کفش پاشنه بلند زنانه
ارتش آمریکا در اقدامی عجیب و بحث برانگیز برای آگاهی رسانی از موضوع آزار جنسی زنان عده ای از سربازان و دانشجویان را مجبور به راهپیمایی با کفش پاشنه بلند زنانه کرده است.

اغلب اوقات یک اعتراض جمعی و گسترده می تواند تحولی بزرگ در یک جامعه و یا یک کشور بپا کند کشورهایی که به دلیل نداشتن آگاهی های لازم مردم دچار معضلاتی تآسف بار می شوند حال در کشور آمریکا برای افزایش آگاهی از موضوع آزار جنسی زنان ارتش دست به اقدامی عجیب زده است و سربازان و دانشجویان را مجبور به رژه رفتن با کفش پاشنه بلند کرده است این اقدام ارتش موجب نگرانی بسیاری از کاربران شده است.

روز دوشنبه در دانشگاه آریزونا، یک عده از مردان با کفش های پاشنه دار در خیابان حرکت کردند. هدف از این کار اجباری برای دانشجویان افسری افزایش آگاهی از موضوع آزار جنسی زنان بود.

رژه با کفش

سازمانی با نام «پیاده روی یک مایلی با کفش های زنانه» راهپیمایی هایی را سالانه به جهت آگاه سازی مردان در موضوع آزار جنسی زنان برگزار می کند. این سازمان در جهت بالا بردن آگاهی عمومی از دلایل، تاثیرات و راههای مقابله با آزار جنسی زنان هدف گذاری شده است.

ارتش سال پیش این برنامه را اجباری تلقی کرد ولی امسال بصورت داوطلبانه از دانشجویان ارتش خواستار شرکت در آن شد. به این ترتیب که از دانشجویان افسری خواسته شد با کفش های پاشنه بلند راهپیمایی نظامی بروند.

این کار دسته جمعی اجباری به نظر می رسد می تواند باعث تحولاتی در زمینه مقابله با آزار های جنسی شود. بنابر این خبر ارتشی ها باید کفش های پاشنه دار خریداری کرده و شروع به راهپیمایی نظامی کنند.

رژه با کفش

رژه با کفش

به گفته یکی از افراد، این راهپیمایی اجباری است و اگر ما آن را ازدست بدهیم و شرکت نکنیم، امتیاز منفی دریافت می کنیم و ممکن است به برخی از خواسته هایمان در مورد انتقال و غیره نرسیم. بنابراین من 16 دلار می پردازم برای کفش پاشنه داری که باید اسپری قرمز به آن بپاشم، سپس آنرا دور بریزم.

کاربران دیگری در این باره ابراز نگرانی کردند، به گفته یکی از آنها :«من متوجه نمی شم که چرا عناصر رزمی خواستار همچنین تضاد سیاسی ای شوند. آیا نظام نباید در صدد دوری از جنبش های سیاسی و مذهبی زودگذر باشد؟ آیا لباس زنانه پوشیدن و حرکات "اووا خواهری" باعث نابودی ادیان بزرگ مرد ما، نمی شود؟ این موضوع به تنهایی موجب می شود فرمانده ارتش این جریان بیخود را هدایت کند و هیچ کلامی در مورد سیاست گذاری غلط ارتش به میان نیاید.»

رژه با کفش

به نظر می رسد این اقدام نمایشی از سوی ارتش آمریکا خیلی به مذاق مردم خوش نیامده و آنها توقع حرکت های بهتری از ارتش هستند که در عین پشتیبانی از اهداف خوب شان ارتش نیز حفظ شود.
 

رژه سربازان با کفش پاشنه بلند زنانه! + تصاویر

4.346
این مطلب مفید بود ؟406
برگرفته از سیمرغ - / ل
وبگردی