هوشمند سازی ساختمان
دزدگیر های موجود در بازار ها از لحاظ ظاهری انواع مختلفی. را شامل میشوند اما نکته قابل توجه آن است که همه ی آنان دارای ساختار مشترک بوده جز عملیات هوشمند سازی ساختمان به حساب می آید.

هوشمند سازی خانه برای داشتن زندگی راحتتر

هنگامی که نیمه شب فرا می رسد و در خانه مان در حال استراحت هستیم ،ممکن است ترس وجود ما را فرا بگیرد که دزد ها به راحتی میتوانند بدون هیچ نشانی به خانه و یا محل کارمان وارد شوند.در این موقعیت های بد به یاد اتفاقاتی که برای دوستانمان و آشناهایمان افتاده است می افتیم و آرزو می کنیم جای آنها نباشیم.

اما چه بهتر است که بجای آرزو کردن و منتظر اتفاق بد بودن به فکر تهیه ی دزدگیر اماکن  و یا سیستم اعلام سرقت باشیم که از حریم خصوصی ما دفاع کند و با اعلام صدا ،عمل غیر قانونی را گزارش دهد.

دزدگیر های موجود در بازار ها از لحاظ ظاهری انواع مختلفی. را شامل میشوند اما نکته قابل توجه آن است که همه ی آنان دارای ساختار مشترک بوده جز عملیات هوشمند سازی ساختمان به حساب می آید.

حقیقت آن است که هوشمند سازی ساختمان ها در ایران سابقه ای طولانی نداشته و بیشتر مورد استفاده در خانه های مدرن است و کمتر در خانه های سنتی استفاده می شود.در هنگام ساخت ساختمان ساختمان مدرن امروزه شاهد حضور برقکار برای سیم کشی و هوشمند سازی و دزدگیر اماکن هستیم

حتما برای شما پیش آمده است که در خانه تان مشغول استراحت هستید که احساس گرما و سرما شما را کلافه میکند و در این صورت باید از خواب و یا لحظه ی استراحت و لذت بردنتان از زمان بگذرید تا کولر و یا بخاری را روشن کنید.
هوشمند سازی ساختمان باعث آن میشود تا منزل شما به طور کامل با عادات گرمایشی و سرمایشی شما  مطابقت داشته باشد و در گرما و سرما دما را متعادل خواهد ساخت فراموش نکنید که در این حالت هنگامی که در خانه هم نیستید ،انرژی گرما و سرما به هدر نمی رود.
همچنین هوشمند سازی ساختمان در موارد بسیاری می تواند آساِیش و راحتی را برای شما به ارمغان بیاورد.
شما به راحتی می توانید با گوشی هوشمند خود در زمانی که خارج از منزل هستید کنترل آن را به عهده بگیرید.
و حتی می توانید صدای تلویزیون خود را کم یا زیاد کنید بدون آن که در منزل باشید.
با هوشمند سازی ساختمان می توانید امنیت ساختمان خود را تامین نمایید دزدگیر اماکن یکی از زیر مجموعه های خانه هوشمند است.
شما با تهیه سیستم دزدگیر اماکن می توانید از ورد افراد ناشناس به منزل و یا محل کار خود جلوگیری کنید.
این سیستم به گونه ای عمل می کند که هنگام ورود اشخاص ناشناس می تواند شما و یا اداره پلیس را از ورود مهاجمان مطلع سازد و یا با صدای آژیر باعت فراری دادن آنها شود.
تکنولوژی دزدگیر اماکن در مدل ها و قابلیت های مختلف در بازار عرضه می شود. و شما به راحتی می توانید دزدگیر اماکن مطابق محل کار و مزل خود را خریداری نمایید همچنین می توانید از کارشناسان شرکت مرکزی آژیر نیز اطلاعات لازم را کسب نمایید. 

هوشمند سازی ساختمان ها را فراموش نکنیم!

دوربین مدار بسته 

شاید شما نیز جزء آن دسته از کسانی باشید که به دنبال تهیه ی یک دوربین مداربسته مناسب برای نظارت بر شرایط محیط زندگی و کارتان هستید.دوربین های مداربسته هم میتوانند دیجیتالی باشند و هم میتوانند ویدیویی باشند ،این که کدام یک از آنان را انتخاب کنید بستگی به انتظار شما از دوربین مداربسته دارد.
جالب است که بدانید که مخترع دوربین مدار بسته برای اولین بار در جهان والتر بروش بود و اولین دوربین مداربسته توسط ارتش آلمان در اواسط قرن نوزدهم برای نظارت دقیق بر  چگونگی شلیک موشک ها در ایستگاه پرتاب موشک آن منطقه به کار گرفته شد.
هنوز 7سال از نصب اولین دوربین مدار بسته توسط دولت آلمان نگذشته بود که آمریکا نیز سیستم های مداربسته به نام دوربین مداربسته را به سرعت وارد بازار های فروش خود کرد.
در آن زمان بسیاری از دانشمندان کشور های دیگر نیز به دنبال تولید این قطعه مفید نظارتی بودند و با تلاش بسیار توانستند به ساختار اصلی دوربین های مدار بسته پیشرفته دست پیدا کنند.
1-دوربین های مداربسته دارای قاب پوششی بیرونی بودند و این قاب اصلی در امان بود که تعیین می کرد تا در چه منطقه ای قرار گیرد.
2-برد اصلی،سنسور،کانکتور برد تغذیه از جمله بهش های الکترونیکی مهم دوربین بودند که در چگونگی کارکرد دوربین نقش مهمی را ایفا می کردند.
3-لنز دوربین مداربسته این امکان را می دهد که تغییر فاصله کانونی و در نتیجه زاویه ی دید دوربین ،توانایی انتقال تصویر از راه دور را نیز داشته باشد.

آشنایی با دوربین مداربسته و کاربرد آن

آنالوگ یا دیجیتال

هنگامی که شما برای تصمیم گیری و انتخاب دوربین مدار بسته مورد نظرتان در حال تحقیق و جستجو هستید با عباراتی همچون دوربین آنالوگ و دوربین های تحت شبکه برخورد می کنید و این سوال برایتان پیش خواهد آمد که تفاوت این نوع دوربین ها در چه چیزی است؟
1-دوربین های تحت شبکه از لحاظ رزولوشن سطح تصویری با کیفیت تری را نسبت به دوربین های آنالوگ دارند.
2-دوربین های آنالوگ قابلیت هایی همچون تشخیص چهره و شماره پلاک ندارند و تنها قابلیت های بسیار ابتدایی و سطح پایینی در این مورد دارند.
3-با توجه به استفاده ی روزافزون از دوربین های تحت شبکه های دیجیتال ،این دوربین ها توانسته اند میزان انعطاف پذیری و امکان گستردگی خود را در معرض نمایش بگذارند.
4-دوربین های آنالوگ ،هزینه بیشتری از دوربین های تحت شبکه را دارا میباشند.
5-دوربین های آنالوگ از نظر ساختاری و نگهداری بسیار آسانتر  بوده و پیچیدگی های فنی کمتری را در انان مشاهغده می کنیم. نکته ی اساسی و مشترک در تمامی انواع دوربین های مدار بسته ،وجود لنز می باشد که مشکل محدودیت در تصویر را کم کرد و نمای واضحتری از تصاویر را در اختیار بینندگان قرار میدهد.

نورپردازی ساختمان 

در گذشته های دور شاهد آن بودیم که از نور پردازی تنها برای مکان های تجاری،مراکز تفریحی،مراکز اداری استفاده می شد اما امروزه و در عصر جدید و با گسترش اطلاعات و فناوری ،از نور پردازی برای هتل ها ، منازل،
رستوران ها , بانک ، برجها و ...را شاهد هستیم.
امروزه طراحان ساختمان توانسته اند به این نکته پی ببرند که نمای ساختمان چه در شب و چه در روز بسیار با اهمیت می باشد .آنان با نور پردازی ساده میتوانند به راحتی یک ساختمان بسیار زیبا را به شما تحویل دهند.
نورپردازی نمای ساختمان یکی از مشاغل ،با حساسیت بالا به حساب می آید ،زیرا اینگونه ساختمان بیش از قبل با محیط هماهنگ می شود و آرایش دیواره های صاف و جذابیت آن ،هر بیننده ای را به خود جذب می کند 
این تفکر اشتباه را نیز که مردم فکر میکنند نورپردازی ساختمان تنها مخصوص نمای ساختمان می باشد را از ذهنتان دور کنید.زیرا در سال های اخیر شاهد آن بوده ایم که از نورپردازی در حیاط و محیط داخلی خانه و حتی طراحی سرویس چوب و مبلمان ها نیز استفاده می شود.
یکی از مباحث بسیار ضروری در موضوعات این مقاله به خصوص در مورد نورپردازی ساختمان این است که:
باید حواستان به بحث مصرف انرژی باشد زیرا تمام سیستم های نورپردازی هزینه ی برق مصرفی را چند برابر می کنند پس چه بهتر است از لامپ های کم مصرف و بدون ضرر بیشتر استفاده کنیم. البته اگر شما نیز با دقت و حوصله شیوه ی درست روشن کردن نور را بیاموزید و موارد صرفه جویی را به کار گیرید در نتیجه علاوه بر زیبایی منزل و محل کارتان هزینه های مصرف برقتان نیز کاهش خواهد یافت.
 
 

زندگی راحت با هوشمند سازی ساختمان!

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب :
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی