خدمات ساختمانی
تا چه اندازه با خدمات ساختمانی آشنا هستید؟ از کفسابی سنگ, سنگسابی و نماشویی ساختمان چه می دانید؟ در ادامه این مطلب به صورت کامل این گونه خدمات هم گروه با خانواده سنگ سابی و کف سابی را برای شما عزیزان تشریح خواهیم نمود

رپورتاژآگهی:کفسابی ، نماشویی

تا چه اندازه با خدمات ساختمانی آشنا هستید؟ از کفسابی سنگ, سنگسابی و نماشویی ساختمان چه می دانید؟ در این نوشتار به صورت کامل این گونه خدمات هم گروه با خانواده سنگ سابی و کف سابی را برای شما عزیزان تشریح خواهیم نمود:

1- کفسابی و یا سنگسابی چیست؟

کف ساختمان شما از هر جنسی که باشد (سنگ، موزاییک، سرامیک و ...) پس از مدتی به مرور آن جلا و براقیت و زیبایی اولیه خود را از دست خواهد داد. علت این موضوع می تواند چند حالت مختلف باشد:
علت اول:جذب شدن لایه سطحی چرک روی سطح کف
در این حالت معمولا به علت عبور از روی سنگ کف، لایه ای نازک از چرک و آلودگی روی سطح سنگ تثبیت می گردد. این لایه چرک سبب می شود که سطح سنگ کف کدر و مات به نظر رسیده و زیبایی سنگ به کلی ساقط گردد.
علت دوم:آسیب های وارده به سطح سنگ و سابیده شدن آن
کف ساختمان، در اثر تردد و ... به مرور سابیده شده و خش های بسیار ریزی روی آن نقش می بندد. به علاوه سابیده شدن آن نیز به صورت نامنظم سبب می شود که سطح سنگ کف, زیبایی خود را به کلی از دست بدهد.
راهکار این مشکل انجام خدمات کفسابی, سنگسابی و ساب زنی است
کفسابی سنگ یا سنگسابی عملیاتی است که در آن به کمک یک دستگاه کفساب, لایه ای بسیار نازک از کف ساختمان برداشته شده و بدین صورت کف ساختمان بسیار زیبا و تمیز می گردد. بسیاری با مشاهده ی نتیجه ی کار کف سابی, گمان می برند که کف ساختمان به تازگی اجرا شده است.
کف سابی جدا از بحث زیبایی کف، اثراتی پیش گیرنده نیز دارد. مثلا به مرور که کف ساختمان شما مورد استفاده قرار می گیرد، ریزترک های فراوانی در آن نقش می بندد. انجام عملیات کف سابی به طبع سبب می شود که این ریزترک ها به کلی پاک شده و در نتیجه دیگر امکان رشد این ریزترک ها به کلی از بین خواهد رفت.
سنگ سابی در حقیقت همان گونه که از نامش پیدا است، به معنای ساب سنگ یا همان ساب زدن سطح سنگ است. در طی عملیات سنگ سابی, سطح سنگ سابیده شده و همانند روز اول نو و تمیز می گردد. جالب است بدانید که کارخانه های تولید سنگ ساختمانی نیز عملیات سنگ سابی را در کارخانه خود انجام داده و به همین علت سنگ در ابتدای کار جلایی فوق العاده دارد.

نکات انجام کف سابی و ساب سنگ چیست؟

کف سابی سنگ و ساب سنگ, نکات مختلفی داشته که رعایت آن ها ضروری است. به عنوان مثال در انجام خدمات کفسابی، به هیچ عنوان نبایست از اسید استفاده شود. و یا این که برای انجام هر نوع ساب بایستی لقمه های مخصوص خود و از نوع اصلی و اورجینال بهره گیرید.
به کسی که خدمات کف سابی را انجام می دهد، ساب زن یا کف ساب گفته می شود. بدیهی است که هر ساب زن مهارت های خاص خود را داشته و از این رو کیفیت کار ساب زنی نیز متغیر خواهد بود. هم چنین دستگاه های کفساب نیز انواع مختلفی داشته و بسته به نوع دستگاه، کیفیت متغیر خواهد بود. البته هر ساب زن از دستگاه خاصی استفاده می کند. با افتخار اعلام می داریم که گروه ما تیمی متشکل از برترین ساب زن های شهر تهران بوده و از بهترین دستگاه های ساب زنی بهره می برد.

قیمت کفسابی سنگ به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت کفسابی سنگ از جمله مواردی است که بیشتر با بازدید مشخص می گردد. با این حال اگر بخواهیم به صورت خلاصه بگوییم، به جنس سنگ، محل پروژه و امکانات آن بستگی دارد. چرا که هرچه محل پروژه دسترسی نامناسب تری داشته باشد و یا جنس سنگ سخت تر بوده و امکاناتی همچون برق سه فاز و ... موجود نباشد، باطبع انجام عملیات ساب زنی با دشواری مواجه شده و در نتیجه قیمت کفسابی سنگ بالا خواهد رفت.

2- نماشویی ساختمان چیست؟

نکاتی که در بالا در مورد کف ساختمان ذکر گردید، عینا در مورد نما نیز صادق است. با این تفاوت که نما، به جای عبور و مرور و تردد، تحت اثر باد و باران و شرایط جوی قرار دارد.
لازم به ذکر است که نماشویی نیز همانند کفسابی سنگ و سنگسابی بایستی هرچند وقت یک بار انجام گردد. چرا که هرچه زمان بگذرد، آلودگی های سطحی سنگ نما بیشتر تثبیت گردیده و پس از مدتی پاک کردن آن بسیار سخت خواهد شد.
شستن نمای ساختمان، با مواد مختلفی انجام شده و در نماشویی از فشار آب زیاد و دستگاه واترجت استفاده می گردد.

انواع نماشویی

نماشویی همانند کفسابی سنگ و ساب سنگ انواع مختلف داشته که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:
  1. نماشویی با داربست
  2. نماشویی با طناب و بدون داربست
همان گونه که احتمالا در ذهن خود حدس زده اید، نوع اول به کمک داربست و نوع دوم به وسیله آویزان شدن متخصص نماشویی از طناب انجام خواهد شد.
بهتر است اینجا خاطرنشان نماییم که نوع اول به نسبت نوع دوم از ایمنی به مراتب بیشتری برخوردار بوده اما در مقابل هزینه نسبتا بیشتری نیز دارد.
البته گروه ما هر دو مورد را به صورت حرفه ای و با رعایت موارد ایمنی انجام خواهد داد و از این بابت جای هیچ گونه نگرانی نخواهد بود.
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کفسابی, ساب زنی و نماشویی، می توانید به وب سایت ما به نشانی زیر مراجعه فرمایید:
https://khadamatekafsabi.ir

کف سابی و نماشویی ساختمان خود را تنها از «خدمات کفسابی»

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
برچسب : کسب و کار
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی