سایت همسریابی

کلاهبرداری مرد هزار چهره تهرانی در سایت همسریابی

تاریخ انتشار : 26 مهر 1397کد مطلب : 20734زمان مطالعه : 5 دقیقه
مردی 35 ساله در فاصله کمتر از دو سال چندین دختر و زن جوان را قربانی بلند پروازی های خود در سایت همسریابی کرد.

اغفال دختران و زنان جوان در سایت همسریابی

رکنا:   متهم که مردی 35 ساله و فوق دیپلم الکترونیک بود، از اواسط سال 95 شروع به فریفتن دختران و زنان جوان از طریق یک سایت همسریابی کرد و در این زمان با طرح رفاقت از آنان حدود 400 میلیون تومان کلاهبرداری کرد.

مرد هزار چهره که معتقد بود تنها 30 تا 40 چهره از خود را به نمایش گذاشته، در حالی دستگیر شد که در سواحل شمال کشور مشغول استراحت و خوشگذرانی با پول هایی بود که با وعده ازدواج و خرید خودرو از قربانیان خود کلاهبرداری کرده بود. 

او بعد از دستگیری اعتراف کرد برای دادن پیشنهاد ازدواج به زنان و دختران به 31 استان کشور سفر کرده و برایش مهم نبود طرف مقابل دختر باشد یا قبلا سابقه ازدواج و حتی فرزند داشته باشد. با هر کسی قرار ملاقات می گذاشت، با دسته گل سر قرار می رفت و با چرب زبانی و پوشیدن لباس های شیک، اعتماد دختران را جلب می کرد. طی دو یا سه روز به بهانه ثبت نام اقساطی خودرو و دیگر بهانه ها، مبالغی را از دختران و زنان فریب خورده می گرفت و سپس سیمکارت خود را دور می انداخت و متواری می شد. 

مرد هزارچهره که از دختران مبالغی بین دو تا ده میلیون تومان کلاهبرداری کرده بود، در مصاحبه با خبرنگاران گفته بود هنوز هم برایش جای سوال است چرا دختران جوان براحتی به او اعتماد می کردند. 

او در اعترافاتش گفته بود:البته پول حرام دست آدم نمی ماند و به همان راحتی که به دست آمده از دست هم می رود. شاید برای به دست آوردن سه میلیون مجبور می شدم یک تا دو میلیون برای آن دختر خرج کنم. هزینه هایی مثل خرید گل، خرید ادکلن و... را هم باید حساب کنند، اما حالا این هزینه ها را فراموش کرده اند و فقط می گویند سه میلیون به من داده اند. امیدوارم بتوانم با پرداخت مطالبات شاکیان که حدود 400 میلیون تومان است، رضایت آنها را کسب کنم و پس از طی دوران محکومیت جامعه مرا بپذیرد و بتوانم شغلی دست و پاکنم، زیرا از 9 سال زندگی پنهانی مثل بازی قایم موشک خسته شده ام. 

فروش النگوها برای پیدا کردن شوهر  

در پرونده ای دیگر، دختر جوانی که به امید پیدا کردن همسر در سایت همسریابی عضو شده بود، به دام خواستگاری افتاد که او هم عضو سایت همسریابی بود. ماجرا از این قرار بود که این مرد از طریق سایت همسریابی با سپیده ارتباط برقرار کرد و قول ازدواج داد. بعد از این که اعتماد دختر را جلب کرد، به او گفت برای رفع مشکلات مالی اش، پول به حسابش واریز کند. دختر بی خبر از همه جا هم به امید این که به شوهر آینده اش کمک می کند، النگوهای طلایش را به مبلغ پنج میلیون و 500 هزار تومان فروخت و پول را به حساب علیرضا همان خواستگار قلابی اش واریز کرد. به محض واریز پول، علیرضا، گوشی تلفنش را خاموش کرد و دیگر جواب تلفن سپیده را نداد.وقتی تلفن های سپیده بی جواب ماند، به پلیس فتا مراجعه و از خواستگار قلابی اش شکایت کرد. با طرح شکایت، موضوع کلاهبرداری در دستور کار کارآگاهان پلیس فتا قرار گرفت. 

با به دست آوردن سرنخ هایی، در نهایت کارآگاهان پلیس فتا با استفاده از روش های پلیسی موفق به شناسایی متهم شدند.در ادامه رسیدگی به پرونده، علیرضا طی احضاریه ای به پلیس فتا فرا خوانده شد و در تحقیقات انجام شده به جرم خود اعتراف کرد. 

شوهرِ گوشی دزد  

پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران این بار شنوای شکایت زن جوان 30 ساله ای به نام فرشته بود. او هم به هوای باز کردن بخت بسته اش در یکی از سایت های همسریابی ثبت نام کرده بود. شاکی پرونده به کارآگاهان گفت:مدتی پیش در یک سایت همسریابی با جوانی آشنا شدم که می گفت مدرک دکترا در رشته معماری دارد و فرزندخوانده یکی از جراحان کشور در زمینه مغز و اعصاب است. 

بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی، علیرضا پیشنهاد ازدواج داد و اعتمادم را جلب کرد. با تصور این که قرار است ازدواج کنیم، علیرضا به بهانه های مختلف 250 میلیون تومان از من پول گرفت. 

بعد از مدتی، فرشته به علیرضا گفت پول هایش را پس دهد، اما علیرضا فرشته را تهدید کرد و گفت از او فیلم گرفته و اگر باز هم ادعای پول کند، فیلمش را در شبکه های مجازی پخش می کند. 

با انتقال علیرضا به پایگاه یکم پلیس آگاهی و ادامه تحقیقات، محل سکونت مجردی متهم در محله امیرآباد شمالی شناسایی و در بازرسی از این محل، تعداد زیادی گوشی های تلفن همراه متعلق به افراد دیگر پیدا شد. 

با شناسایی صاحبان گوشی های تلفن همراه و مراجعه این افراد به پایگاه یکم آگاهی معلوم شد که تمام مالباختگان، زنان و دختران جوانی هستند که همگی از طریق شبکه های مجازی بویژه سایت همسریابی با متهم آشنا شده اند. 

این افراد بعد از مواجهه حضوری با متهم و شناسایی وی، در اظهاراتی مشابه هم گفتند که متهم در زمان قرار ملاقات حضوری با آنها به بهانه های مختلف مثل داشتن تماس تلفنی ضروری، گوشی شان را از آنها گرفته و با سوءاستفاده از اعتماد و غفلتشان، گوشی های تلفن را سرقت و فرار کرده است. 

خواستگار بدهکار  

در ادامه کلاهبرداری از سایت های همسریابی، این بار دو دختر مازندرانی هدف کلاهبرداری مرد جوانی قرار گرفتند. این دو دختر، در یکی از وب سایت های همسریابی با مردی آشنا و زمانی که متوجه شدند مشکلات مالی دارد، مبالغ هنگفتی را به حسابش واریز کردند، اما بعد از مدتی متوجه شدند او کلاهبردار است و تمام مشخصاتی که از خود ارائه داده، جعلی است. پلیس فتای مازندران با اطلاع از این کلاهبرداری وارد عمل شد و بعد از بررسی های تخصصی، متهم را دستگیر کرد. 

متهم ابتدا در برابر جرمی که به او نسبت داده می شد، مقاومت می کرد، اما بعد از دیدن مدارکی که علیه او بود، بالاخره به جرمش اعتراف کرد و گفت از طریق وب سایت های همسریابی، دختران جوان را شناسایی و با شگردهای مختلف و هویت های جعلی اعتماد آنها را جلب می کرد و از آنان مبالغ زیادی پول می گرفت و با این روش از حدود 40 نفر به همین روش کلاهبرداری کرده است.

انتهای پیام/م 

کلاهبرداری مرد هزار چهره تهرانی در سایت همسریابی

4.511
این مطلب مفید بود ؟101
برچسب : کلاهبرداری
وبگردی