چشمه سهراب
در ادامه معرفی مناطق جذاب و دیدنی کشورمان ایران نوبت به معرفی روستای چشمه سهراب کرامانشاه رسیده است که بخش بعدی ملاحظه می کنید.

معرفی روستای چشمه سهراب کرمانشاه

چشمه سهراب یکی از مناطق نمونه گردشگری استان کرمانشاه در شهرستان هرسین است و دارای ویژگی های منحصر به فرد و جذابی می باشد.

روستای چشمه سهراب از توابع شهرستان هرسین در استان کرمانشاه،دارای رودخانه و کوههای زیبایی است که در فصل بهار این زیبایی دوچندان می شود . چشمه سهراب در شهر بیستون شهرستان هرسین ،استان کرمانشاه، در 60 کیلومتری شمال شرقی شهر کرمانشاه، یکی دیگر از 50 منطقه نمونه گردشگری استان است که ویژگی های قابل توجهی جهت سرمایه گذاری دارد .

چشمه سهراب

این روستا با تنوع اقلیمی و مناظر طبیعی و داشتن آب و هوای مطبوع و دل انگیز واقع شده که می تواند منطقه ای مستعد با توجه به مجاورتش با آثار باستانی بیستون مورد توجه قرار بگیرد . این روستا دارای 75 خانوار و جمعیت بالغ بر 300 نفر است و دارای طرح هادی است که به صورت نیمه کاره انجام شده و گازکشی که در این روستا صورت گرفته هم , نیمه کاره است . فعالیت مردم کشاورزی , باغداری , دامداری و زنبورداری است که بیشتر اهالی این روستا به کار باغداری مشغول می باشند . از محصولات این باغات می توان :هلو , شلیل , گردو ,سیب و توت را نام برد .

چشمه سهراب

یکی از تولیدات مزارع روستای چشمه سهراب تولید بامیه است که حاصل زحمت کشاورزان منطقه است . بامیه گیاهی است گلدار از خانواده پنیرکیان . گیاه بامیه معطر است و علاوه بر مصرف غذایی در درمان بعضی بیماریها مورد استفاده قرار می گیرد .یکی دیگر از محصولات این روستا انگور است . برکت خدا و خوشه های انگور و سعی و تلاش اهالی چشمه سهراب در بدست آوردن محصولی منحصر بفرد در انواع انگور تا کام خودشان و اهالی شهرها شیرین شود و از این نعمت الهی استفاده ببرند . روستای چشمه سهراب از لحاظ آموزشی فقط مقطع ابتدایی دارد و برای تحصیل در مقطع راهنمایی و دبیرستان به دینور مراجعه می کنند . گویش مردم روستای چشمه سهراب کردی است .

جاذبه های روستای چشمه سهراب کرمانشاه + عکس

58
این مطلب مفید بود ؟80
برگرفته از آخرین خبر - / ل
وبگردی