رفتار در محل کار
بی خوابی اثرات منفی زیادی بر روی خلق و خو می گذارد و موجب مشکلاتی مانند افسردگی و حساسیت به رویدادهای روزمره در محیط کار می شود.

6 نشانه هشدار دهنده رفتار در محل کار که خبر از کم خوابی می دهد

سالهاست که پزشکان تلاش کرده اند تا به ما بفهمانند ،نخوابیدن کافی، عواقب زیادی برای بدنمان دارد مانند:افزایش وزن، شکسته شدن پوست، کاهش مقاومت در برابر بیماری، پف چشم.
اما طریقه ای که عدم خواب کافی ، مغز را به هم میریزد، نتیجه اش فقط هشدارهای فیزیکی نیست شواهد عدم خواب کافی، خودش را در رفتار ما هم نشان می دهد رفتاری که در بخشی از آنها در محیط کار خود را بروز می دهند و در ادامه این بخش از نمناک به آنها خواهیم پرداخت.

تغییرات رفتاری شما در محل کار که خبر از نیاز بدنتان به خواب بیشتر می دهند

1.شما اغلب خود را درگیر بحث و در وسط درگیری ها می یابید
محرومیت از خواب اثرات منفی بر روی خلق و خوی شما می گذارد و شما را بیشتر به مسائلی مانند افسردگی و حساسیت به رویدادهای روزمره تبدیل می کند بیشتر محققان فکر می کنند که کمبود خواب می تواند کنترل ضربان قلب را کاهش دهد و حتی باعث میشود در مقابل چیزی که شما را به چالش کشیده رفتار آرام و خوبی نداشته باشید و قبل از حرف زدنتان فکر نکنید.شما حتی می توانید گوشه های پول را ببرید یا از اعتبار دیگران استفاده کنید.
رفتار بد در محل کار
چه رفتارهایی در محل کار خبر از کم خوابی می دهد
2. مردم از خواسته شما توضیح میخواهند و یا به نظر می رسد درتصمیم گیری شما سوالاتی دارند
کمبود خواب بر توانایی مغز در پردازش اطلاعات تاثیر می گذارد و به خوبی تمرکز نمی کند. که همراه با تنظیمات عاطفی ضعیف، می تواند به قضاوت ضعیف و تصمیم گیری بدون در نظر گرفتن داده ها به درستی ترجمه نشود. به عنوان مثال، مطالعه ای در سال 2009 نشان داد که دقت در وظایف هایی که نیاز به تصمیم گیری سریع داشت 2.4٪ افراد محروم از خواب بودند، در مقایسه با 4.3٪ در افرادی که استراحت کرده انده ، شما همچنین می توانید درخواست های واضح و یا واکنش های عجیب دریافت کنید، زیرا شما فراموش کرده اید که افراد مهم را در آن بگذارید.
 
3. شما به فردی، کمی کند ذهن تبدیل شده اید 
هماهنگی عالی در واقع نیاز به مقدار قابل توجهی از پردازش ذهنی دارد، به عنوان مثال مغز باید دقیقا مشخص کند که در فضای شما بر اساس ورودی حسی و ارسال پیام های زیادی از طریق بدن برای کمک به شما در ایجاد ثبات، حرکت و واکنش دهد با این حال، زمانی که خواب می بینید، مغز با این خواسته ها درگیر است . تمرکز و توجه ضعیف، می تواند مشکلات ما را حتی بدتر کند.در واقع، یک مطالعه از M. Williamson و Anne-Marie Feyer نشان داد که محرومیت از خواب به طور متوسط باعث کاهش عملکرد شناختی و حرکتی میشود.
رفتار در محل کار
نشانه های هشدار دهنده رفتار در محل کار که خبر از کم خوابی می دهد 
4. شما بارها و بارها از مطالب استفاده می کنید
از آنجا که محرومیت از خواب بر شناخت و تمرکز تأثیر می گذارد، یاداوری و درک اطلاعات بسیار سخت تر میشوند شما ممکن است از مردم بخواهید حرف خودشان را تکرار کنند. زیرا شما ناخواسته از خستگی خسته شده اید. یادداشت برداری وسواس انگیز است زیرا شما به یاد نمی آورید که چه چیزی نوشته نشده است و حتی پس از آن شما به تقویم گوگل سر میزنید، با چک کردن غلط املایی و سایر ابزارهای غلط استفاده می کنید.
شما همچنین ممکن است دریابید که باید وقت بیشتری را صرف حفظ کردن نکات مهم ارایه ای خود کنید، یا اینکه بارها باید پاراگراف به پاراگراف را بخوانید قبل از اینکه هر مطلبی شما را در خودش غرق کند. یکی دیگر از علائم این است که شما در حال انجام بر روی کار خود هستید، و مدام حس خواهی کرد که چیزی گم شده یا اشتباه است و فراموش کرده اید. هر یک از این عادت ها می تواند به کاهش خروجی یا کیفیت پایین تر کار تبدیل شود.
رفتار بد در محل کار
علت رفتار بد در محل کار که نشانه کم خوابی است
5.شما هزینه بیشتری برای انجام کار کمتر میپردازید
کاهش کنترل پالس می تواند به طور کلی هزینه های زیادی را باعث شود اما زمانی که شما خسته هستید، احتمال بیشتری نیز دارید که احساس کنید ،انرژی ندارید و یا نمی توانید کارهای ساده ای را به تنهایی انجام دهید..
نتیجه؟ شما یک عالمه در کافه تریا پول خرج میکنید، زیرا شما تصمیم می گیرید که ناهار با خود نبرید یا شروع به جستجوی فروشگاه های مواد غذایی با خدمات تحیل میگردید و یا خانه سازی می کنید. شما به خودتان می گوئید که سلامت تان و وقت شما ارزشش را دارد، اما برای پرداخت هزینه های خدمات، به کارتان بازگردید، در مورد صورتحساب ها به خودتان فشار می آورید.
رفتار بد در محل کار
کم خوابی یکی از علل رفتار بد در محل کار
6.شما فرصت های خوب شغلی را از دست میدهید
زمانی که شما از لحاظ فیزیکی در محدودیت هستید، دفعه ای که کسی پیشنهاد می کند که مسئولیت دیگری را بپذیرید یا کاری جدیدی را برای خود انجام دهید، شما او را ترک می کنید و مانند یک لاک پشت به پوسته خود میچسبید. شما ممکن است متوجه باشید که یک شانس خوب در مقابل شما وجود دارد، اما خودتان را متقاعد می کنید که راحت هستید یا به آن نیاز ندارید، زیرا ناخودآگاه شما نمی توانید تصور کند که بیشتر از این شلوغ شوید.
استراحت و چرت زدن ،برای شما مناسب است. و یکی از رقابتی ترین و هوشمندانه ترین چیزهایی است که می توانید انجام دهید! پس بالشت و پتوی خود را پهن کنید،زیرا در دراز مدت،این کار به نفع شماست.

6 نشانه رفتار بد در محل کار بخاطر کم خوابی

52
این مطلب مفید بود ؟20
منبع : بخش سبک زندگی نمناک / ن / ف
وبگردی