کم خوابی

پیری زودرس با کم خوابی

کد مطلب : 54691زمان مطالعه : 1 دقیقه
استرس و شوک های روانی از مسائلی است که به شدت بر زیبایی و سلامت پوست اثر می گذارد و باعث پیری زودرس می شود و یکی از مسائل تقویت کننده استرس، بی خوابی و کم خوابی است.

بی خوابی چه تاثیری بر سلامت پوست و موی افراد دارد

حتی یکی دو روز کم خوابی کافی است تا پوست کدر و زیر چشم گود و تیره شود اما چین و چروک ها پس از یکی دو هفته بروز نمی کنند و گاهی به دنبال چند ماه یا چند سال شکل می گیرند.

پزشکان به تازگی دریافته اند که کم خوابی می تواند مقاومت پوست را از بین ببرد.

با مطالعه بر روی افرادی که دچار بی خوابی و یا کم خوابی هستند دریافته اند که این افراد بسیار بیشتر از سایر همسالان خود که ساعت خواب منظم دارند دچار پیری پوست هستند.

بی خوابی

کم خوابی

گفتنی است:براساس بررسی های جدید همین طور پوست این افراد دچار ضعف سیستم ایمنی گردیده مستعد ابتلا به انواع عارضه های پوستی از جمله آفتاب سوختگی در فصول گرم سال می شود.

بررسی ها نشان می دهند:از بین رفتن آفتاب سوختگی در افرادی که دچار کم خوابی هستند بسیار طولانی تر صورت می گیرد و نیاز به طول درمان بیشتری خواهد داشت.

پزشکان به افراد توصیه می کنند تا با تنظیم ساعت کاری خود زمان مناسب و دقیقی برای خواب داشته باشند و همین طور چنانچه دچار مشکل کم خوابی هستند حتما با پزشک مشورت نمایند.

همین طور در ساعات گرم روز حتما از کرم های ضد آفتاب استاندارد و مناسب پوست خود استفاده کنند.

پیری زودرس با کم خوابی

56
این مطلب مفید بود ؟60
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از سلامتی -/ ر
وبگردی