علی دایی

علی دایی در آستانه مربیگری در ترکیه و چین

تاریخ انتشار : 12 خرداد 1397کد مطلب : 68671زمان مطالعه : 3 دقیقه
علی دایی آقای گل جهان و سرمربی فصل گذشته سایپا مورد توجه چند تیم ترکیه ای و چینی قرار گرفته است.

توصیه تیم های ترکیه و چین به علی دایی

علی دایی برای تماشای بازی تیمهای ترکیه و ایران راهی استانبول شده بود تا به قول کی روش تنها حامی تیم ملی در راه جام جهانی باشد

علی دایی بعد از یک دهه سختکوشی در زمینه مربیگری فوتبال ایران و تجربه قهرمانی در لیگ برتر و سه قهرمانی جام حذفی حالا ممکن است از سایپا راهی باشگاه دیگری شود و فصل آینده هدایت یک تیم خارجی را عهده دار شود.

علی دایی

پیشنهاد تیم های خارجی به علی دایی

تیم ملی ایران در راستای آماده سازی جام جهانی دوشنبه شب هفته قبل دیداری تدارکاتی مقابل تیم ترکیه در ورزشگاه باشاک شهیر فاتح تریم استانبول برگزار کرد که عنوان شد علی دایی به دعوت رییس فدراسیون فوتبال ترکیه و همچنین حمایت از کارلوس کی روش و شاگردانش این مسابقه را از نزدیک تماشا کرده است.

اما حالا رسانه های ترکیه ای خبر داده اند که سفر علی دایی و حضور آقای گل فوتبال جهان در VIP ورزشگاه فاتح تریم در کنار مصطفی دنیزلی، تنها برای تماشای مسابقه تیم های ملی ایران و ترکیه نبوده و سرمربی سایپا به صورت مخفیانه مذاکراتی با دو باشگاهی که خواهان او هستند، مذاکره داشته است.

علی دایی

علی دایی در آستانه مربیگری در ترکیه و چین

در خبری که ساعاتی قبل روزنامه های صباح و سایت های ترک فوتبال و آیجان اسپور منتشر کرده اند، آمده که تولاهان تویلو، یک ایجنت فعال در این کشور که انتقال دو سال قبل سجاد شهباززاده به آلانیا اسپور هم توسط او انجام شده بود، دو پیشنهاد از تیم های سوپر لیگی ترکیه و چین به علی دایی ارائه کرده ولی سرمربی سایپا فعلا زمان خواسته تا این تیم ها را مورد بررسی قرار دهد و نظر نهایی خود را اعلام کند.

علی دایی، سرمربی فصل قبل سایپا موفق شد این تیم را تا هفته های پایانی در کورس تیم های بالای جدول نگه دارد و در نهایت با قرار گرفتن در رتبه چهارم، سهمیه پلی آف لیگ قهرمانان آسیا را کسب کند ولی حالا مشخص نیست شرایط ادامه همکاری اش با این باشگاه به چه شکل پیش خواهد رفت و آیا او فصل آینده هدایت تیمی از ترکیه یا چین را برعهده می گیرد یا خیر.

علی دایی

باشگاه ترکیه ای بدنبال علی دایی 

علی دایی در زمان بازیگری یکی از سردمداران حضور بازیکنان ایرانی در فوتبال اروپا بود و حالا شاید در امر مربیگری هم تابوشکنی بزرگی داشته باشد و بتواند به عنوان یک مربی ایرانی به تیمهای متمول چینی یا رو به پیشرفت ترکیه ترانسفر شود.

ملاقات سفیر سوئیس با علی دایی

مارکوس لایتنر سفیر سوئیس در ایران با دعوت ویژه از علی دایی روز (پنجشنبه) با او دیدار کرد. سفیر سوئیس که علاقه زیادی به فوتبال دارد و در گفت وگوهای خود نیز نشان داد اشراف خیلی خوبی هم نسبت به مسائل فوتبال ایران و جهان دارد، از دیدار با دایی ابراز خرسندی کرده و گفت:امیدوارم فوتبال آسیا آنگونه که باید و شاید، قدر شما را بداند. شما یکی از مشاهیر فوتبال جهان هستید و می دانم از سوی فیفا به مراسم های متعددی دعوت می شوید و مدتی هم عضو کمیته فنی جوانان فیفا بوده اید و آرزو دارم در عرصه مربیگری هم به توفقیات مهم تری دست یافته و بهترین ها را برای شما و خانواده تان آرزو دارم.

علی دایی

دیدار علی دایی با سفیر سوئیس 

دایی هم ضمن تشکر از وی و با اشاره به پیشرفت قابل توجه فوتبال سوئیس در مورد تیم ملی سوئیس سوالاتی را از سفیر این کشور در تهران پرسید. سفیر سوئیس دایی را یکی از افتخارات فوتبال آسیا و جهان دانست و به نکاتی از بازی های وی در هرتابرلین و بایرن مونیخ اشاره کرد که برای دایی غافلگیر کننده بود

علی دایی در آستانه مربیگری در ترکیه و چین

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
برگرفته از ورزش سه / تسنیم / ر
برچسب : علی دایی
وبگردی