مدلینگ شدن
این روزها که تب مدل شدن بین دختر و پسرهای جوان ایرانی بالا گرفته بد نیست از معیارهای انتخاب مدلینگ و شرایط ثبت نام مدلینگ دانست.

چطور میتوانید یک مدل ایرانی موفق شوید ؟

مدلینگ در ایران نسبت به سال های گذشته با پیشرفت چشم گیری مواجه شده ، در گذشته فعالیت مدل ها بسیار محدود بود و هیچگونه موسسه ای جهت فعالیت حرفه ای و قانونی مدل ها وجود نداشت.

این روزها مدل های ایران بسیار موفق تر از قبل در حال فعالیت و پیشرفت هستند ، در آمد مدل ها بسیار بالا رفته و تعداد پروژه ها بیشتر شده تا جایی که بعضی از مدل های ایرانی هفت روز هفته سر پروژه هستند و برای هر روز کار مبلغ بالایی دریافت میکنند. در سال های گذشته با فعالیت غیر قانونی و زیر زمینی بعضی افراد و ایجاد بحران در این صنعت رو به رو بودیم تا این که اولین مرکز تخصصی مدلینگ در ایران به نام آژانس مدلینگ فرشتگان با تیم حرفه ای و طبق استانداردهای جهانی شروع به فعالیت کرد.

با آژانس مدلینگ فرشتگان تنها موسسه رسمی مدلینگ در کشور تماس گرفتیم و یک وقت مصاحبه اختصاصی با مدیریت این مجموعه ترتیب دادیم و صفر تا صد مدلینگ را از ایشان پرسیدیم .

ایشان تنها مدل ایرانی هستند که در ایتالیا مدل رسمی برند Armani و در فرانسه مدل برند Kenzo بوده اند و به عنوان کارشناس و مدرس مد داخل کشور نیز فعالیت دارند. حدود 6 ماه در سال را خارج کشور به انجام پروژه های مدلینگ مشغولند و 6 ماه در سال نیز داخل کشور هستند و به علاقه مندان این حرفه مشاوره و آموزش میدهند.

مدلینگ شدن

راه و اصول های مدل شدن

در حال حاضر شرایط مدلینگ در ایران چگونه است و فکر میکنید در آینده مدلینگ در ایران به کجا خواهد رسید؟

مدلینگ یک علم است و امروزه مدل ها به سمت یادگیری اصولی این حرفه رفته اند ، دنیای مدلینگ دنیای بسیار وسیع و گسترده ای است، متاسفانه هنوز افرادی که میخواهند به عنوان مدل شروع به فعالیت کنند دقیقا نمیدانند مدلینگ چیست و چه کسی میتواند مدل شود، بسیاری از افرادی که جهت مشاوره به من مراجعه میکنند فکر میکنند تنها معیار مدل شدن داشتن چهره زیبا و اندام حجیم است! این تفکر کاملا غلط است! استانداردهای مدلینگ در دنیا و کشورهای پیشرفته با چیزی که عموم مردم در ایران فکر میکنند متفاوت است.

امروزه بزرگترین برندها و آژانس های مدلینگ در دنیا به سمت چهره های متفاوت و خاص با اندامی ترکه ای و طبیعی رفته اند نه چیزی که ما در ایران میبینیم! تمام تلاش های من و همکارانم در موسسه فرشتگان به روز کردن علم مدلینگ در ایران و ساختن آینده ی مدلینگ در کشور است، بدون شک صنعت بزرگ مدلینگ با وجود استعدادهای جوان در ایران پیشرفت چشمگیری خواهد داشت. بسیاری از شاگردانم در حال حاضر جزو موفق ترین مدل های ایران هستند و تعدادی از آنها در کشورهای پیشرفته دنیا به شغل مدلینگ مشغولند.

برای اولین بار دیدیم که مدل ها در یک سریال تلویزیونی ظاهر شدند و ایفای نقش کردند، آیا مدل ها فقط کار مدلینگ انجام میدهند یا در زمینه بازیگری هم فعالیت میکنند ؟

درسته ، برای اولین بار شاگردانم در سریال تلوزیونی خط تماس که از شبکه یک صدا و سیما پخش شد ایفای نقش کردند و چون تعداد مدل های ما در سریال زیاد بود و نقش های مختلفی داشتتند اسم موسسه فرشتگان در تیتراژ سریال نوشته شد. مدلینگ ریشه بسیاری از هنرهاست ، از جمله بازیگری و تمام افرادی که در حرفه مدلینگ فعالیت میکنند میتوانند در تیزرهای تبلیغاتی صدا و سیما و همچنین سریال های تلوزیونی و فیلم های سینمایی ایفای نقش کنند.

چه توصیه هایی برای افرادی که میخواهند وارد این حرفه شوند دارید ؟

با انگیزه و هدف وارد این حرفه شوند نه صرفا جهت کسب درآمد یا شهرت! مدلینگ یک صنعت پیشرفته و بزرگ است که هنوز در ایران برای مدل شدن ظرفیت بالایی هست و به اعتقاد من ایرانیان استعداد بالایی در مدل شدن دارند اما تلاش کافی و عشق کافی به این شاخه را ندارند، به عنوان مثال من شاگردی دارم که از جنوبی ترین نقطه ی کشور هر هفته سر کلاس حاضر میشود و ساعت ها در مسیر است تا به آژانس مدلینگ فرشتگان برسد اما برعکس این موضوع رو هم داشتم! شاگردی داشتم که در تهران زندگی میکرد اما همیشه یک ساعت با تاخیر به کلاس میرسید! همیشه گفته ام باز هم میگویم علاقه علاقه علاقه تلاش تلاش تلاش!

افرادی که میخواهند وارد صنعت مدلینگ شوند باید بدانند دقیقا دارند وارد چه شغلی میشوند ، نسبت به آن اطلاعات کامل را کسب کنند و انتظاراتشان را از ورود به این حرفه مشخص کنند. خیلی ها از من میپرسند آیا بلافاصله بعد از گذراندن دوره آموزشی پولدار میشویم!!؟؟ این تفکر یک تفکر کاملا غلط است چرا که هر کاری خاک خوری خودش را دارد و تا رسیدن به درآمد بالا مسیر زیادی باید طی شود.

آموزش مدلینگ چقدر در پیشرفت مدل ها موثر است و دقیقا چه چیزهایی در طول دوره به مدل ها آموزش داده میشود ؟

نیاز اولیه یک مدل علاوه بر شرایط ظاهری مناسب داشتن علم مدلینگ است ، اگر یک مدل نداند چگونه یک محصول را طبق اصول و درست تبلیغ کند نمیتواند به یک مدل موفق تبدیل شود. 

برای مدل شدن تنها نباید ظاهری جذاب داشته باشند بلکه باید هنر و توانایی مدل شدن و مدل بودن را نیز داشته باشند.

توجه داشته باشید که دوره های آموزش مدلینگ در آژانس مدلینگ فرشتگان فقط برای آقایان برگزار میشود و شامل موارد زیر است:
 • ارائه رژیم غذایی تخصصی مدلینگ
 • ارائه برنامه تمرینی تخصصی فیتنس مدلینگ
 • آموزش روش های زاویه دار کردن فک و استخوانی کردن صورت
 • ارائه مشاوره جهت انتخاب بهترین مدل مو و مدل ریش برای هر شخص به صورت اختصاصی
 • آشنایی با مبانی مد
 • آشنایی با مبانی تئوری علم مدلینگ
 • آموزش پوزینگ و اصول ژست گیری در عکس یا فتومدلینگ (توسط تنها مدل بین المللی ایرانی که در ایتالیا و فرانسه با برندهای Armani   و Kenzo   به عنوان مدل همکاری داشته است - ارسلان حسن زاده - Photo Modeling)
 • آموزش اصول راه رفتن در شو زنده یا کت واک مدلینگ (Catwalk Modeling)
 • آشنایی با سبک زندگی یک مدل
 • آموزش اصول شخصیتی و رفتاری یک مدل
 • آموزش مراقبت از پوست و مو
 • مشاوره اختصاصی به هر شخص جهت پیشرفت در این حرفه
 • آموزش اصول شیک پوشی

مدلینگ در ایران

شرایط مدلینگ شدن در ایران

شرایط سنی مدلینگ چگونه است ؟

برای آقایان از 15 سال به بالا ، حتی آقایان با سن 50 سال هم میتوانند مدل شوند چرا که در بسیاری از پروژه ها پس از تماس با موسسه فرشتگان درخواست مدل تحت عنوان خانواده دارند که شامل تمام سنین میشود.

شرایط سنی مدلینگ برای کودکان از 2 سال تا 14 سال میباشد.

شخصیت یک مدل چقدر در پیشرفت او موثر است ؟

بسیار زیاد! مدل ها باید روی شخصیتشان کار کنند و اصول رفتاری یک مدل را یادبگیرند. یک مدل باید بداند چگونه حرف بزند، چگونه راه برود، چگونه غذا بخورد، چگونه لباس بپوشد و حتی چگونه فکر کند! جایگاه اجتماعی یک مدل با دیگران متفاوت است و قبل از هر چیز باید شخصیت یک مدل را در خود پیدا کند و آن را پرورش دهد.

بسیاری از شاگردانم بعد از دوره به شخص کاملا متفاوتی تبدیل میشوند و گاها خودشان باورشان نمیشود! در تمام کلاس هایم بعد از پایان دوره هنرجویان از روش های مختلف از من تشکر میکنند، بعضی از طریق دایرکت بعضی با فرستادن گل و بعضی با مراجعه حضوری! این ها خستگی را از تنم بیرون میکند.

شرایط مدلینگ کودک چیست و کودکان برای ثبت نام مدلینگ باید چه اقداماتی انجام دهند ؟

شرایط مدلینگ کودک هوش مناسب ، توانایی همکاری در پروژه ها ، روابط عمومی مناسب ، شرایط ظاهری مناسب ، علاقه مندی کودک به فعالیت در این عرصه ، حمایت پدر و مادر میباشد. 

بسیاری از مدل های عضو آژانس مدلینگ فرشتگان به موففیت های چشمگیری رسیده اند ، در تیزرهای صدا و سیما ، بیلبورد های سطح شهر ، مجلات ، ژورنال های لباس ، سریال های صدا و سیما و...

تعدادی از برندهایی که کودکان موسسه به عنوان مدل با آنها همکاری داشته اند :تیزر فروشگاه های زنجیره ای رفاه ، شرکت هواپیمایی ایران ایر ، ایرانسل ، کمپانی آذین خودرو ، همراه اول ، بیلبوردهای شرکت مسافربری بن ریل ، برند سامسونگ ، برند پوشاک فمیلی ، کمپانی دارویی اکسیر و...

مدلینگ

مدل شدن در ایران و ترکیه

مدلینگ در ایران برای خانمها آزاد است ؟

خیر، متاسفانه فعالیت بانوان در حوزه مدلینگ در ایران ممنوع شده و علت اصلی آن سو استفاده های برخی افراد سودجو در این صنعت بود ، متاسفانه در سال های گذشته به علت پیش آمدن مشکلات جدی متعدد در بعضی از مراکز مدلینگ زیر زمینی فعالیت بانوان از ریشه ممنوع شده است.

مدل ها برای شروع فعالیت در حرفه مدلینگ باید از کجا شروع کنند و قد و وزن مدل ها باید چند باشد ؟

شرایط قد ، وزن ، چهره و اندام افراد متناسب با نیاز آژانس و برندها مشخص میشود ، هر آژانس بسته به نیاز خود و کشوری که در آن فعالیت میکند مدل انتخاب میکند به عنوان مثال در ایران جهت فعالیت در شاخه Photo Modeling قد مدل اهمیت چندانی ندارد و بیشترین امتیاز به چهره و تناسب اندام داده میشود ، منظور از تناسب اندام داشتن یک بدن سالم و طبیعی است نه یک بدن حجیم! متاسفانه در ایران جا افتاده که افراد با بدن های حجیم و سایزهای بزرگ میتوانند مدل شوند! این هم یکی دیگر از تفکرات غلط در کشور است.

اما در شاخه Catwalk Modeling بیشترین امتیاز به قد مدل داده میشود، طبق استانداردهای جهانی قد مدل باید بلندتر از میانگین قدی مردم کشورش باشد. به عنوان مثال حداقل قد مورد نیاز برای کت واک مدل ها در ایران 180 سانتی متر و در کشوری مثل ایتالیا 185 سانتی متر است. لازم به ذکر است شاخه Catwalk Modeling در ایران از جایگاه پایین تری نسبت به Photo Modeling قرار دارد و عموم مدل های موفق ایران فتو مدل هستند.

مدلینگ پسر

مدلینگ شدن و شرایط آن

تست مدلینگ در آژانس مدلینگ فرشتگان هر 3 ماه یک بار برگزار میشود و علاقه مندان آقا و کودک میتوانند جهت شرکت در تست مدلینگ ، ثبت نام مدلینگ و اطلاع از شرایط مدلینگ نام ، نام خانوادگی و سن خود را از طریق تلگرام یا واتس اپ به شماره 09379871038 ارسال نمایند.

اینستاگرام آژانس مدلینگ فرشتگان

آموزش مدلینگ

آدرس وبسایت آژانس مدلینگ فرشتگان 

حرفه مدلینگ

مدلینگ , چطور می توانید یک مدل ایرانی موفق شوید؟

4147
این مطلب مفید بود ؟11829
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی