هومن برق نورد
در این مطلب میخواهیم شما را با چهره های ماندگار سریال های ماه رمضانی تلویزیون از حمید لولایی در خانه به دوش تا هومن برق نورد در دودکش آشنا کنیم.

شخصیت های ماندگار سریال های ماه رمضان

با فرارسیدن ماه مبارک رمضان همه ما منتظر پخش سریال های مخصوص ماه رمضان پای تلویزیون مینشینیم تا چند ساعتی بعد از افطار را در کنار خانواده با تماشای این سریال های مناسبتی بگذرانیم. تلویزیون هم هرسال سریال های ویژه ای به مناسبت ماه رمضان برای مردم درنظر میگیرد .

سریال های ماه رمضان از گذشته هایی دور تا اکنون به دلیل مناسبتی بودن بیشتر در ذهن های مردم ماندگار شده اند و شخصیت های این سریال ها در بین مردم بیشتر به شهرت و محبوبیت رسیده اند.

از آنجایی که سریال های ماه رمضان همواره یکی از پرطرفدارترین برنامه های ماه رمضان را تشکیل میدهند میخواهیم شما را با چند شخصیت ماندگار سریال های ماه رمضانی آشنا کنیم.

شخصیت های مشهور سریال های ماه رمضانی

از آنجایی که سریال های طنز همواره در نزد مردم طرفداران بیشتری داشته اند ابتدا به سراغ این سریال ها میرویم که این روزها در تلویزیون کمرنگ تر شده اند. یکی از سریال های پرطرفدار ماه رمضان سریال پرطرفدار خانه به دوش بود .

حمید لولایی در خانه به دوش

خانه به دوش به کارگردانی رضا عطاران در ماه رمضان سال 83 روی آنتن شبکه سه سیما رفت و بعد از بارها پخش از شبکه های مختلف سیما هنوز هم یکی از سریال های پرطرفدار است که شخصیت هایش در ذهن های مردم ماندگار شده است.

حمید لولایی

بازی موفق حمید لولایی و رضا عطاران در خانه به دوش

حمید لولایی آقا ماشاالله ی معروف سریال خانه به دوش با بازی در این سریال خود را در لیست چهره های ماندگار سریال های ماه رمضانی جای داد و توانست از قامت نقشش در سریال زیر آسمان شهر خارج شود.

سریال خانه به دوش

سریال ماندگار خانه به دوش با بازی حمید لولایی

بازیگران دیگر این سریال نیز مانند مریم امیرجلالی ، علی صادقی ، رضا عطاران و آناهیتا همتی نقش پررنگی در محبوبیت این سریال ایفا کردند و از همه آنها میتوان به عنوان چهره ماندگار سریال های تلویزیونی ماه رمضان یاد کرد.


سیروس گرجستانی در سریال متهم گریخت

سریال طنز دیگری که در ماه رمضان سال 84 روی آنتن شبکه سه سیما رفت سریال متهم گریخت ساخته رضا عطاران بود.

سریال متهم گریخت

سیروس گرجستانی ، علی صادقی و رضا عطاران در متهم گریخت

رضا عطاران که سابقه ساخت سریالی طنز را در ماه رمضان سال قبلش در کارنامه داشت در ماه رمضان سال 84 باز هم اثری ماندگار در تلویزیون خلق کرد.

سیروس گرجستانی

سیروس گرجستانی در متهم گریخت

سیروس گرجستانی بازیگر نقش هاشم خان در سریال متهم گریخت یکی از شخصیت های ماندگار سریال های ماه رمضانی را خلق کرد و توانست در کنار بازیگران خوب این سریال از جمله مریم امیرجلالی و علی صادقی درخشش قابل توجهی را از آن خود کند.


حمید لولایی و رضا عطاران در بزنگاه

رضا عطاران در پی ساخت دو سریال طنز موفق ماه رمضانی سریال بزنگاه را در سال 87 جلوی دوربین برد و این سریال از شبکه سه سیما پخش شد. استقبال از سریال های طنز در ماه رمضان رضا عطاران را به ساخت این سریال ها تشویق کرد و توانست سه گانه ای در ماه رمضان با موضوع طنز را بسازد.

حمید لولایی و رضا عطاران

بازی موفق حمید لولایی در بزنگاه

حمید لولایی که شخصیت اول سریال خانه به دوش را به خود اختصاص داده بود در بزنگاه هم یکی از شخصیت های ماندگار این سریال شد. بازی حمید لولایی در نقش صابر یکی از بازی های به یادماندنی این بازیگر است.

 رضا عطاران

بزنگاه با بازی متفاوت رضا عطاران

از دیگر شخصیت های ماندگار این سریال میتوان به نقش رضا عطاران در این سریال اشاره کرد . رضا عطاران با بازی در نادر یکی از شخصیت های اصلی سریال را تشکیل داد و توانست در کنار مرجانه گلچین و دیگر بازیگران این سریال اثری ماندگار را خلق کند.


سیروس گرجستانی در سریال یادداشت های کودکی

سریال یادداشت های کودکی به کارگردانی پریسا بخت آور و نویسندگی اصغر فرهادی یکی دیگر از سریال های ماه رمضانی بود که در عین جدی بودن درون مایه هایی از طنز در آن نهفته بود.

سریال یادداشت های کودکی

سیروس گرجستانی و امیر نوری در یادداشت های کودکی

یادداشت های کودکی محصول سال 80 است و در ماه رمضان آن سال از شبکه پنج سیما پخش شد. سیروس گرجستانی نقش شوهر اختر دختر خانواده یکی از شخصیت های ماندگار سریال یادداشت های کودکی است که توانست در کنار بازیگرانی چون مهرانه مهین ترابی ، زنده یاد حمیده خیرآبادی و احمد قدکچیان اثر ماندگاری را از خود برجای گذارد.


هومن برق نورد در سریال دودکش

سریال دودکش در سال 92 یکی دیگر از سریال هایی ماه رمضانی بود که با محوریت طنز روی آنتن تلویزیون رفت. دودکش به کارگردانی محمدحسین لطیفی سریالی به یادماندنی در تلویزیون بود که فصل دوم آن با عنوان پادری روی آنتن رفت.

هومن برق نورد و بهنام تشکر

بازی موفق هومن برق نورد و بهنام تشکر در دودکش

فیروز مشتاق با بازی هومن برق نورد یکی از شخصیت های ماندگار این سریال بود که تکه کلام های منحصربه فردش از او شخصیتی ماندگار ساخت.

هومن برق نورد

دودکش با بازی هومن برق نورد و امیرحسین رستمی

شخصیت های ماندگار دیگری همچون بهنام تشکر در نقش نصرت ، امیرحسین رستمی در نقش بهروز ، سیما تیرانداز در نقش عفت و نگار عابدی در نقش افروز در این سریال به ایفای نقش پرداختند.

ماندگارترین بازیگران سریال های ماه رمضان تلویزیون 1

3.99
این مطلب مفید بود ؟72
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
وبگردی