پرسپولیس

پرسپولیس هنوز از نظر فنی شرایط خوبی دارد

تاریخ انتشار : 5 دی 1399کد مطلب : 60626زمان مطالعه : 3 دقیقه
پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: سرخپوشان با وجود شکست در دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا از نظر فنی شرایط خوبی دارند و می توانند موفق ظاهر شود.

ایرنا:تیم فوتبال پرسپولیس پس از نایب قهرمانی در آسیا خود را برای شروعی دوباره در لیگ برتر آماده می کند تا شاید بتواند پنجمین قهرمانی متوالی خود در لیگ برتر را کسب کند. سرخپوشان در نخستین دیدار بعد از فینال لیگ قهرمانان آسیا امروز (جمعه) در قائمشهر به مصاف نساجی خواهند رفت.

«رضا وطنخواه» پیشکسوت و سرمربی اسبق تیم فوتبال پرسپولیس در مورد نایب قهرمانی سرخپوشان در لیگ قهرمانان آسیا، نقش جدایی برخی بازیکنان در لیگ قهرمانان آسیا و ... صحبت هایی انجام داد که در زیر می خوانید:

پرسپولیس نایب قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شد. نظر شما در مورد این دیدار چه بود؟

پرسپولیس در دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا برابر اولسان هیوندای کره جنوبی عملکرد خوبی داشت و شایسته قهرمانی هم بود. به حریف اجازه نداد که در طول بازی گلزنی کند که نشان از کیفیت تیم دارد به هر حال حریف از موقعیت هایی که به دست آورد استفاده کرد و بازی را برد اما همین نایب قهرمانی آسیا هم اتفاق خوبی بود که پرسپولیس برای فوتبال ایران به ارمغان اورد.

این دومین فینال پرسپولیس در لیگ قهرمانان طی سه سال اخیر بود. چه زمانی می توانیم نایب قهرمانی را به قهرمانی تبدیل کنیم؟

در مجموع برای موفقیت باید مجموعه تلاش کنند و یک زنجیره کارش را به درستی انجام دهد تا موفقیت بزرگ شکل گیرد. در فوتبال این زنجیره از مدیریت قوی، داشتن مربی سطح بالا، ابزار کافی و امکانات و تدارکات خوب تشکیل می شود. ما مربی و بازیکنان که همان ابزار هستند را داشتیم اما این برای این موفقیت بزرگ کافی نبود.

چه زمانی می توانیم امیدوار باشیم که قهرمانی در آسیا سرانجام برای یک تیم ایرانی رقم بخورد؟

بازیکنان با غیرت پرسپولیس 2 بار تا آستانه کسب این موفقیت پیش رفتند و فکر می کنم سرانجام این موفقیت در آینده ای خیلی زود رقم می خورد اما باید قبول کنیم که باید همه زنجیره ها کارش را خوب انجام دهد. شما نگاه کنید که در آستانه دیدار فینال یک بازیکن از پرسپولیس جدا شد و یک بازیکن دیگر نیز پس از فینال از پرسپولیس رفت و از بین علی علیپور، مهدی ترابی، شجاع خلیل زاده و بشار رسن که از پرسپولیس جدا شدند، چقدر پول به باشگاه رسید؟ نظر من این است که در فوتبال اتفاقا بازیکن ها باید ترانسفر شوند و این عجیب نیست اما چرا باید قرارداد آنها به شکلی باشد که باشگاه عایدی از آن انتقال نداشته باشد.

از طرفی مشکل امکانات داریم. اگر به تیم های کره ای دقت کنید می بینید که باشگاه ها برای تیم های پایه هایشان نیز زمین و امکانات سطح بالا دارند اما تیم اصلی پرسپولیس امسال چند زمین تمرین عوض کرد؟ این مسائل جای تعجب دارد.

یکی از مشکلاتی هم که کادر فنی به آن اشاره کرد، تغییر برنامه های تیم در آستانه فینال بود. این موضوع از دید شما در ناکامی پرسپولیس در کسب عنوان قهرمانی تاثیرگذار بود؟

به طور حتم اگر دیدار با ذوب آهن برگزار می شد شرایط کاملا متفاوت بود و برگزاری آن دیدار به آمادگی تیم کمک می کرد اما با لغو این مسابقه بدون محک جدی عازم فینال آسیا شد. با وجود همه مشکلاتی که بود، پرسپولیس در زمین فوتبال چیزی از حریف کره ای کم نداشت.

پس از این دیدار انتقادات زیادی علیه مهدی شیری مدافع پرسپولیس که در این دیدار پنالتی داد مطرح شد. از دید شما این انتقادات منطقی بود؟

شیری بازیکن خوبی است و نباید تنها به خاطر یک اتفاقی که ممکن است در هر بازی فوتبال رخ بدهد اینگونه سرمایه سوزی کنیم. کادر فنی بیشتر از همه باید شیری را از نظر روحی و روانی برای ادامه کار با پرسپولیس آماده کند.

به هر حال پرسپولیس با نایب قهرمانی به کشور بازگشت. این موضوع در عملکرد تیم در ادامه لیگ چقدر می تواند تاثیرگذار باشد؟

پرسپولیس از نظر فنی شرایط خوبی دارد و می تواند موفق ظاهر شود. این تیم با توجه به دیدارهای عقب افتاده هنوز هم شانس اصلی قهرمانی است.

کیفیت لیگ امسال را چطور می بینید؟

کرونا باعث شده تا روح فوتبال که هواداران هستند از آن دور شوند و این موضوع به طور حتم باعث کاهش کیفیت مسابقات می شود و بیشتر به نفع تیم های بدون هوادار است اما همانطور که گفتم پرسپولیس هنوز شانس زیادی برای قهرمانی دارد.

 

انتهای پیام/م

 

پرسپولیس هنوز از نظر فنی شرایط خوبی دارد

51
این مطلب مفید بود ؟10
وبگردی