چرخش جنین

راه حل چرخش جنین در ماه نهم چیست؟

کد مطلب : 55540زمان مطالعه : 2 دقیقه
چرخش جنین در هفته های اخر و ماه نهم دوران بارداری مشکلی است که ایجاد آن زایمان را با مشکل مواجه خواهد کرد.

نحوه قرار گرفتن جنین و چرخش جنین در ماه نهم بارداری

اگر جنین در روزهای آخر بارداری در حالت پشت باشد سعی کنید حالت آن را تغییر دهید البته کارشناسان راه های مختلفی را برای چرخش جنین ارائه داده اند که بهتر است هر اقدامی در این زمینه توسط فرد متخصص و پزشک معالج صورت گیرد. در ادامه این بخش از سبک زندگی نمناک با چرخش جنین در ماه نهم بارداری بیشتر آشنا خواهید شد.

توصیه پزشک زنان دانشگاه نیویورک در مورد چرخش جنین

چرخش جنین در هفته 37 بارداری ، اگر جنین در ماه نهم چرخشی داشته باشد که برای زایمان ایجاد مشکل کند پزشک باید دست به کار شود تا حرکت جنین و چرخش آن را به سمت مناسب هدایت کند یعنی با دستانشان فشار روی شکم بیاورند تا جنین بچرخد.
تقریبا همه ی بیمارانی که در این حالت قرار دارند این روش را به آنها پیشنهاد می کنند مگر اینکه روش غیر دارویی دیگری برای زایمان طبیعی داشته باشند.
پزشک زنان دانشگاه نیویورک و دستیار کلینیک بیان میکنند چرخش معمولی جنین به سمت سر تقریبا بیشتر از 50 درصد با موفقیت انجام می شود ممکن است عوارض خطرناکی مثل پارگی غشا را داشته باشد که باید با امکانات لازم و دربرخی موارد سزاریان صورت گیرد.
چرخش جنین

دانستنی های مهم در مورد چرخش جنین در ماه نهم بارداری 

حرکت کردن قدم زدن به گشاد شدن رباط ها و مفاصل لگن کمک می کند و فضایی را برای چرخش جنین و زایمان آسان تر ایجاد می کند. پزشکان یا افرادی که کودک را به دنیا می آورند با چمباتمه زدن موافق هستند در واقع چمباتمه زدن کمک می کندکه راحت تر در جنین پایین بیایید این کار را 10 تا 30 ثانیه انجام دهید و آرام بلند شوید همچنین اوقات استراحت زیادی هم باید داشته باشید نه به طوری که روی کمر بخوابید.
ایجاد برنامه منظم افرادی که جنین شان به طرف پشت و پایین است نسبت به افرادی که جنین به طرف سر است بیشتر به ستون فقرات شان فشار می آید و کمر درد می گیرند چطور با این درد کنار بیاییم روی توپ های بزرگ زایمان بنشینید و روی دستها و زانوها فشار بیاورید بسیار در تسکین درد زایمان موثر است.
چرخش جنین در ماه نهم بارداری

نحوه چرخش جنین در ماه نهم بارداری 

خوشبختانه فقط 8% بچه ها زمان زایمان به پشت می مانند دکتر جرج بیان کرده است اگر داروی بیهوشی را برای زایمان انتخاب کرده اید سعی کنید به حالت های مختلف دراز بکشید مثلا سمت مخالفی که بچه است.

راه حل چرخش جنین در ماه نهم چیست؟

3.371
این مطلب مفید بود ؟4724
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ح.ب/ن
وبگردی