بوکمارک گوگل کروم
در این گزارش از نمناک قصد داریم شما را ترفند بکاپ گیری بوکمارک گوگل کروم و همچنین بازگردانی بوکمارک های ذخیره شده به مرورگر را اشنا سازیم.

آموزش بک آپ گرفتن از بوکمارک گوگل کروم

گوگل کروم همواره یکی از پرکاربردترین و شناخته شده ترین مرورگرهای امن در جهان می باشد که اکثر ما از این مرورگر محبوب برای انجام کارهای روزمره خود استفاده می کنیم. با این وجود این مرورگر به طبع دارای امکانات زیادی می باشد که کاربران از این امکانات می توانند به بهترین شیوه ممکن کارهای روزمره را با سریع ترین حالت ممکن انجام دهند.

از مهم ترین امکاناتی که کروم در اختیار کاربران خود قرار داده است، می توان به ذخیره کردن بی نهایت بوکمارک، سرعت باز شدن تب ها، امنیت، اکستنشن های کاربردی، تم های مختلف و... می باشد که اگر شما کاربر روزانه کروم باشید، با این موارد آشنا هستید. اما بوکمارک ها که به تب ها یا آدرس های از قبل ذخیره شده ای که برای سهولت دسترسی به این تب ها آنها را بوکمارک می کنیم، یکی از کاربردی ترین امکانات کروم می باشد.

اما شاید برای هر یک از ما تاکنون چندین بار رخ داده باشد که وقتی در حال تعویض ویندوز هستیم، بنابر دلایلی فراموش می کنیم که بوکمارک ها را ذخیره کنیم و در نهایت بعد از تعویض ویندوز، تمام بوکمارک ها و اطلاعاتی که وارد کرده ایم بطور کامل حذف خواهد شد. این واقعا اتفاق تلخی است که می تواند رخ دهد. به همین دلیل در ادامه این مطلب از بخش تکنولوژی نمناک قصد داریم شما را با آموزش بکاپ گرفتن بوکمارک گوگل کروم آشنا سازیم. همراه ما باشید.

نحوه بک آپ گرفتن از بوک مارک گوگل کروم

اگر شما قصد دارید بوکمارک های گوگل کروم را ذخیره و بکاپ گیری کنید، باید طبق مراحل زیر ادامه دهید؛

1- کروم را باز کنید و سپس بر روی 3 نقطع عمودی که تنظیمات کروم است کلیک کنید. از منو باز شده به ترتیب بر روی Bookmarks و سپس Bookmark Manager کلیک کنید. توجه داشته باشید برای رفتن سریع به این بخش می توانید از کلید Ctrl+Shift+O استفاده کنید.

بوکمارک

2- اینک صفحه بوکمارک های شما باز شده است. بالا سمت راست شما می توانید 3 نقطه عمودی کلیک کنید و سپس بر روی “Export Bookmarks” بفشارید.

بکاپ کروم

3- در این مرحله شما باید آدرس صفحه یا بخشی که قصد دارید نسخه پشتیبان ذخیره شود را انتخاب و سپس بر روی Save کلیک کنید.

گوگل کروم

توجه: گوگل بوکمارک های بکاپ گیری شده را در قالب فایل HTML ذخیره می کند. با این وجود شما می توانید این بوکمارک ها را با کلیک در مرورگرهای دیگر نیز باز کنید. پس باید مراقب آنها باشید.


آموزش بازگردانی بوکمارک های بکاپ گیری شده

اگر شما قصد بازگردانی و نصب فایل بکاپ در مرورگر کروم را دارید، باید طبق آموزش زیر پیش بروید؛

1- از صفحه اصلی کروم بر روی 3 نقطه عمودی کلیک کنید و ابتدا بر روی Bookmarks و سپس بر روی Import Bookmarks and Settings کلیک کنید.

بوکمارک

2- شما وارد صفحه ای جدید می شوید که باید از نوار اول، گزینه Bookmarks HTML File کلیک کنید و سپس باید فایل مورد نظر خود را انتخاب و سپس Open را بفشارید.

نسخه پشتیبان

3- هم اکنون باید بر روی Done کلیک کنید. اینک بوکمارک های شما ایمپورت شده اند و شما می توانید از آنها به راحتی استفاده کنید.

 بوکمارک گوگل کروم

آموزش بکاپ گرفتن از بوکمارک گوگل کروم به زبان ساده

4.418
این مطلب مفید بود ؟162
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : اینترنت
وبگردی