حسین امیرفضلی
امروز 24 اسفند همزمان با سالروز درگذشت حسین امیرفضلی و خسرو شجاع زاده دو تن از چهره های مشهور ایرانی که در ادامه بیشتر با آنها آشنا میشوید.

کدام چهره های مشهور ایرانی در 24 اسفند درگذشتند؟

درحالی که تنها چند روز تا پایان سال 96 و آغاز سالی نو زمان باقی است و نفس های اسفند به شماره افتاده است ، در روزشمار تاریخ تولد و درگذشت چهره های مشهور ایرانی به 24 اسفند رسیدیم.

اگر برایتان جالب است که بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی در 24 اسفند متولد شدند یا درگذشتند ادامه این مطلب را از دست ندهید.

خسرو شجاع زاده

خسرو شجاع زاده بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان در سال 1324 در بندر ترکمن متولد شد و بازی در سینما را از سال 1348 با بازی در فیلم گاو به کارگردانی داریوش مهرجویی آغاز نمود.

این هنرمند در فیلم غریبه و مه بهرام بیضایی نقش اوّل مرد را بازی کرد و در سریال پدرسالار نقش جمال پسر بزرگ اسداله خان را ایفا نمود.

خسرو شجاع زاده

خسرو شجاع زاده در 24 اسفندماه 1395 به دلیل سکته مغزی در 71 سالگی چشم از جهان فروبست.

حسین امیرفضلی

حسین امیرفضلی کارگردان، نویسنده، تهیه کننده و بازیگر ایرانی تئاتر، سینما، تلویزیون و رادیو و پدر ارژنگ امیرفضلی در سال 1299 در تهران متولد شد.

حسین امیرفضلی

حسین امیرفضلی مشهور به هوشنگ امیرفضلی علاوه بر بازیگری در سینما، نویسندگی و کارگردانیِ سه فیلم را نیز بعهده داشته است که عبارتند از:«دزدان معدن» (1335)، «هالو» (1338) و «عشق و حماقت» (1340).این هنرمند در 24 اسفند 1370 در گذشت.

چهره های مشهور ایرانی درگذشته 24 اسفند +تصاویر

3.826
این مطلب مفید بود ؟206
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
وبگردی