اکبر اکرامی

قصور پزشکی باعث مرگ اکبر اکرامی پیشکسوت کاراته

تاریخ انتشار : 21 خرداد 1396کد مطلب : 50999زمان مطالعه : 4 دقیقه
استاد اکبر اکرامی پیشکسوت کاراته و سرمربی سابق تیم ملی کاتای کشورمان به خاطر قصور پزشکی دار فانی را وداع گفت.

اکبر اکرامی درگذشت

استاد اکبر اکرامی رییس سبک شیتوریو شیتوکای ایران درگذشت.علی دوانیان رییس هیات کاراته استان اصفهان طی پیامی درگذشت این استاد و پیشکسوت گرانقدر را به جامعه ورزشی کاراته کشور بخصوص اعضای سبک شیتوریور شیتوکای تسلیت گفت و برای آن مرحوم علو درجات و برای بازماندگان صبر جزیل از درگاه خالق منان آرزو کرد .

خانواده سرمربی سابق تیم ملی کاتای کشورمان مدعی شدند از تکنسین اورژانس تا کادر درمانی یکی از بیمارستان های تهران دست به هم دادند تا با قصور پزشکی این بار اکبر اکرامی جان خود را از دست بدهد.

اکبر اکرامی

اکبر اکرامی دار فانی را وداع گفت


قصور واژه آشنا به گوش از مرز لغات گذشت و به مرحله عمل رسیده است و اتفاق های ناگوار و فراموش نشدنی را در روزگار امروز ما رقم می زند. کم نبوده موارد قصور پزشکی که به راحتی آب خوردن در لفافه پنهان شده است و در معدود مواردی شاید تیتر اخبار این روزهای ما شده باشد. روز هشتم خرداد ماه سال 96 خبری مبنی بر فوت ناگهانی استاد اکبر اکرامی سرمربی اسبق تیم ملی کاتای کشور منتشر شد و زبان را به ناگفته های پشت پرده باز کرد.


ماجرا از یک اتفاق ساده شروع شد. سبحان اکرامی فرزند او در گفت و گو با خبرنگار اینگونه موضوع را شرح می دهد:13 روز قبل،حال پدر بد می شود و بنا به شرایط با اورژانس تهران تماس گرفته شد. تیم اورژانس با تأخیر رسید، با توضیحات خواهرم مبنی بر مشکل قلبی پدر به تیم پزشکی اعزام شده، عکس العملی در قبال توضیحات، نشان داده نشد و در کمال بی تخصصی از رشته پزشکی بدون هیچ سؤالی از علائم و سوابق بیماری تشخیص به افت فشار خون داده می شود.


تا مدت 35 دقیقه بیمار به حال خود رها شد و با توجه به احراز علائم سکته در استاد، اصرارهای خواهرم بر تشخیص اشتباه و معاینه مجدد راهی به جایی نبرد و در نهایت پدر را به قصد بیمارستان سوار بر آمبولانس کردند. این بار تمام التماس ها برای انتقال پدر به بیمارستان تهران که یک کوچه پایین تر از خانه بود، ادامه داشت و تیم اورژانس با بی توجهی از انتقال او به بیمارستان تهران یا بیمارستان های خصوصی دیگر مخالفت کردند و در کمال بی توجهی به تقاضای خانواده او را راهی بیمارستانی حوالی میدان ولیعصر کردند. علاوه بر بی تخصصی تکنسین اورژانس، بی احترامی، رفتارهای زننده، بیان الفاظ زشت و تمسخرآمیز به دختر استاد غیرقابل باور بود.
فرزند متوفی افزود:با تمام این تفاسیر تنها تجویز آنها به حال بد پدر یک سرم بیش نبود. وی به بیمارستان منتقل شد. کادر درمانی بیمارستان بدون توجه به حال اورژانسی بیمار او را با یک سرم به حال خود رها کردند و با تمام اصرارهای خانواده او در شرایط احراز علائم سکته قلبی باز تشخیص پرستاران بر فشار پایین داده شد. مدت 10 دقیقه بیمار در اورژانس رها شد تا اینکه بدن کامل کبود شده و علائم حیاتی از بین رفتند.با اصرار خانواده بالاخره پزشک مجاب شد تا بیمار را معاینه کند این در حالی بود که وقت از دست رفته بود و انجام CPR و عملیات احیا بی نتیجه ماند.

بعد از فوت اکبر اکرامی با اصرار دکتر معتمد پزشکی قانونی بیمارستان، خانواده مجاب به پیگیری بیشتر می شوند تا این قصور پزشکی در حق فرد دیگری صورت نگیرد.

این گزارشگر رادیو تاکید کرد:در پیگیری های انجام شده مطلع شدیم که گزارش اورژانس به نحوی نوشته شده بود که گویی استاد در خانه فوت شده و بدن بیجان او به بیمارستان منتقل شده است. با ارجاع بیمارستان به کلانتری، شکایتی مبنی بر قصور پزشکی و اخلاق غیرحرفه ای تکنسین اورژانس و عدم پیگیری حال بیمار توسط پزشکان بیمارستان تنظیم شد.

خانواده مرحوم اکبر اکرامی، استاد فن و اخلاق و رئیس سبک شیتوریو در کاراته جسد بی جان استاد را برای احراز علت دقیق مرگ راهی پزشک قانونی کرده تا از علت علمی و دقیق فوت وی مطلع شوند و اقدامات قانونی از سر گرفته شود.
با توجه به پیشرفت های پزشکی و وجود تجهیزات مدرن و امکانات جدید در بیمارستان ها کم کاری کادر درمانی بیماران را به دام مرگ می اندازد و وجدان کادر پزشکی را زیر سؤال می برد.

اعزام افراد غیرمتخصص، بی تعهد و بی اطلاع نسبت به علم پزشکی به همراه آمبولانس به بالین بیماران بدحال، تشخیص اشتباه و اتلاف وقت حیاتی، بازی با روان خانواده های نگران بیمار و در آخر عدم پیگیری و تشخیص نادرست پزشکان آماده به خدمت در بیمارستان های مورد پذیرش اورژانس تهران، همگی ناشی از عدم نظارت های به موقع و دائمی سازمان نظام پزشکی است که به راحتی از جان مردم برای آموزش نکات اولیه پزشکی به کادر فعال بیمارستان ها مایه می گذارند.

قصور پزشکی باعث مرگ اکبر اکرامی پیشکسوت کاراته

4.511
این مطلب مفید بود ؟101
برگرفته از میزان -/ح
برچسب : ورزش کاراته
وبگردی