پیش فروش سکه

پیش فروش 6 ماهه سکه به خط پایان رسید + قیمت سکه

تاریخ انتشار : 15 اردیبهشت 1397کد مطلب : 1792زمان مطالعه : 3 دقیقه
پیش فروش 6 ماهه سکه با دستور بانک مرکزی امروز شنبه مسدود شد. قیمت انواع سکه بهار آزادی در یک هفته گذشته با افزایش روبرو شده است.

توقف پیش فروش 6 ماهه سکه و افزایش قیمت سکه در بازار

خبرگزاری ایسنا:از امروز (شنبه) و با دستور بانک مرکزی پیش فروش سکه در سررسید شش ماهه نیز مسدود شده است.

از اواخر فروردین ماه سال جاری و مصادف با تحولاتی که در بازار ارز ایجاد و سیاست جدید ارزی به مرحله اجرا درآمد، روال پیش فروش سکه نیز تغییر کرد و از دو سررسید شش ماهه و یک ساله به هفت مرحله افزایش یافت. بر این اساس نرخ ها در سر رسیدهای جدید از این قرار شد که سکه تحویل یک ماهه یک میلیون و 590 هزار تومان، سه ماهه یک میلیون و 540 هزار تومان، شش ماهه یک میلیون و 475 هزار تومان، نه ماهه یک میلیون و 410 هزار تومان، یک ساله یک میلیون و350 هزار تومان، 18 ماهه یک میلیون و 245 هزار تومان و 24 ماهه یک میلیون و 116 هزار تومان.

با این حال در فاصله کمتر از دو هفته از اجرایی شدن روند جدید پیش فروش سکه، بانک ملی از ثبت نام سررسید یک ماهه خودداری کرد و دلیل این موضوع نیز پر شدن ظرفیت اعلام شد. چندی نکشید که سررسید سه ماهه نیز متوقف و در پنج سررسید دیگر ادامه پیدا کرد. تا اینکه امروز در شعب بانک ملی ثبت نام برای پیش فروش شش ماهه نیز متوقف شده است.

پیش از این مدیران بانک مرکزی دلیل توقف را پر شدن ظرفیت تعیین شده برای پیش فروش اعلام کرده و گفته بودند که با توجه به اهمیت تعهداتی که برای تولید سکه های پیش فروش وجود دارد باید در تولید و توزیع آن کیفیت سکه های تولیدی و اعتماد مردم به سکه بانک مرکزی مورد توجه قرار گرفته از این رو با توجه به محدودیت هایی که در خط تولید سکه های طلا در ضرابخانه وجود دارد، سررسیدهایی که ظرفیت آنها پر می شود، متوقف خواهد شد.

افزایش قیمت سکه

قیمت انواع سکه در یک هفته گذشته با افزایش روبرو شده است؛ به طوری که سکه تمام با افزایش160 هزار تومانی بار دیگر به دو میلیون تومان نزدیک شده است. 

در هفته گذشته بازار سکه با روند افزایش قیمت همراه شد. در حالی که قیمت سکه در هفته های اخیر با ثبات و حتی افت قیمت همراه شده بود، بار دیگر به شیب صعودی بازگشت. 

در شروع هفته پیش سکه تمام یک میلیون و 805 هزار تومان فروخته شد، یک روز بعد با پرش قیمت به یک میلیون و 850 هزار تومان رسید تا ظرف یک روز 45 هزار تومان افزایش قیمت را تجربه کرده باشد.

با نزدیک شدن به اواخر هفته، حرکت افزایشی قیمت سکه تندتر شد. در روز یازدهم اردیبهشت سکه تمام از یک میلیون و 900 هزار تومان عبور کرد. آخرین باری که قیمت سکه به این رقم رسیده بود روزهای بعد از تعطیلات نوروز بود که به دنبال افزایش قیمت دلار، قیمت سکه در آستانه دو میلیون تومان رسیده بود. 

در آخرین روز هفته گذشته سکه تمام به یک میلیون و 965 هزار تومان رسید تا در مجموع قیمت این نوع سکه در کمتر از یک هفته 160 هزار تومان شامل افزایش قیمت شده باشد. 

در هفته پیش قیمت هر اونس طلا در بازار جهانی با افزایش قیمت روبرو شد و به 1314 دلار رسید. از سوی دیگر دلار در بازار غیر رسمی بیش از 6000 تومان معامله شد که به نظر می رسد که این دو عامل در صعودی شدن قیمت سکه تاثیرگذار بوده است. 

در همین بازه زمانی نیمه سکه از 895 هزار تومان به 963 هزار تومان رسید و 68 هزار تومان با افزایش قیمت روبرو شد. همچنین در این فاصله زمانی ربع سکه از 546 هزار تومان به 574 هزار تومان رسید افزایش 28 هزار تومانی داشت.

پیش فروش 6 ماهه سکه به خط پایان رسید + قیمت سکه

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
برچسب : نرخ سکه
وبگردی