بارش باران

پیش بینی صاعقه و رعد و برق در برخی مناطق کشور

تاریخ انتشار : 1 شهریور 1398کد مطلب : 48399زمان مطالعه : 2 دقیقه
کارشناس هواشناسی از احتمال وقوع رگبار پراکنده، گاهی همراه با رعد وبرق و وزش باد شدید در برخی از مناطق کشور طی امروز و فردا خبر داد.

پیش بینی وقوع صاعقه در کشور

ایرناکارشناس سازمان هواشناسی گفت:امروز و فردا (جمعه و شنبه 1 و 2 شهریورماه) احتمال وقوع رگبار پراکنده، گاهی همراه با رعد وبرق و وزش باد شدید در برخی از مناطق کشور وجود دارد که جاری شدن روان آبهای سطحی و صاعقه در این مناطق دور از انتظار نیست از این رو به هموطنان توصیه می شود از اسکان در حاشیه رودخانه ها و رفتن به ارتفاعات خودداری کنند. 

امین حسین نقشینه افزود:امروز و فردا به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب برای نواحی جنوب استان فارس، مناطقی از جنوب کرمان، سیستان و بلوچستان، نقاطی از هرمزگان، شرق بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد رشد ابر همراه با رگبار و رعد و برق و در برخی نقاط وزش باد شدید رخ می دهد که به هموطنان در این استان ها توصیه می شود احتیاط لازم را رعایت کنند. 

وی اظهار داشت:روزهای یکشنبه و دوشنبه به ویژه در ساعات بعدازظهر و شب شاهد افزایش ابر و بارش پراکنده برای نقاطی از استان های شمال غرب مانند استان های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی خواهیم بود که می تواند گاهی با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی همراه باشد. 

نقشینه ادامه داد:سه شنبه بارش های پراکنده همراه با رعد و برق و کاهش دما را در مناطق شمال غرب و سواحل جنوبی دریای خزر و ارتفاعات البرز مرکزی خواهیم داشت، همچنین سواحل شمال از یکشنبه کاهش نسبی دما را خواهد داشت که این کاهش تا سه شنبه و چهارشنبه ادامه دارد و سواحل شمال کشور خنک تر می شود. 

وی افزود:طی سه روز آینده در شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید همراه با گرد و خاک رخ می دهد که موجب کاهش دید و کیفیت هوا می شود. 

پیش بینی هوای کشور

کارشناس سازمان هواشناسی افزود:امروز آسمان تهران صاف تا کمی ابری خواهد بود و از فردا شاهد افزایش نسبی دما در پایتخت خواهیم بود به طوری که بیشینه دمای امروز تهران 34 درجه بالای صفر خواهد بود که فردا 35 و پس فردا 36 درجه می شود، کمینه دمای امروز صبح تهران نیز 23 درجه بالای صفر بود. 

نقشینه گفت:فرودگاه اردبیل با دمای 8 درجه بالای صفر و اهواز 47 درجه بالای صفر به ترتیب خنک ترین و گرم ترین نقاط کشور در 24 ساعت گذشته بودند.

انتهای پیام/م

پیش بینی سازمان هواشناسی از رعد و برق و صاعقه در کشور

11
این مطلب مفید بود ؟01
برچسب : هواشناسی
وبگردی