گلدان دست ساز
برای تزیین منزل خود می توانید با استفاده از وسایل دورریختنی گلدان های دست ساز شیک و زیبا بسازید و انواع گیاهان را در آن ها بکارید.

استفاده از گلدان دست ساز برای تزیین منزل در سال نو

یکی زیباترین وسایلی که می توان با آن منزل خود را تزیین نمود ، گلدان است . گلدان ها متنوعی در بازار وجود دارند اما شما می توانید با کمی خلاقیت اجسامی را که در اطرافتان وجود دارد و بعد از مصرف به عنوان زباله دور میزیزید را دوباره استفاده کنید و این وسایل دور ریختنی را دوباره بازیافت نمایید و با کمی خلاقیت و نوآوری از آنها به عنوان گلدان استفاده نمایید. در این قسمت از نمناک شما را با چند وسیله دور ریختنی برای درست کردن گلدان های دست ساز آشنا می کنیم .

ساخت گلدان با لاستیک های رنگی

برای زیباتر شدن حیاط خانه خود می توانید چندین گلدان بزرگ با گیاهان زیبا را درون حیاط قرار دهید . لاستیک های ساییده شده اتومبیل شخصی تان یکی از گلدان هایی است که می توانید در حیاط خودقرار دهید برای تبدیل کردن این لاستیک ها به گلدان ، با یک قوطی رنگ لاستیک ها را رنگ آمیزی کنید و کف شان را یک تخته گرد قرار داده و داخل شان گل های زیبای فصلی بکارید . سپس با سلیقه خودتان آن ها را در اطراف حیاط بگذارید . از لاستیک دوچرخه یا سه چرخه قدیمی کودکان نیز می توان به عنوان گلدان استفاده کرد .

گلدان لاستیکی

ساخت گلدان با فلاپی های قدیمی

فلاپی های قدیمی تان را هنگام تمیز کردن کمد خود دور نریزید بلکه از آنها به عنوان گلدان استفاده نمایید . برای تهیه این گلدان با یک چسب حرارتی فلاپی ها را به هم بچسبانید تا به یک ظرف مربع شکل تبدیل گردد . اگر فلاپی های شما رنگی باشد گلدان های شما زیباتر می شوند. با این کار شما خواهید توانست با مواد بازیافتی و از رده خارج شده یک شی زیبا بسازید و دوباره آن را مورد استفاده قرار دهید .

کاشت گل در کشوی میز

اگر باغ یا حیاط خانه تان بزرگ است می توانید با کمی خلاقیت گلدان زیبایی را با وسایل دور ریختنی درست کنید و درون حیاط خود بگذارید . اگر در خانه خود میز تحریر یا دراور دارید که می خواهید آن را دور بیاندازید ، دست نگه دارید.

شما می توانید درون کشوهای دراور یا میز تحریر را پر از خاک کنید و درون آن اطلسی بکارید . همچنین می توانید روی سطح بالایی میز گلدان های زیبای قرار دهید و فضای جالبی را ایجاد کنید.

خلاقیت در گلدان

کاشت گل در کیف

برای ساخت گلدان های دست ساز می توانید از کیف های کهنه و جا جوراب های بلند و چند خانه نیز استفاده نمایید و درون آنها را با خاک سبکی پر کرده و گیاه را درون آنها بکارید و سپس مکان مناسبی برایشان انتخاب کنید .

درون این وسایل بهتر است گیاهان فصلی را که ریشه نازک و سبکی دارند و در طول چند ماه می توانند رشد کنند را بکارید . برای اینکه گلدان شما ( کیف ) به سرعت پوسیده و از کار افتاده نشود در کف آن یک لایه پلاستیکی به عنوان عایق قرار دهید .

گلدان های سیمانی به شکل دست

شما می توانید با خلاقیت گلدان سیمانی زیبایی به شکل دست بسازید و درون آن گل بکارید . برای این کار ابتدا ، دستکش های پلاستیکی را با ملات ماسه سیمان پر کنید و اجازه دهید تا خشک شود. سپس دستکش را جدا کنید تا گلدانی شبیه به دست انسان داشته باشید.

گلدان دست ساز خانگی

ساخت گلدان با ظروف شکسته

اگر فنجان بزرگی دارید که شکسته اما شما دوست ندارید آن را دور بیاندازید می توانید از آن به عنوان گلدان استفاده کنید و با کمی چسب فنجان را بچسبانید. در کف این فنجان های کوچک منفذ کوچکی ایجاد کنید تا آب اضافی گلدان از آن خارج گردد سپس درون این گلدان ها نشا یا کاکتوس بکارید .

ساخت گلدان با قوطی چای

از قوطی چای و یا قوطی های کنسرو خالی شده می توان به عنوان گلدان استفاده نمود . تنها کافی است این قوطی ها را تمیز کرده و ته آنها را سوراخ کنید و درون آن خاک بریزید سپس گیاه مورد نظر خود را در آن بکارید . اینگونه شما خواهید توانست به حفظ محیط زیست نیز کمک کنید .

ساخت گلدان با آبکش

آبکش های رنگی نیز می توانند گلدان های زیبایی باشند ، این آبکش ها با داشتن منافذ امکان زهکشی آب را برای گلدان فراهم می کنند . پس درون این آبکش ها خاک بریزید و گل های خود را درون آنها بکارید .

تزیین خانه با گلدان های دست ساز از دور ریختنی ها

4.1111
این مطلب مفید بود ؟9120
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی