نحوه افزایش حافظه گوشی و تبلت
برای افزایش حافظه در گوشی و تبلت می توانید از کابل OTG استفاده کنید بطوریکه بسیاری از دستگاههای USB از جمله هارد دیسک های اکسترنال را به آن متصل نمائید.

روش های افزایش حافظه گوشی و تبلت

یکی از مشکلاتی که گاها ممکن است ما با تلفن های همراه خود کسب کنیم، پر شدن ناخودآگاه حافظه در شرایط ضروری است که به مرور، عذاب دهنده است و ممکن است شخص را فورا دچار عصبانیت نماید. از این رو ناچارا برای دریافت فایل مورد نظر، ناچارا فایل های ضروری را بطور کاملا حذف می کنیم تا بتوانیم ظرفیت کافی را به ارمغان آوریم.

اما در این شرایط بهترین انتخاب چیست؟ آیا راه و روش دیگری برای جلوگیری از این مشکل وجود دارد یا حتما باید فایل های قدیمی خود را حذف کنیم؟!

مبدل OTG

افزایش حافظه توسط مبدل های OTG

در وهله اول، پاک کردن فایل ها و داده های اضافی که شاید هیچ وقت برای ما قابل استفاده نیستند، جزء اولویت ها هستند تا ظرفیت کافی را در گوشی فراهم سازیم. از این رو باید هر چند مدت یکبار فایل های اضافی را از گوشی خود حذف کنیم تا شاهد چنین مشکلاتی نباشیم.

در وهله دوم، کابل های OTG معمولا یکی از کابل های ساده با دو سر USB هستند که کاربر می تواند با استفاده از این مبدل، یک فلش با هر میزان حافظه را به گوشی هوشمند خود متصل نماید. با این وجود این مبدل کوچک و کاربردی در میان تمام ما شناخته شده است، اما شاید به ندرت از آنها استفاده نماییم و در مواقع ضروری هیچ وقت به یاد آنها نیافتیم.

مبدل OTG

متصل کردن موس کامپیوتر به گوشی توسط مبدل OTG

اما مبدل های OTG، به مرور بسیار کاربردی و مناسب هستند و کاربر می تواند در آن لحظه آنرا به تلفن همراه متصل کند و فایل های اضافی را به فلش متصل به OTG متصل نماید. با این حال کار کردن با مبدل OTG به مرور بسیار آسان است.

با این وجود همان گونه که گفته شد، برای استفاده از مبدل های OTG، نیاز به یک فلش دارید تا بتوانید فایل های اضافی را به آن منتقل سازید. پس از متصل کردن مبدل OTG به گوشی، بصورت خودکار گوشی مبدل OTG را شناسایی خواهد کرد و برای مشاهده محتویات موجود در OTG، باید ابتدا به منو کاربری و سپس به My Files بروید و بر روی فلش کلیک نمایید و شروع به انتقال و یا حذف فایل ها نمایید.

افزایش حافظه

افزایش حافظه گوشی اندرویدی توسط مبدل OTG

هشدار :توصیه می شود که در زمان انتقال و یا دریافت برخی فایل ها از فلش به موبایل و یا بلعکس، از تکان دادن و جابجا کردن گوشی خودداری نمایید، چرا که مبدل های OTG بسیار حساس هستند و ممکن است فرایند انتقال یا دریافت با ناموفقیت روبرو شود.

افزایش حافظه تبلت

مبدل OTG مناسب برای افزایش ظرفیت حافظه تلفن همراه

نحوه افزایش حافظه گوشی و تبلت

286
این مطلب مفید بود ؟3452
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی