قیمت طلا و سکه

ادامه روند کاهشی قیمت طلا و سکه

تاریخ انتشار : 27 تیر 1400کد مطلب : 65638زمان مطالعه : 2 دقیقه
انس جهانی طلا به دلیل تعطیلی بازارهای جهانی در نرخ 1813 دلار ثابت ماند. قیمت طلا 18 عیار به یک میلیون و 51 هزار تومان رسید.

در بازار امروز یکشنبه انس جهانی تغییری نکرد و در کنار ثبات نرخ ارز در صرافی ملی، قیمت طلا و سکه در بازار امروز با کمی کاهش همراه بود.

قیمت طلا 18 عیار در بازار امروز به یک میلیون و 81 هزار تومان کاهش یافت. قیمت سکه طرح جدید به 10 میلیون و 530 هزار تومان رسید.

اقتصادنیوز نوشت:

در اولین روز هفته، حباب سکه تقریبا صفر شد. روز شنبه ارزش ذاتی فلز گران بهای داخلی در محدوده 10 میلیون و 524 هزار تومان قرار گرفت که تنها فاصله ای 6 هزار تومانی با قیمت بازار داشت. این اتقاق برای معامله گران بازار سکه دو پیام متفاوت داشت.

 

گروهی از معامله گران تصور می کردند که کاهش حباب به معنای پایین آمدن سطح تقاضا در بازار سکه است. این گروه معتقد هستند که طی روزهای آتی، فلز گران بهای داخلی افت بیشتری را تجربه خواهد کرد. آن ها باور دارند، قیمت سکه پس از دست دادن حمایت 10 میلیون و 500 هزار تومانی به سوی حمایت 10 میلیون و 200 هزار تومانی خواهد رفت. البته فلز گران بهای داخلی در هفته های اخیر در برابر از دست دادن حمایت 10 میلیون و 500 هزار تومانی مقاومت زیادی کرده است و حتی یکبار که قیمت به محدوده 10 میلیون و 400 هزار تومان رفت، خریداران به سرعت وارد بازار شدند و اجازه افت بیشتر را به قیمت سکه ندادند.

دسته دیگری از معامله گران باور دارند، پایین آمدن حباب قیمت سکه فرصت مناسبی را در اختیار معامله گران درازمدت قرار می دهد که وارد بازار شوند و فلز گران بهای داخلی را بالاتر از ارزش ذاتی اش خریداری نکنند. در واقع از نگاه آن ها زمانی که حباب قیمت سکه بالاست، خطر افت یکباره قیمت و خالی شدن حباب وجود دارد. در نتیجه ترجیح میدهند که به یکباره وارد بازار نشوند. با این حال، در شرایط فعلی حباب محدود، از نگاه دسته ای از معامله گران باعث می شود که انگیزه برای خرید بیشتر شود.

البته به نظر می رسد در روز جاری با توجه به تعطیلی بازار طلاَ، سکه بازان با احتیاط رفتار دلار را دنبال کنند. افت اسکناس آمریکایی می تواند زمینه ساز شکست حمایت 10 میلیون و 500 هار تومانی شود. حال آنکه افزایش دلار می تواند باعث صعود سکه به بالای محدوده 10 میلیون و 600 هزار تومانی شود.

انتهای پیام/م

 

ادامه روند کاهشی قیمت طلا و سکه

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب : نرخ طلا
وبگردی