کم کردن حجم اشغال شده درایو C

ترفندی برای کم کردن حجم اشغال شده “درایو C”

کد مطلب : 13786تعداد نظرات : 3 نظرزمان مطالعه : 2 دقیقه
درایو C یا همان درایو ویندوز اگر حجم کافی نداشته باشد و یا ظرفیت خالی آن کم باشد در سرعت عملکرد ویندوز اختلالاتی را وارد می کند. ترفند امروز به شما کاهش حجم اشغال شده “درایو C” را آموزش می دهد.

خالی کردن درایو C پر شده در ویندوز

ویندوز آپدیت در برخی مواقع جزء یک از معضلات هر یک از کاربران می باشد و کاربران گاهی اوقات فراموش می کنند تا ویندوز آپدیت را مطابق میل خود فعال و یا غیرفعال کنند. از این رو لازم به ذکر است زمانیکه شما ویندوز آپدیت را فعال می کنید، آپدیت های دانلود شده در درایو C ذخیره می شوند و به مرور می توانند باعث کندی سیستم عامل شما شوند.

برخی از کاربران نیز مسیر فایل های دانلودی را می دانند و بصورت دستی خودشان شروع به حذف فایل های اضافی می کنند که این اقدام کمی طولانی است که ابتدا کاربر باید به پوشه " WinSxS " مراجعه کند و سپس فایل های دانلودی ویندوز آپدیت را حذف کند و ما این روش را به عنوان برنامه ای برای پاک کردن فایل های دانلودی ویندوز استفاده نمی کنیم و قصد داریم در این مطلب از بخش تکنولوژی نمناک شما را با روشی ساده و آسان برای پاک کردن فایل های اضافی در درایو C آشنا سازیم که به کمک آن می توانید از کندی ویندوز و سرعت العمل ویندوز خودداری نماید. همراه ما باشید.

ظرفیت خالی درایو C

حذف فایل های آپدیت در ویندوز 8 و 8.1 ؛

1- " This PC " را از صفحه ی دسکتاپ باز کنید و سپس بر روی درایو C همانند تصویر ذیل راست کلیک نمایید و گزینه " Properties " را از قسمت پایین انتخاب نمایید.

درایو C

 

2- اینک از پنجره باز شده، در سربرگ " General " بر روی گزینه " Disk Cleanup " کلیک کنید و میزانی منتظر باشید.

درایو C

 

3- اینک از پنجره باز شده بر روی گزینه " Clean up system files " کلیک نمایید و میزانی منتظر باشید.

درایو C

 

4- در این مرحله پس از مدت کوتاهی بعد، پنجره ای باز می شود که باید از قسمت " Files to delete " تیک گزینه " Windows Update Cleanup " را فعال کنید. پس از فعال کردن این گزینه بر روی گزینه " OK " از پایین پنجره باز شده کلیک کنید تا فایل های دانلود ویندوز آپدیت حذف شوند.

درایو C

 

ترفندی برای کم کردن حجم اشغال شده درایو C

3.2546
این مطلب مفید بود ؟350196
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
3 نظر به ثبت رسیده است
محمود 1394-08-04
سلام ویندوز 8من گذینه Dick cleanup نداره اگه کسی میدونه جواب بده.ممنون
8852
امیر1396-02-10
بسیار بسیااااار ممنونم.فضای خالی درایو cکامپیوترم از400مگابایت به 10گیگا بایت افزایش یافت.واقعا عالی بود
2233
علی1397-03-08
ممنون حجم کامپیوترم از 6 گیگ خالی به 12 گیگ خالی تبدیل شد
2127
وبگردی