بارش برف و باران

آغاز باران و برف در سراسر کشور از امروز

تاریخ انتشار : 25 آذر 1398کد مطلب : 39173زمان مطالعه : 2 دقیقه
سازمان هواشناسی از شروع بارش برف و باران در اکثر مناطق کشور طی امروز تا 5 شنبه خبر داد.

پیش بینی هواشناسی از بارش برف و باران در کشور

تسنیم:سازمان هواشناسی از آغاز رگبار شدید باران، برف و تگرگ طی امروز تا 5 شنبه در اکثر مناطق کشور خبر داد و اعلام کرد:جمعه جو نسبتا پایداری بر کشور حاکم خواهد بود. 

بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز با تقویت سامانه بارشی زا در جنوب و جنوب غرب کشور، رگبار شدید باران و رعد و برق و در مناطق مستعد بارش تگرگ و وزش شدید باد موقتی و در استان های واقع در امتداد رشته کوه زاگرس، مرکز و غرب کشور بارش برف و باران اختمال رعد و برف و وزش باد پیش بینی شده است. 

از بعدازظهر امروز و طی روز سه شنبه با نفوذ جریانات شمالی روی سواحل دریای خزر در این مناطق نیز شاهد بارش باران، کاهش نسبی دما و در مناطق مرتفع بارش برف خواهیم بود. 

فردا برای اکثر مناطق کشور بارندگی پیش بینی شده که در مناطق جنوبی از شدت بیشتری برخوردار است و به شکل رگبار و رعد و برق و در مناطق سردسیر و کوهستانی به شکل برف خواهد بود. 

تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی سازمان هواشناسی حاکی از آن است که روز چهارشنبه در نیمه شرقی بارش برف و باران، در نواحی جنوبی رگبار و رعد و برق و در بخش هایی از مرکز و غرب کشور بارش پراکنده برف و باران انتظار می رود. 

پنجشنبه در مناطق جنوب شرق و شرق بارش پراکنده و وزش باد پیش بینی شده و روز جمعه در اکثر مناطق کشور جو نسبتا پایداری حاکم خواهد بود. 

همچنین از بعدازظهر امروز و فردا خلیج فارس و تنگه هرمز و روز سه شنبه مناطق فراساحل دریای خزر به ویژه نواحی غربی مواج پیش بینی شده است.

انتهای پیام/م

پیش بینی آغاز بارش برف و باران در اکثر مناطق کشور

12
این مطلب مفید بود ؟02
وبگردی