خداحافظی مهرداد پولادی

خداحافظی مهرداد پولادی از ایران و تیم ملی؟

تاریخ انتشار : 5 خرداد 1394کد مطلب : 15323زمان مطالعه : 2 دقیقه
شایعه عدم بازگشت مهرداد پولادی به ایران از چند ماه قبل شنیده می شد، حتی قبل از بازیهای جام ملت های آسیا. آن روزها بازیکنان تیم ملی بحث می کردند که چرا او نمی خواهد به ایران بیاید؟

مهرداد پولادی مثل دیگر بازیکنان فکر نمی کرد و مدام روی یک جمله تأکید داشت:«ممکن است به ایران نیایم.» چند بازیکن تیم ملی تلاش کردند او را از تصمیم خود منصرف کنند، تصمیمی که مانع حضور مهرداد پولادی در جام ملت های آسیا می شد اما تلاش های بازیکنان و همین طور مکاتبه هایی که فدراسیون فوتبال با سازمان نظام وظیفه داشت، زمینه را برای بازگشت پولادی مهیا کرد. مهرداد در حالی به تیم ملی ملحق شد که خودش به اندازه مسئولان و دیگر بازیکنان، آنقدر ها اشتیاق نداشت.

در جام ملت ها همه چیز در مقدماتی برای مهرداد خوب پیش رفت اما در مقابل عراق، آن اتفاق تلخ رخ داد و پولادی اخراج شد. این اخراج برای او تلخ و ناگوار بود. پس از آن جوی درست شد که چرا اصلاً به او اجازه دادند به جام ملت ها برود. این اعتراض ها و انتقاد ها، پولادی را ناراحت کرد تا روی تصمیم خود مصمم تر شود.

مهرداد پولادی و مسیپس از جام ملت ها از مهرداد پولادی بی خبری محض بود. کادر فنی تیم ملی و در رأس آن کروش، اعتقاد داشتند اگر پولادی می خواهد مشکلش حل شود، خودش باید اقدام کند. مهرداد اما دور نشسته بود و هیچ کاری صورت نمی داد. کروش پیش از دو بازی شیلی و سوئد، وقتی آخرین وضعیت او را استعلام کرد، متوجه شد نمی تواند در این مسابقه تیم ملی را همراهی کند.

در همان روز ها مسئولان تیم ملی در تماس با پولادی از او خواستند تا تکلیف خودش را روشن کند ؛ اینکه می آید یا نه. پولادی در آن تماس ها گفت تکلیفش هنوز روشن نیست. این جمله او بدان معنا بود که تصمیم قطعی برای بازگشت به ایران را نگرفته است، این در حالی است که فدراسیونی ها توقع داشتند پولادی بعد از جام ملت ها، مصمم از حضور در یک تیم نظامی حرف بزند.

بازی شیلی و سوئد هم گذشت و آرام آرام کادر فنی تیم ملی و بازیکنان متوجه شدند پولادی از جمع آن ها جدا شده است. مهرداد که قبل از جام ملت ها به خبرورزشی گفته بود پس از پایان فصل قطعاً به ایران بازمی گردد، دیگر هیچ گاه این جمله را تکرار نکرد. خیلی زود مسئولان تیم ملی جدید ترین خبر را شنیدند ؛ اینکه مهرداد پولادی زمینه را برای سفر مادرش به امارات و سپس قطر مهیا کرده است.

پس از شنیدن این خبر آن ها مطمئن شدند او دیگر به ایران بازنمی گردد و تصمیم خود را عملی کرده است. کارلوس کروش هم که متوجه شد پولادی فعلاً چنین تصمیمی گرفته است، سریعاً تلاش های خود را برای پیدا کردن بهترین دفاع چپ ممکن آغاز کرد. مهرداد از نظر فنی کامل ترین مدافع چپ تیم ملی بود و در جام جهانی هم توانست بهترین بازیکن ایران شود. جدایی او از تیم ملی خبر خوبی برای کارلوس کروش نخواهد بود اما سرمربی تیم ملی مجبور است به گزینه های دیگر فکر کند. با تمام این اتفاقات، باید منتظر ماند و دید آیا کادر فنی ایران رسماً خبر جدایی پولادی را تأیید می کند؟

خداحافظی مهرداد پولادی از ایران و تیم ملی؟

4.425
این مطلب مفید بود ؟223
برگرفته از روزنامه خبرورزشی - /م
وبگردی