پرطرفدارترین ورزش های جهان

پرطرفدارترین ورزش های جهان کدامند؟ + تصاویر و تاریخچه

کد مطلب : 28654تعداد نظرات : 7 نظرزمان مطالعه : 5 دقیقه
ورزش فوتبال در همه جای جهان از محبوب ترین ورزش ها به شمار می رود اما ورزش هایی هستند که در دنیا هواداران خاص خود را دارند. در ادامه با پرطرفدارترین ورزش های جهان آشنا می شوید.

محبوب ترین ورزش های جهان را بشناسید

طبق برآوردها، بیشتر از نیمی از مردم دنیا جزو طرفداران فوتبال محسوب می شوند. ورزش ها در تمامی نقاط دنیا وجود دارند، اما برای دلایل مختلف؛ از جمله سرگرمی، شغل یا رژیمی جهت فیتنس و بدنسازی مورد استفاده قرار میگیرند. بازی های مختلفی در دنیا محبوبیت کسب کرده اند. قوانین این بازی ها پویا بوده و توسط سازمان های بین المللی اداره می شود.

همانطور که دراین بخش از ورزش نمناک خواهیم گفت اغلب این بازی ها جزو بازی های المپیک هستند، جایی که مردم کشورهای گوناگون برای رویارویی و مسابقه گرد هم می آیند. این ورزش ها صنعت های سودآوری هستند و درآمدهای میلیارد دلاری را بویژه در کشورهای توسعه یافته به ارمغان می آورند.

 10 رتبه اول محبوب ترین ورزش های جهان

10.گلف_ 450 میلیون هوادار

طبق آماری که تخمین زده می شود بازی گلف 450 میلیون نفر هوادار در جهان دارد. اصالت این بازی به اروپای غربی، خاورمیانه و آمریکای شمالی بازمی گردد ، سبک امروزی این بازی در اسکاتلند آغاز شد.

ورزش گلف

ورزش گلف از پرطرفدار ترین ورزش های دنیا

9.راگبی_ 475 میلیون هوادار

حوزه اصلی نفوذ این ورزش در نگلستان و کشورهای مشترک المنافع بوده، و برآورد جهانی از طرفداران این ورزش 475 میلیون نفر است. پی ریزی اولیه این بازی مدرن به دوران قرون وسطی انگلستان برمیگردد. از انگلستان، به کشورهای مستعمره انگلستان مانند استرالیا و نیوزلند گسترش یافت. این ورزش توسط دو تیم متشکل از 15 بازیکن برای هر تیم بازی می شود که برای کسب امتیاز به توپ در انتهای خط پایانی ضربه میزنند یا پاس می دهند.

راگبی

ورزش راگبی یکی از ده ورزش برتر جهان

8. بیسبال_ 500 میلیون هوادار

این ورزش بالغ بر 500 میلیون هوادار دارد و دارای بالاترین میزان محبوبیت در ایالات متحده ، کارائیب و ژاپن است. این ورزش با توپ و چوب بیسبال بازی می شود که شامل دو تیم 9 نفره در هر کدام است که در زدن ضربه توپ و فیلدینگ تلاش به کسب امتیاز دارند. نسخه های متفاوت این ورزش پیش از آنکه در دنیا فراگیر شود، قرن نوزدهم در امریکا بازی می شد و محبوبیت داشت. این بازی نوعی ورزش امریکایی است.

بیسبال

ورزش بیسبال دارای بالاترین میزان محبوبیت می باشد

7. بسکتبال_ 825 میلیون هوادار

این ورزش با 825 میلیون طرفدار در سراسر دنیا و نفوذ جهانی توسط دکتر جیمز ناسمیت و در سال 1891 در شهر ماساچوست امریکا اختراع شد. او این بازی را جایگزینی برای فوتبال اختراع کرد زیرا میتوانست در فضای بسته بازی شود و از حوادث احتمالی جلوگیری کرد. این ورزش با دو تیم 5 نفره بازی می شود که گل را در پرتاب توپ به حلقه ای با ارتفاع 10 پایی از سطح زمین تعریف می کند.

بسکتبال

ورزش بسکتبال از ورزش های معروف جهان

6.تنیس روی میز_ 875 میلیون هوادار

تنیس روی میز از یک حوزه نفوذ جهانی برخوردار است و حدود 875 میلیون طرفدار دارد. این ورزش در قرن نوزدهم در انگلستان بعنوان نسخه ای مینیاتوری از تنیس روی چمن آغاز شد. این ورزش به نام پینگ پونگ خوانده می شود. این ورزش مدرن شامل دو تا چهار بازیکن است و با استفاده از راکت ها و یک توپ سبک بازی می کنند. این ورزش در کشورها سودان، کره جنوبی و چین بازی می شود.

تنیس روی میز

ورزش پرطرفدار تنیس روی میز

5. والیبال_ 900 میلیون هوادار

سرچشمه اصلی این بازی در اروپای غربی و امریکای شمالی دیده می شود و طبق تخمین هایی که زده می شود، این ورزش 900 میلیون هوادار دارد. این ورزش در امریکا و توسط ویلیام مورگان در سال 1895 اختراع شد. مورگان عضوی از انجمن مسیحیان جوان بود و از این بازی را تلفیقی قرض گرفته از ورزش های بسکتبال، تنیس، هندبال و بیس بال تبدیل کرد. اکنون این بازی متشکل از دو تیم 6 نفره در هر تیم است که توپ را از روی تور رد می کنند.

والیبال

ورزش والیبال با 900 میلیون طرفدار در جهان

4. تنیس_ 1 میلیارد هوادار

طرفداران این ورزش بالغ بر 1 میلیارد نفر در دنیا تخمین زده شده اند. معتقدیم نسخه های مختلف این ورزش توسط رومی ها و مصری ها و یونانیان گسترش پیدا کرده است. اگرچه این ورزش مدرن برای اولین بار در فرانسه محبوبیت یافت و از فرانسه با سایر نقاط اروپا و در نهایت به سراسر جهان گسترش یافت. این ورزش متشکل از دو تیم با یک یا دو بازیکن است که بازیکنان با استفاده از راکت های تنیس توپ را به زمین حریف در پشت تور ضربه میزنند.

تنیس

گسترش بازی تنیس توسط رومی ها و مصری ها

3. هاکی روی زمین_ 2 میلیارد هوادار

این ورزش با بالغ بر 2 میلیارد طرفدار را میتوان در قاره های آسیا، آفریقا، استرالیا و اروپا مشاهده کرد.ورزش هاکی روی زمین به شکل معاصر را ابتدا در سال 1800 در انگلستان گسترش یافت. این بازی بی شباهت به بازی فوتبال نیست، تفاوت در این است که در هاکی به جای استفاده از پا برای پیش بردن توپ، بازیکنان از چوب استفاده می کنند. این ورزش به شکل گسترده در هند، استرالیا و پاکستان بازی می شود و ناگفته نماند که تیم های قدرتمندی را در این رشته دارند.

هاکی روی زمین

ورزش هاکی روی زمین پرطرفدار ترین ورزش جهان

2. کریکت_ 2.5 میلیارد هوادار

طرفداران این بازی 2.5 میلیارد نفر برآورد شده اند و زمینه اصلی نفوذ آن در انگلستان و کشورهای مشترک المنافع است. مهد این بازی به قرن شانزدهم و انگلستان بر میگردد که در قرن 18 به ورزش ملی این کشور تبدیل می شود. این ورزش وسط دو تیم 11 نفره است که هر تیم تلاش می کند بیشترین امتیاز را بدست بیاورد. این ورزش در متسعمره های سابق انگستان همچون پاکستان، هند، سریلانکا، بنگلادش و استرالیا محبوبیت زیادی دارد.

کریکت

 کریکت محبوب ترین ورزش در انگلستان

1. فوتبال_ 4 میلیارد هوادار

بیش از نیمی از مردم جهان در شمار طرفداران این بازی هستند. فوتبال باستانی تا اوایل قرن دوم به چین می رسد. یونانی ها، ژاپنی ها و رومی ها را بعنوان اولین بازیکنان فوتبال می شناسند. آغاز فوتبال معاصر در انگلستان بود، در آنجا توجه قابل توجهی را به خود جلب کرد و سپس به سایر نقاط جهان پراکنده شد. بیش از هر قاره دیگر، این ورزش در اروپا و امریکا محبوبیت دارد. این ورزش با دو تیم 11 نفره بازی می شود. هدف از این ورزش و بازی با توپ این است که توپ را به دروازه حریف گل کند. 

فوتبال

ورزش فوتبال معروف ترین و محبوب ترین ورزش جهان

پرطرفدارترین ورزش های جهان کدامند؟ + تصاویر و تاریخچه

4839
این مطلب مفید بود ؟664175
منبع : بخش ورزشی نمناک/ن / ز.ت
7 نظر به ثبت رسیده است
اطلس1398-06-30
کشتی بهترین ورزش دنیا است و خیلی هوادار داره
82164
اميرحسين1400-11-25
نه واقعا كشتی جزو بهتريناس ولي بهترين نيست
5814
بردیا1400-09-17
من تنیس رو دوست دارم
2631
گیو یگانه1400-11-25
همه این ورزشا بدنسازی نیاز دارن
بدنسازی پرطرفدارترین ورزش و ورزشه مادر
3154
Farham.asp.141401-10-28
والیبال ورزش خوبیه و بسکتبال فوتبال دیگه از مد رفته
918
فرهاد اسحاقی1401-12-18
همه ورزشا به نوبه خودش با اهمیت و خوب است.منتها بستگی به علاقه طرف نسبت به آن ورزش را دارد.
130
طاها1402-02-22
بسکتبال و وشوو ساندا بهترین ورزش های دنیاس
14
وبگردی