هم اشاره کنیم که در این بازی عملکرد قابل دفاعی داشت و یک پاس گل داد.

در نیمه اول هم میلاد سرلک جزو معدود نفرات خوب تیمش بود اما گل نیمه دوم مهر تاییدی بود بر حضور میلاد سرلک در ترکیب اصلی. سرلک بازیکن گلزنی نیست اما به خوبی با اضافه شدن به فاز تهاجمی تیمش و شوتی که به بازیکن حریف برخورد کرد موفق شد گلی حیاتی را برای تیم یحیی به ثمربرساند.

مهاجمان:ابراهیم صالحی (پیکان)، شیمبا (فولاد) و گادوین منشا (مس رفسنجان)

2 گل برای حضور در ترکیب منتخب هفته برازنده ابراهیم صالحی بود. مهاجم باتجربه پیکان یک بار با سر و یک بار با پا توانست برای خودروسازان گلزنی کند و آنها را در آستانه پیروزی قرار دهد.

لوسیانو پریرا هم گویا قصد افت کردن ندارد و همچنان به گلزنی ادامه می دهد. مهاجم پا به سن گذاشته فولاد این بار با یک شوت سرکش توانست تیمش را به یک برد شیرین در اصفهان برساند و نشان دهد که چرا اینقدر اهوازی ها برای نگه داشتنش تلاش کردند.

در دیداری که جذابیت فراوانی نداشت، گادوین منشا مثل همیشه با یک پنالتی مطمئن مس رفسنجان را به سه امتیاز حساس در مسجدسلیمان رساند. منشا در این فصل هم موفق به گلزنی شد و باعث شد تا تیمش برای اولین بار در جریان مسابقه به برتری دست پیدا کند.

سرمربی:محرم نویدکیا (سپاهان)

برد 2 بر صفر در شیراز و صعود به صدر جدول باعث شد تا محرم نویدکیا را به عنوان بهترین سرمربی هفته انتخاب کنیم. فجر در خانه عملکرد خوبی از خود بر جای گذاشته بود اما مقابل سپاهان تیم اصغر کلانتری حرفی برای گفتن نداشت.

انتهای پیام/م

 

ترکیب منتخب هفته ششم لیگ برتر

52
این مطلب مفید بود ؟20
وبگردی