پیش بینی هواشناسی

پیش بینی هواشناسی برای چند روز آینده

تاریخ انتشار : 14 آذر 1398کد مطلب : 1293زمان مطالعه : 2 دقیقه
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از بعدازظهر فردا جمعه (15 آذرماه) سامانه بارشی جدید از سمت غرب وارد کشور می شود که مناطق غرب، جنوب غرب و بخش هایی از البرز غربی را در بر می گیرد.

پیش بینی هواشناسی برای چند روز آینده

ایرنا: کبری رفیعی افزود:فعالیت این سامانه بارشی از روز شنبه بیشتر می شود و گستره بارش ها به بخش های زیادی از جنوب و مرکز کشور هم کشیده خواهد شد. 

وی اظهار داشت:روز یکشنبه انتظار داریم در اغلب مناطق کشور آسمان ابری همراه با بارش باران باشد که شدت بارش ها به ویژه در مناطق غرب و جنوب غرب کشور در روز شنبه خواهد بود. 

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد:در 24 ساعت آینده سواحل دریای خزر و شمال غرب کشور رگبار باران داریم و در شمال شرقی کشور، بارش ها پراکنده خواهد بود. 

رفیعی اضافه کرد:البته در ارتفاعات استان های گیلان، مازندران و گلستان بارش ها در ارتفاعات به صورت برف رخ می دهد و استان های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، کردستان، خراسان شمالی و شمال غرب خراسان رضوی و همچنین در ارتفاعات استان های تهران، البرز و قزوین، بارش ها به صورت باران و برف خواهد بود. 

به گفته وی، در تهران هم امروز آسمان قسمتی ابری است که به تدریج شاهد افزایش ابر خواهیم بود که به هنگام شب نیمه ابری و در اواخر وقت، مه رقیق نیر رخ می دهد. 

رفیعی حداکثر دما در تهران را 13 و حداقل دما را در فردا صبح پنج درجه بالای صفر اعلام کرد. 

کارشناس سازمان هواشناسی سردترین مرکز استان را امروز صبح، شهرکرد با دمای حداقل هفت درجه زیر صفر و پس از آن همدان با سه درجه زیرصفر ذکر کرد و افزود:اردبیل و کرمان نیز دمای یک درجه زیر صفر را تجربه کردند. 

وی ادامه داد:این در حالی است که گرم ترین مرکز استان دیروز بندرعباس با دمای 27 درجه بالای صفر و پس از آن بوشهر با دمای 22 درجه و زاهدان 20 درجه بود.

انتهای پیام/م

آخرین پیش بینی هواشناسی برای آب و هوای چند روز آینده

51
این مطلب مفید بود ؟01
برچسب : هواشناسی
وبگردی