هفته یازدهم بارداری
جنین در هفته یازدهم بارداری اندازه یک لیمو است مادر در اوایل صبح دچار حالت تهوع می شود و احتمالا دردهایی در پاهای خود احساس می کند.

نکات و تغییرات هفته یازدهم بارداری:رشد جنین و وضعیت مادر 

این هفته پر از رشد و تغییرات هیجان انگیز است, چه بزرگ و چه کوچک! ویژگی های چهره کودک شما به آرامی در حال بلوغ هستند, با گوش هایی که در حال حرکت به سمت جایگاه نهایی خود در دو طرف سر هستند, و چشم ها کاملاً از هم جدا می شوند.

اندام های تناسلی نیز در حال شکل گیری هستند, اگرچه هنوز خیلی زود است که دیده شوند اما با وجود این که هنوز جنسیت کودک خود را نمی دانید, چرا فهرستی از نام های مورد علاقه خود را برای پسرها و دخترها تهیه نکنید؟ 

جوانه های ریز در نهایت در حال پیشرفت هستند.سر، نصف طول بدن را در این مرحله تشکیل می دهد, اگرچه در هفته های آتی بدن به طور قابل توجهی رشد خواهد کرد. برای حمایت از این رشد, نوزاد به مواد مغذی بیشتری نیاز دارد, بنابراین جفت رشد می کند و گلبول های قرمز برای برآورده کردن این نیاز افزایش می یابند.

ماه سوم بارداری

هفته یازدهم بارداری جنین و مادر چه وضعیتی دارند؟

کودک شما در هفته یازدهم بارداری چقدر رشد کرده است و بزرگ است؟

در این هفته او به اندازه یک جوانه بروکسل است.از تاج سر تا پا, طول متوسط او 5 سانت است و میانگین وزن فقط در حدود 25 گرم است. 

بدن مادر در یازدهمین هفته بعد از بارداری:

شما این هفته ویار متفاوتی داشتید؟ این اتفاق خیلی رایج است.هیچ کس نمی داند چرا هوس در دوران بارداری رخ می دهد; برخی متخصصان پزشکی معتقدند که این تمایل بدن شما برای گفتن چیزی است که نیاز دارد, در حالی که بعضی دیگر آن را ناشی از تغییر سطوح هورمونی می دانند.

همانطور که در بخش قبلی نمناک گفته شد تا زمانی که انتخاب های غذایی شما بخشی از رژیم غذایی سالم هستند, همه چیز خوب است با این حال, نوعی ولع وجود دارد که به توجه پزشکی نیاز دارد، مانند خوردن گل یا خاک.

ویار بارداری

ولع به خوردن در هفته یازدهم بارداری 

تغییرات مادر در هفته 11 بارداری :

1. رشد سینه در هفته یازدهم بارداری

سینه های شما ممکن است کمی بزرگ تر شوند و می توانید انتظار داشته باشید که با پیشرفت بارداری, بیشتر رشد کنند.برخی از اینها ممکن است به این دلیل باشد که غده های شیری در آماده سازی برای شیردهی رشد می کنند.ممکن است در طول دوران بارداری سه پوند به بافت سینه تان اضافه شود. 

2. افزایش ترشحات واژینال در هفته یازدهم بارداری

این حالت تا زمانی که بی بو و شفاف و سفید است, طبیعی است.اگر متوجه تغییراتی از قبیل خون, چربی, یا بوی بدی شدید, با پزشک خود تماس بگیرید تا مشکلات را حل کنید.

پزشک ماما

مشکلات در هفته یازدهم بارداری 

3. خط تیره شکم در هفته یازدهم بارداری

ممکن است متوجه یک خط تیره و طولانی شوید که به صورت عمودی از وسط شکم شما عبور می کند.این "خط بارداری" نامیده می شود و تصور می شود با تغییرات هورمونی همراه باشد. این خط پس از تولد نوزاد شما محو خواهد شد. 

4. هفته یازدهم بارداری و گرفتگی عضلات پا

ممکن است دچار گرفتگی و درد عضلات شوید، مخصوصاً در شب هنگام.این می تواند باعث شود که شب به سختی استراحت کنید.کشش می تواند به گرفتگی ماهیچه های پا کمک کند.

در برخی موارد, کمبود مواد معدنی ممکن است گرفتگی عضلات را بدتر کند، پس مطمئن شوید که رژیم غذایی شما کلسیم و منیزیم کافی دارد.

گرفتگی پا

دردهای پا در هفته یازدهم بارداری 

5. خستگی در هفته یازدهم بارداری

در حال حاضر, سطوح پروژسترون در حال افزایش است که گاهی اوقات می تواند باعث خواب آلودگی شما شود. اگر از خواب بیدار شدید و یا دچار گرفتگی عضلات پا شدید و یا سوزش معده در طول شب داشتید, خوابتان نیز ممکن است مشکل دار شود.

حذف کافئین و پیروی از یک دستور برای خواب آرامش بخش هر شب می تواند به مبارزه با خستگی بارداری کمک کند. 

6. نوسانات خلق و خو در هفته یازدهم بارداری

اگر این اواخر دچار نوسانات روحی و افسردگی شدید, این اتفاق بابت سطوح بالای هورمون ها است.سعی کنید از استرس اجتناب کنید و مطمئن شوید که به اندازه کافی آهن دریافت میکنید.

تمرین یوگا, انجام تفکرات ساده, یا استراحت هنگام گوش دادن به موسیقی ملایم می تواند به شما کمک کند تا کمی حال بهتر داشته باشید.

افسردگی بارداری

نوسانات روحی در هفته یازدهم بارداری 

7. هفته یازدهم بارداری و خروپف 

یکی دیگر از اثرات جانبی غیرمنتظره هورمون های بارداری، خروپف است. اگرهمسرتان را در طول شب بیدار می کنید، مقصرش هورمون ها هستند - آن ها می توانند باعث تورم بینی شوند.

8. تهوع صبحگاهی در هفته یازدهم بارداری

شما ممکن است در هفته 11 ام بارداری حالت تهوع و استفراغ را تجربه کنید، و این می تواند در هر زمانی از روز رخ دهد.بیماری صبحگاهی اغلب در سه ماهه دوم از بین می رود! 

حالت تهوع بارداری

حالت تهوع در هفته یازدهم بارداری 

9. ورم و یا دیر هضمی در هفته یازدهم بارداری

باد کردگی و یا دیر هضمی یک نشانه شایع از هورمون های بارداری است! پروژسترون هضم غذا را کاهش می دهد تا زمان بیشتری داشته باشد که بتواند مواد غذایی را به نوزادتان منتقل کند،

اما وقتی رحم بزرگ می شود، معده و روده ها را جابه جا می کند، به این معنی که متاسفانه این احساس متورم باقی خواهد ماند.برای به حداقل رساندن ناراحتی کم بخورید و سه وعده غذای بزرگ بخورید. 

10.ضعف یا سرگیجه در هفته یازدهم بارداری

یک تاثیر جانبی رایج برای اینکه تمام خون اضافی که بدن شما دور می زند، به یاد داشته باشید که هر زمان که احساس ضعف کردید، دراز بکشید و یا بخوابید و پاهایتان را بالا ببرید و یا با سر خود را در میان پاهایتان بگذارید و به طور عمیق نفس بکشید.

سرگیجه و ضعف

سرگیجه های هفته یازدهم بارداری 

11. هفته یازدهم بارداری و دستشویی رفتن متداول

چیز دیگری که شما می توانید آن را مقصر بدانید، جریان خونی است که به ناحیه لگن و کلیه ها افزایش می یابد و باعث می شود احساس کنید تند تند نیاز به دستشویی دارید.مایعات را کاهش ندهید، بدن خود و نوزادتان به آن ها نیاز دارد. 

هفته 11 ام بارداری:چیزهایی را باید مدنظر قرار دهید.

در حالی که شما باردار هستید، در حدود 80 تا 85 میلی گرم ویتامین C در هر روز نیاز خواهید داشت، تا به کودک تان کمک کنید استخوان ها و دندان های سالمی را رشد دهد.

سعی کنید پرتقال و دیگر میوه های مرکباتی و همچنین توت فرنگی، گوجه فرنگی و بروکلی را به رژیم غذایی خود اضافه کنید تا مصرف ویتامین C را افزایش دهد.

تغذیه بارداری

هفته یازدهم بارداری چه بخوریم؟

چیزهایی را که باید در هفته یازدهم بارداری از پزشک خود بپرسید:

1. الان زمان مناسبی برای تست Rh است (برای تعیین سازگاری خون مادر با کودک)، و آیا همسر من نیز باید مورد آزمایش قرار گیرد؟ 

2. آیا سونوگرافی در هفته 11 ام بارداری، جنسیت کودک را نشان می دهد؟ 

3. چه اتفاقی ممکن است در هفته 11 ام بارداری باعث سقط جنین شود؟

دانستنی بارداری

هفته یازدهم بارداری چه کنیم؟

وضعیت جنین در هفته یازدهم بارداری:

در هفته 11 ام بارداری، نوزادتان در کف دست شما جای می گیرد و انگشتان دست و پای مناسبی دارد، همچنین زمانی که دارای حس چشایی و چهره افراد است.این چیزی است که در نوزادتان در حال رخ دادن است. 

کودک من در هفته یازدهم بارداری چه کاری انجام می دهد؟

این هفته، نوزاد شما به اندازه یک لیمو بزرگ شده است و با دست و پای بسته خداحافظی کرده است.هم چنین او دارای ویژگی های شخصیتی متمایز مثل مجاری بینی و نوک سینه قابل مشاهده است. کیسه های ترشحی مو بر روی سر و بقیه بدنش در این هفته رشد می کنند و هم بستر ناخن شروع به رشد می کنند. 

در حال حاضر، سر او به اندازه نیمی از طول بدنش را دارد، اما در عرض چند هفته آینده، پیکر او رشد خواهد کرد. پوست او هنوز نامرئی است و در حالی که هنوز ریه هایش به طور کامل شکل نگرفته است، قلب او حدود دو برابر سرعت قلب شما می تپد.او مثل یک بوکسور، مشت و لگد می زند، اما هیچ حرکتی را تا یک یا دو ماه دیگر احساس نمی کنید.

جنین در هفته 11

اندازه جنین در هفته یازدهم بارداری

بدن من در هفته یازدهم بارداری چه کاری می کند؟

بیماری صبحگاهی کم کم می رود و اشتهای شما هم افزایش خواهد یافت. با این جمله مرتکب اشتباه نشوید:"برای دو نفر بخورید". به رژیم غذایی سالم مقوی پایبند باشید و بیش از حد هله وهوله نخورید.

 

وضعیت جنین و مادر در هفته یازدهم بارداری + نکات

4.81027
این مطلب مفید بود ؟98344
منبع : motherandbaby / pampers / بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ
وبگردی