عبدالله اسکندری
عبدالله اسکندری یکی دیگر از گریم های ماندگار خود را در اینستاگرامش به نمایش گذاشت ؛ گریم جالب و متفاوت رضا یزدانی اثری دیگر از عبدالله اسکندری.

گریم متفاوت رضا یزدانی از گریم های عبدالله اسکندری

عبدالله اسکندری گریمور معروف و چهره پرداز سینمای ایران است . گریم جالب و متفاوت رضا یزدانی اثری دیگر از دستهای هنرمند استاد عبدالله اسکندری است. عکس زیر را استاد عبدالله اسکندری در صفحه شخصی خود منتشر کرد. این عکس گریم متفاوت عبدالله اسکندری را به نمایش گذاشت .

عبدالله اسکندری

گریم متفاوت رضا یزدانی اثر دستان هنرمند عبدالله اسکندری

مختصری از بیوگرافی عبدالله اسکندری

عبدالله اسکندری در سال 1324 در تهران متولد شد. چهره پردازی را از سال 1351 زیر نظر بیژن محتشم در تلویزیون ملی ایران آغاز کرد. اسکندری از جمله اولین هنرمندانی است که توفیق یافت چهره پردازی را بر اساس شخصیت بنیاد نهد، که از تجارب او در این زمینه می شود به سریال موفق دایی جان ناپلئون در تلویزیون و فیلم گوزن ها در سینما اشاره کرد. سی و دو سال تلاش بی وقفه و ارزشمند وی در عرصه چهره پردازی و تربیت شاگردان فراوانی که بسیاری از آنها هم اکنون جزو طراحان خوب چهره پردازی ایران هستند باعث شد تا مجله معتبر چهره پردازی Make-up artist، کشور ایران را در زمره ده کشور برتر جهان و اسکندری را جزو ده طراح مهم جهان در سال 1999 برگزیند.

او تاکنون موفق به دریافت پنج سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر و نیز برنده تندیس خانه سینما شده است. عبدالله اسکندری تاکنون بیش از یکصد و شصت پروژه سینمایی و تلویزیون را در ایران طراحی کرده است که از جمله آثار شاخص و به یاد ماندنی آن می شود به «هزاردستان»، «مثل آباد»،گوزن ها، «کندو»، «سایه های بلند باد»، «دست فروش به بانو»، ناصرالدین شاه آکتور سینما، روز واقعه، «بازمانده»، ساحره، «آدم برفی»، دلشدگان،مادر، مسافر ری و ... اشاره کرد.

 

عبدالله اسکندری

عبدالله اسکندری گریمور معروف سینمای ایران

عبدالله اسکندری کار خود را با سریال «هزاردستان» پس از انقلاب ادامه داد که طراحی و اجرای چهره پردازی این مجموعه هنوز هم یکی از کارهای شاخص این رشته در ایران محسوب می شود.

گریم جالب رضا یزدانی توسط عبدالله اسکندری + عکس

4.37
این مطلب مفید بود ؟61
برگرفته از برترین ها / م.ف
وبگردی