دوز سوم

تزریق دوز سوم شامل کدام واکسن ها می‎شود

تاریخ انتشار : 21 مهر 1400کد مطلب : 64641زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرپرست معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از اجرای واکسیناسیون دوز یادآور کادر بهداشت و درمان خبر داد.

مهر:شهریار جانبازی اظهار داشت:مجوز تزریق دوز بوستر (یادآور) برای کادر بهداشت و درمان در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی صادر شده است.

وی افزود:طبق هماهنگی های به عمل آمده با معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، برنامه ریزی و زمان بندی واکسیناسیون دز یادآور واکسن کرونا انجام شده است و از ابتدای هفته آتی در بیمارستان های مجری واکسیناسیون عمومی کرونا صورت می پذیرد.

جانبازی اذعان کرد:گروه هدف دوز بوستر، کارکنان بخش بهداشت و درمان و دانشجویان دوره بالینی با اولویت شاغلین بخش های مراقبت ویژه بیمارستان هایی است که بیمار کرونایی بستری می کنند.

وی با بیان اینکه تزریق دوز بوستر برای کسانی از گروه هدف صورت می گیرد که حداقل 6 ماه از دوز دوم آنها گذشته باشد، عنوان کرد:به افرادی که برای دوز اول و دوم سینوفارم، بهارات یا برکت تزریق کرده اند، دوز بوستر آنها می تواند سینوفارم و یا پاستوکووک پلاس باشد. همچنین برای کسانی از گروه هدف که برای دوز اول و دوم واکسن آسترازنکا یا اسپوتنیک دریافت کرده اند هم در دوز بوستر یا سوم، واکسن آسترازنکا یا پاستوکووک پلاس تزریق می شود.

جانبازی در پایان گفت:از روز شنبه 24 مهر 1400، پرسنل و دانشجویان کادر درمان واجد شرایط، به پایگاه های واکسیناسیون مستقر در بیمارستان و پرسنل بهداشت واجد شرایط، به پایگاه های واکسیناسیون مراکز بهداشتی، مراجعه و دز سوم واکسن کرونا را دریافت کنند.

انتهای پیام/م

 

تزریق دوز سوم شامل کدام واکسن ها می‎شود

4.116
این مطلب مفید بود ؟133
برچسب : ویروس کرونا
وبگردی