همه گیری کرونا

دومین سال همه گیری کرونا می تواند دشوارتر باشد

تاریخ انتشار : 25 دی 1399کد مطلب : 59246زمان مطالعه : 2 دقیقه
مقام های ارشد سازمان جهانی بهداشت هشدار دادندکه با توجه به نحوه انتشار ویروس کرونا، ممکن است سال دوم همه گیری این بیماری شدیدتر باشد.

فارس: یک مقام ارشد سازمان جهانی بهداشت جهانی چهارشنبه شب به وقت تهران هشدار داد که با توجه به نحوه انتشار ویروس کرونا، ممکن است سال دوم همه گیری این بیماری نسبت به سال اول به ویژه در نیمکره شمالی شدیدتر باشد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» «مایک رایان» مقام عالی رتبه سازمان جهانی بهداشت جهانی گفت:«ما در حال ورود به سال دوم این بیماری هستیم و حتی ممکن است با توجه به نحوه انتقال این بیماری و برخی مواردی دیگر وضعیت سخت تر شود.»

بر اساس این گزارش، از ابتدای شیوع این بیماری شمار مرگ و میر در جهان به 2 میلیون نفر نزدیک شده و 91.5 میلیون نفر نیز به این بیماری مبتلا شده اند. سازمان جهانی بهداشت در آخرین به روزرسانی خود پس از دو هفته آمار ابتلای کمتر، در روزهای گذشته حدود پنج میلیون مورد ابتلای جدید به کرونا گزارش کرد.

این مقام ارشد سازمان جهانی بهداشت در ادامه گفت:«به یقین در نیمکره شمالی، به ویژه در اروپا و آمریکای شمالی شاهد سردی هوا و رفتن افراد به مکان های سرپوشیده، افزایش تعاملات اجتماعی و ترکیبی از عوامل دیگر هستیم که باعث انتقال بیشتر کرونا در بسیاری از کشورها شده است.»

«ماریا وان کرکوف» مقام دیگر سازمان جهانی بهداشت نیز هشدار داد:«پس از تعطیلات کریمس، در برخی از کشورها وضعیت نسبت به قبل بسیار وخیم تر خواهد شد.»

طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در 24 ساعت گذشته با ثبت رکورد جدید مرگ دست کم چهار هزار و 600 مورد جدید، شمار قربانیان کرونا در آمریکا از مرز 380 هزار نفر عبور کرد. این آمار نشان می دهد در 24 ساعت گذشته، با ابتلای دست کم 222 هزار و 687 مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده به 22 میلیون و 835 هزار و 71 نفر رسید.

«ینس اشپان»، وزیر بهداشت آلمان نیز چهارشنبه در سخنانی با نمایندگان مجلس این کشور در خصوص وضعیت مبتلایان و تلفات کرونایی کشورش هشدار داد و گفت محدودیت های کرونایی باید تمدید شوند. اشپان در سخنان خود در پارلمان آلمان (بوندستاگ) گفت که کشورش در حال پشت سر گذاشتن یکی از سخت ترین شرایط کرونایی است.

وی گفت:«تعداد مبتلایان و تلفات کرونا همچنان بالا هستند و ما باید آنان را کاهش دهیم.»

انتهای پیام/م

 

دومین سال همه گیری کرونا می تواند دشوارتر باشد

52
این مطلب مفید بود ؟20
وبگردی