کشور بدون فرودگاه
شاید باور این موضوع بسیار عجیب و باورنکردنی باشد که برخی از کشورهای مدرن فرودگاه ندارند، اما 5 کشور بدون فرودگاه در جهان وجود دارد.

کشورهای مدرنی که فرودگاه ندارند

تنها 5 کشور در جهان هستند که فرودگاه ندارند، از آنجا که این کشورها به فرودگاه های کشورهای مجاور نسبتا ً نزدیک هستند، برای مردم پرواز کردن آسانتر از یک سفرفوق العاده کوتاه با کشتی است .در حالی که کشورهایی مثل آندورا ممکن است نقطه مناسبی برای فرود زیبا باشند ، اما در آنجا زمین به اندازه کافی پایدار و محکم نیست ؛ یا سن مارینو ممکن است یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان باشد ، اما این به معنای آن نیست که این کشور دارای یک فرودگاه است . وقتی به کشور دیگری سفر می کنید , اولین کاری که احتمالا ً انجام می دهید , رزرو پرواز است با این حال چنانچه در بخش سرگرمی نمناک بیشتر توضیح خواهیم داد در تعداد معدودی از کشورها نمی توانید مستقیم پرواز کنید.

شهر واتیکان به عنوان یک منطقه 109 هکتاری در وسط رم خود فرودگاه ندارد، اما بازدید کنندگان به راحتی می توانند از طریق پایتخت ایتالیا به آنجا بروند. به طور مشابه ، سان مارینو نیز توسط سرزمین ایتالیایی احاطه شده است . کوچک ترین کشور در جهان بیش از 33000 سکنه دارد و تنها 14 کیلومتر از فرودگاه بین المللی فدریکو فلینی در ریمینی ، ایتالیا ، فاصله دارد.

برای دیدار از موناکو - دومین کشور کوچک جهان، درست در پشت واتیکان - شما باید از طریق فرودگاه بین المللی زیبای کوتا دزور فرانسه که تنها 25 دقیقه از موناکو با ماشین فاصله دارد، به آنجا بروید و دارای جمعیت 38،500 نفره است.

جالب توجه است که سومین و چهارمین کشور کوچک جهان نائورو و تووالو، فرودگاه های خود را دارند؛ اما پنجم و ششمین کشور کوچک ندارند. قبلا سان مارینو را ذکر کرده ایم و برای رسیدن به لیختن اشتاین شما باید از طریق فرودگاه سنت گالن-آلتین کرین سوئیس بروید ،که 38 کیلومتر از پایتخت فاصله دارد.

هیچ شانسی برای پرواز به آندورا وجود ندارد - که فقط نیاز به یک حرکت 39 کیلومتری دارد تا از یک طرف کشور به طرف دیگر برسیم ؛ نشستن در دره کوه های پیرنه به این معنی است که ساخت باند فرودگاه بسیار دشوار خواهد بود بنابراین بازدیدکنندگان می توانند از طریق اسپانیا یا فرانسه وارد این منطقه شوند . نزدیک ترین گزینه به پایتخت آندورا ، فرودگاه Girona Costa Brava در اسپانیا است.

همه چیز درباره این 5 کشور بدون فرودگاه:

آندورا:

آندورا یک کشورکوچک مستقل محصور در خشکی در کوه های پیرنه شرقی در جنوب غربی اروپا است . این استان هم مرز با کاتالونیا اسپانیا در جنوب و فرانسه در طرف شمال است . در 988 پس از میلاد شکل گرفت ، قلمرو کنونی آندورا در 1278 تاسیس شد . این کشور توسط رئیس جمهور فرانسه و اسقف اورگل در اسپانیا رهبری می شود ؛ با مساحت حدود 290 کیلومتر ، آندورا دارای سه هلیکوپتر است و هیچ فرودگاهی ندارد . نزدیک ترین فرودگاه ها عبارتند از تولوز بلانک، پرپیگن ریفالت و فرودگاه کارکاسون در فرانسه . نزدیک ترین فرودگاه های اسپانیا عبارتند از جیرونا - کاستاریکا ، بارسلونا - آل پرات، للیدا-الگویر، La Seud’Urgell آندورا.

موناکو از کشورهای بدون فرودگاه:

موناکو موناکو با دریای مدیترانه در یک طرف و فرانسه در سه طرف مرز دارد . موناکو با اشغال منطقه ای در حدود بیست و چهار مایل مربع , موناکو یک جمعیت را داشت . موناکو پرجمعیت ترین و دومین کشور مستقل زمین است . اگرچه این فرودگاه دارای یک فرودگاه نیست , موناکو یک فرودگاه بین المللی دارد . نزدیک ترین فرودگاه فرانسوی فرودگاه لاجورد ین است.

کشور بدون فرودگاه

موناکو از کشورهایی که فرودگاه ندارد

لیختن اشتاین کشوری بدون فرودگاه:

لیختن اشتاین یکی از کشورهای آلمانی زبان اروپای مرکزی است . رهبری این انجمن پادشاهی مشروطه تحت رهبری شاهزاده لیختن اشتاین است . این کشور توسط اتریش در شمال و شرق و سوییس در جنوب و غرب محاصره شده است . لیختن اشتاین سومین کشور بزرگ اروپا از نظر مساحت است و چنانچه در بخش سرگرمی نمناک می خوانید نزدیک ترین فرودگاه به این کشور سوئیس , فرودگاه های زوریخ و فرودگاه ها است . نزدیک ترین فرودگاه آلمان فرودگاهی بین المللی است، فرودگاه زوریخ دارای یک سرویس قطار برای حمل و نقل است.

سن مارینو از کشورهای بدون فرودگاه:

سن مارینو یک کشور مقیم است که با ایتالیا مرز است. سن مارینو در بخش شمال شرقی کوههای آپنن واقع شده است که یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان بر اساس تولید ناخالص داخلی (بطور سرانه) است. این کشور کوچک توسط قانون اساسی سن مارینو اداره می شود که در قرن شانزدهم تهیه شده است. سان مارینو دارای یک بالگرد در بورگو مدگیور و یک فرودگاه کوچکتر است. نزدیکترین فرودگاه، شهر واتیکان است.

واتیکان یک کشور بدون فرودگاه:

واتیکان یک مجتمع دولتی است که به طور کامل در رم واقع شده است، با جمعیتی حدود 1000 نفر، واتیکان کوچکترین کشور زمین هم از نظر منطقه و هم از نظرجمعیت است. واتیکان یک دولت تئوکراتیک تحت پاپ است. اگرچه فرودگاهی ندارد، اما دارای یک فرودگاه هلیکوپتر است که توسط مقامات ایالتی و سربازان بازدید می شود. نزدیکترین فرودگاه فرودگاه رم-کمپینو است. فرودگاه فدریکو فلینی در ایتالیا است.

واتیکان

 5 کشور در جهان که فرودگاه ندارند

سفر به کشورهای بدون فرودگاه

همه این پنج کشور در اروپا واقع شده اند و آن ها توسط کشورهای بزرگ تر با فرودگاه های معتبر احاطه شده اند. بیشتر بالگردها در این ایالات تنها توسط مقامات و سران کشورها مورد استفاده قرار می گیرند . برای پرواز به این کشورها باید از فرودگاه کشور همسایه و مسافرت با اتوبوس ، قطار یا اتومبیل به مقصد خود استفاده کنید.

 

کشور بدون فرودگاه ؛ کشورهای مدرنی که فرودگاه ندارند!

4.314
این مطلب مفید بود ؟122
منبع : businessinsider / worldatlas / بخش سرگرمی نمناک/ح.ب /ن
وبگردی