وام مسکن

پیشنهاد وام 300 میلیونی خرید مسکن

تاریخ انتشار : 10 آذر 1398کد مطلب : 3454زمان مطالعه : 2 دقیقه
دبیرکانون سراسری انبوه سازان از ارائه پیشنهاد افزایش وام خرید مسکن به 300 میلیون با بازپرداخت 20 ساله به دولت خبر داد

پیشنهاد افزایش سقف وام مسکن با بازپرداخت طولانی تر

تسنیم: دبیرکانون سراسری انبوه سازان در ادامه گفت:برای وام ساخت هم پیشنهاد افزایش به 250 میلیون تومان را داده ایم. 

فرشید پورحاجت در واکنش به اظهارات مدیر امور اعتباری بانک مسکن درباره پرداخت وام 170 میلیون تومانی ساخت مسکن، اظهار کرد:وام ساخت در بازار مسکن این وام موضوع جدیدی نیست و بر اساس مصوبات شورای پول و اعتبار وام ساخت سازندگان حرفه ای در صورت استفاده از فناوری های نوین 170 میلیون تومان با سود 18 درصدی است. 

وی با تاکید بر این که هیچ افزایش سقف تسهیلاتی در حوزه ساخت و ساز خارج از چارچوب مصوبات شورای پول و اعتبار روی نداده است، ادامه داد:با توجه به نگاه دولت، وزارت راه و بانک مسکن تفاوت هایی برای پرداخت وام ساخت مسکن به سازندگان حرفه ای و اشخاص عادی در نظر گرفته شده است. 

وی با یادآوری این که در حال حاضر بانک مسکن با معرفی انجمن های انبوه سازی سراسر کشور تا سقف 170 میلیون تومان وام را به سازندگان حرفه ای پرداخت می کند، افزود:وام ساخت برای افرادی که تخصص و صلاحیتی در ساخت و ساز ندارند نیز 80 میلیون تومان است. 

دبیر کانون سراسری انبوه سازان با تاکید بر این که وام خرید و ساخت مسکن در شرایط کنونی کارایی خود را هم برای خریداران و هم برای سازندگان از دست داده است، گفت:در حال مکاتبه با دولت برای افزایش سقف وام خرید به 300 میلیون تومان و وام ساخت به 250 میلیون تومان است. 

پورحاجت با اشاره به این که انبوه سازان زمان بازپرداخت این وام ها را 20 سال پیشنهاد داده اند، اضافه کرد:با توجه به افزایش بیش از 100 درصدی قیمت مسکن در سال 97 و اوایل امسال، وام های کنونی ساخت و خرید عملا کارایی برای سازندگان و مردم ندارند و باید مورد بازنگری قرار بگیرند.

وی تاکید کرد:پیشنهادات مربوط به افزایش سقف وام خرید و ساخت مسکن را به دولت ارائه داده ایم، واقعیت آن است که بانک ها هیچ گاه از پرداخت تسهیلات متضرر نمی شوند. 

وی یادآور شد:در پیشنهادی که کتبا به دولت ارائه خواهد شد پیشنهاد داده ایم بعد از پروسه تولید مسکن، وام ساخت به صورت فروش اقساطی به خریداران منتقل شود.
انتهای پیام/م

وام 300 میلیونی خرید مسکن با بازپرداخت 20 ساله

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
برچسب : وام مسکن
وبگردی