بهترین فیلم های اکشن
همانطور که میدانید فیلم های اکشن بسیار جذاب و هیجان انگیز هستند. شما میتوانید بهترین و جذاب ترین فیلم های اکشن خارجی جهان را ببینید و لذت ببرید.

برترین فیلم های اکشن تاریخ سینمای جهان

آخرین سری از معرفی فیلم های اکشن جذاب خارجی در این بخش از فرهنگ و هنر نمناک، لیستی است پرهیجان تر از سری های قبلی و مجموعه ای است از فیلم های جدیدتر که سال ساخت آنها به سالهای اخیر نزدیک تر است. مثل نکته ای که در سری های قبلی نیز عنوان شد، رده بندی هایی که مشاهده می کنید کاملا اتفاقی بوده است و به این معنی نیست که فیلم های رده ی اول نسبت به رده های بعدی دارای برتری خاصی می باشند.

1. زمانی برای مردن نیست No Time To Die

کارگردان:کری فوکوناگا

نویسنده:نیل پورویس، رابرت وید، کری فوکوناگا، فیبی والر-بریج

بازیگران:دنیل کریگ، رامی ملک، لئا سیدو، لاشانا لینچ، بن ویشاو، نائومی هریس، جفری رایت، کریستف والتس، ریف فاینز

زمان اکران:8 اکتبر 2021 (ایالات متحده)

حال به یکی دیگر از قسمت های جیمز باند رسیدیم؛ "زمانی برای مردن نیست".این قسمت مانند قسمت های قبل موفقیت های بزرگی را از جمله فروش خوب، عملکرد تیم بازیگری به خصوص ملک و کریگ و صحنه های اکشن به دست آورد.

زمانی برای مردن نیست اخرین قسمتی است که دنیل کریگ نقش جیمز باند را ایفا میکند. این فیلم همچنین موفق شد با فروش بیش از 770 میلیون دلار چهارمین فیلم پرفروش سال2021 شود. جیمز که خود را بازنشته کرده و حال زندگی ای عادی دارد با درخواست جاسوسان سی آی ای(پیدا کردن دانشمندی که تروریست های خطرناکی ان را ربودند)موافقت میکند چرا که دنیا در معرض خطر است...

فیلم زمانی برای مردن نیست

2. زن شگفت انگیز Wonder Woman

کارگردان: پتی جنکینز

نویسنده: آلن هاین‌برگ

بازیگران:گل گدوت، کریس پاین، کانی نیلسن، رابین رایت، دنی هوستون، دیوید تیولیس، ایون برمنر، ژوزت سایمون

زمان اکران: 2 ژوئن 2017 (ایالات متحده)

زن شگفت انگیز، فیلمی است ابرقهرمانانه با بازی گل گدوت در نقش واندر وومن.

یکی از برترین فیلم های دنیای دی سی محسوب میشود. فیلم زن شگفت‌انگیز از پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما است که شخصیت اصلی و کارگردان آن هردو زن هستند. دنباله آن در سال 2020 منتشر شد،که نتوانست موفقیت فیلم اول را تکرار کند.

این فیلم در مورد زن شگفت انگیز/دایانا است. در این فیلم شاهد مرور خاطرات وی از کودکی تا جوانی خواهید بود و اینکه چگونه جنگ جهانی اول توسط وی به اتمام میرسد.

3. جنگ برای سیاره میمون ها War for the Planet of the Apes

کارگردان:مت ریوز

نویسنده: مارک بامبک، مت ریوز

بازیگران: اندی سرکیس، وودی هرلسون، استیو زان، توبی کبل، کارین کانووال، جودی گریر

زمان اکران: 14 ژوئیه 2017 (ایالات متحده)

فیلمی جالب که نبردی میان میمون ها و انسان هاست.داستان فیلم دو سال بعد از ماجرای کوبا است در این دو سال گروه نظامی هنوز نتوانسته سزار (رهبر میمون های شورشی علیه انسان ها) را دستگیر کند...

این فیلم توانست فروش عالی داشته باشد.

همچنین این فیلم دنباله فیلم های "ظهور سیاره میمون‌ها" (2011) و "طلوع سیاره میمون‌ها" (2014) می‌باشد.

4. مردان سیاه پوش Men in Black

کارگردان:بری ساننفلد

نویسنده: اد سلیمان

بازیگران:ویل اسمیت، تامی لی جونز، وینسنت دن آفریو، لیندا فیورنتینو، ریپ تورن

زمان اکران:2 ژوئیه 1997

مردان سیاه پوش، فیلمی است با محوریت عجیب و جذاب.

این فیلم با فروش بالایی که داشت راه را برای دنباله های بعدی خود هموار ساخت. فیلم با ژانر علمی-تخیلی اکشن است و بازیگران مشهوری از جمله ویل اسمیت و تامی لی جونز در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند. داستان فیلم در مورد سازمانی است که از طرف هیچ دولتی اداره نمیشود و مستقل است. کار این سازمان حفظ زمین به عنوان منطقه بیطرف برای فضایی ها است. روزی یک فضایی وارد زمین میشود و مأمورین این سازمان مخفی وارد عمل میشوند...

فیلم مردان سیاه پوش

5. پلنگ سیاه Black Panther

کارگردان:رایان کوگلر

نویسنده:رایان کوگلر، جو رابرت کول

بازیگران:چادویک بوزمن، مایکل بی.جردن، لوپیتا نیونگو، دانای گوریرا، مارتین فریمن، دنیل کالویا، لتیشیا رایت، وینستون دوک، آنجلا باست، فارست ویتاکر، اندی سرکیس

زمان اکران: 16 فوریه 2018 (ایالات متحده)

فیلم "پلنگ سیاه" یکی از بهترین های مارول و جهان و سینمای اکشن است. چادویک بوزمن نقش اصلی و ملیکل بی.جردن نقش منفی فیلم را بازی میکنند. این فیلم موفق شد فروش بالایی داشته باشد. این فیلم از طرف منتقدین مورد تحسین قرار گرفت و جوایز زیادی را از آن خود کرد. این فیلم بینهایت تماشایی است. "پلنگ سیاه" بعد از اتفاقات "کاپیتان امریکا:جنگ داخلی"، است. زمانی که «تچالا(پلنگ سیاه، پادشاه واکاندا)» به سرزمین خود بازمیگردد تا تاجگذاری کند، با دو دشمن قوی روبه رو میشود و....

دنباله این فیلم در سال 2022 با نام "پلنگ سیاه:واکاندا تا ابد" منتشر خواهد شد.

6. بیوه سیاه Black Widow

کارگردان:کیت شورتلند

نویسنده: اریک پیرسون

بازیگران: اسکارلت جوهانسون، فلورنس پیو، دیوید هاربر، او.تی. فاگبنلی، اولگا کوریلنکو، ویلیام هرت، ری وینستون، ریچل وایس

زمان اکران:9 ژوئیه 2021 (ایالات متحده)

مارول یکی از بهترین استودیوهای فیلم سازی جهان است. حال به سراغ یکی دیگر از برترین هایش یعنی "بیوه سیاه" میرویم.

این فیلم بعد از وقایع جنگ داخلی است و «ناتاشا رومانوف» که به توافق نامه سوکوویا پایبند نبوده و ان را زیر پا گذاشته است، حال تحت تعقیب دولت قرار گرفته است. او در همین حین متوجه حقایقی از گذشته خود میشود و همراه با «یلنا بلوا» به دنبال اتاق سرخ(محلی که ادم کش های حرفه ای را اموزش میدهند)میروند.

این فیلم نقد های مثبتی را از طرف منتقدین دریافت کرد؛ میتوانیم به سکانس های اکشن و عملکرد بازیگری به ویژه جوهانسون و پیو اشاره کنیم.

7. ایکوالایزر The Equalizer

کارگردان:آنتوان فوکوآ

نویسنده:ریچارد ونک

بازیگران: دنزل واشنگتن، اشتون ساندرس، پدرو پاسکال، ملیسا لیو، بیل پولمن

زمان اکران:20 ژوئیه 2018 (ایالات متحده)

در ابتدا به بازیگران این فیلم اشاره میکنیم؛ دنزل واشنگتن در نقش اول و اشتون ساندرس، پدرو پاسکال، ملیسا لیو و بیل پولمن از جمله بازیگرانی هستند که در این فیلم ایفای نقش کرده اند. این فیلم به کارگردانی آنتوان فوکا و به نویسندگی ریچارد ونک می‌باشد. رابرت مک کول با بازی «دنزل واشینگتن» کسی است که بعد از مرگ همسرش ادم کشی را کنار گداشته و در فروشگاهی مشغول است. حال اتفاقی رخ میدهد که رابرت مک کول خشمگین می شود و شخصیت واقعی خویش را نشان میدهد.

اگر قسمت اول این فیلم را دیده باشید مطمئنا می‌دانید که این مجموعه از بهترین فیلم های اکشن محسوب می‌شود که حتما باید آن‌ را دید.

فیلم ایکوالایزر

8. مرد آزاد Free Guy

کارگردان:شاون لوی

نویسنده:مت لیبرمن، زک پن

بازیگران:رایان رینولدز، جودی کومر، لیل رل هاوری، اوتکرش امبدکار، جو کیری، تایکا وایتیتی

زمان اکران: 13 اوت 2021 (ایالات متحده)

یک فیلم عالی شبیه به جی تی ای، فیلمی اکشن و کمدی که صحنه های اکشن ان از طرف منتقدین ستایش شد.

گای یک کارمند بانک و همچنین یک NPCاست. او وقتی میفهمد که همه دنیای او فقط یک بازی ویدیویی است و وجود فیزیکی ندارد نا امید میشود.از طرفی هم قرار است بازی برای همیشه نابود شود؛ اما او برای دنیای خود و همه NPCها تمام تلاش خود را به کار میگیرید تا جلوی نابودی بازی را بگیرد.

این فیلم با صحنه های اکشنی که دارد مو را به تن ادم سیخ میکند و با صحنه های کمدیش خنده به لبهایتان می اورد.

9. شزم Shazam

کارگردان:دیوید اف. سندبرگ

نویسنده:هنری گِیدن

بازیگران:زکری لی‌وای، اشر آنجل، مارک استرانگ، یوسف گیرل باز، جک دیلن گریزر، جایمن هانسو

زمان اکران:5 آوریل 2019 (ایالات متحده)

این فیلم بر پایه شخصیت شزم از شرکت دی سی کامیکس است. اولین فیلمی است که تابه حال از این شخصیت منتشر شده است. قسمت دوم این فیلم با عنوان "شزم! خشم خدایان" در سال 2023 اکران خواهد شد.

داستان در مورد پسری به نام بیلی است. بعد از اینکه جادوگر اعظم (شزم)قدرت هایش را به وی میدهد، هر وقت که بخواهد میتواند به ابرقهرمانی قوی، شزم تبدیل شود.

10. جنگ ستارگان اخرین جدای Star Wars:The Last Jedi

کارگردان:ریان جانسن

نویسنده:ریان جانسن

بازیگران: مارک همیل، کری فیشر، آدام درایور، دیزی ریدلی، جان بویگا، اسکار آیزاک، اندی سرکیس، لوپیتا نیونگو، دامنل گلیسون، آنتونی دنیلز، گوئندولین کریستی، کلی مری ترن، لورا درن، بنیسیو دل تورو

زمان اکران: 15 دسامبر 2017 (ایالات متحده)

جنگ "ستارگان اخرین جدای" یکی از برترین فیلم های تاریخ سینما است. این فیلم اخرین سه گانه "جنگ ستارگان است". شخصیت ری در این فیلم را دیزی ریدلی و شخصیت کایلو رن را ادام درایور بازی میکنند.

ما در این فیلم شاهد نبرد این دو باهم و نبرد گروه مقاومت با محفل یکم هستیم.

این فیلم با فروش بالای خود توانست 1,333میلیارد دلار به دست اورد که 417 میلیون دلار سود خالص فروش بود.

این فیلم توانست به پر فروش ترین فیلم سال 2017 تبدیل شود همچنین رتبه نهم در پرفروش ترین ها در تمام دوران را از آن خود کند.

فیلم جنگ ستارگان اخرین جدای

11. پاسگاه The Outpost

کارگردان: راد لوری

نویسنده:اریک جانسون، پل تاماسی

بازیگران:اورلاندو بلوم، اسکات ایستوود، کلب لندری جونز، میلو گیبسون

زمان اکران: 2020

یکی از برترین های سال 2020 "پاسگاه" است. این فیلم مهیج و جنگی بر اساس واقیعت است. این فیلم روایت گر 53 سرباز امریکایی است که طی عملیاتی با 400 شورشی جنگیدند. جنگی که در افغانستان به وقوع پیوسته است.

اگر شما هم به فیلم های جنگی که پر از صحنه های اکشن است و همچنین بر اساس واقعیت میباشد، علاقه مند هستید این فیلم مناسب شماست و تمام خواسته هایتان از یه فیلم جنگی را براورده میکند.

12. جاودانگان Eternals

کارگردان:کلویی ژائو

نویسنده: کلویی ژائو، پاتریک بورلی، رایان فیرپو، کاز فیرپو

بازیگران: جما چان، ریچارد مدن، کمیل نانجیانی، لیا مک‌هیو، برایان تایری هنری، لورن ریدلاف، بری کیوگن، ما دونگ-سئوک، هریش پتل، کیت هرینگتون، سلما هایک، آنجلینا جولی

زمان اکران: 5 نوامبر 2021 (ایالات متحده)

این فیلم درسال 2021 اکران شد و توانست به رتبه دهمین فیلم پرفروش سال 2021 تبدیل شود.این فیلم بخشی از فاز چهارم فیلم های مارول است. منتقدان از این فیلم نقد های مثبت و منفی کردند.انان در زمینه موضوع و جلوه های بصری فیلم را تحسین کردند.

موضوع فیلم در مورد "جاودانگان" است. انها نژادی بیگانه اند که توسط سلستیال(برترین نژاد فضایی ها) به نام آرشیم بوجود امدند. انها وظیفه دارند که از انسانها در برابر دویانت(شرور ترین نژاد فضایی ها) محافظت کنند. بعد از چند قرن، اخرین دویانت کشته میشود. اما در زمان حال دوباره انها پدیدار میشوند و اترنالز(جاودانگان)دور هم جمع میشوند تا از شر انان خلاص شوند. اما در میان راه متوجه میشوند که هدف انها چیز دیگری است...

اگر به ژانر علمی-تخیلی و اکشن علاقه دارید حتما این فیلم را در لیست فیلم های خود قرار دهید.

13. استخراج Extraction

کارگردان:سم هارگریو

نویسنده: جو روسو

بازیگران:کریس همسورث، دیوید هاربر، راندیپ هودا، گلشیفته فراهانی، درک لوک، مانوج باجپایی، پانکاج تریپاتی

زمان اکران: 24 آوریل 2020 (آمریکا)

این فیلم که در سال 2020 اکران شد نتوانست موفقیت بالایی در فروش داشته باشد دلیلش هم همه گیری کوید 19 بود. اما سکانس های اکشن عالی را به نمایش گذاشت. با این وجود منتقدین از سکانس های اکشن انتقاد کردند و به گفته انها این فیلم خشونت بالایی داشت.

داستان در مورد دزدیده شدن پسر یکی از از بزرگترین قاچاقچیان سلاح است. پدر او یه مزدوری به نام راک(با بازی کریس همسورث)را استخدام میکند تا پسرش را نجات دهد.

فیلم استخراج

14. نگهبانانی از دیرباز The Old Guard

کارگردان: جینا پرینس-بایدوود

نویسنده:گرگ راکا

بازیگران: شارلیز ترون، ماتیاس اسخونارتس، مروان کنزاری، لوکا مارینلی، چیویتل اجیوفور

زمان اکران:10 ژوئیه 2020 (ایالات متحده)

فیلمی فانتزی با کارگردانی جینا پرینس-بایدوود در سال 2020 از شبکه نتفلیکس انتشار یافت. این فیلم پر از صحنه های زیبا و اکشن است. از نظر لباس مورد تحسین مخاطبان قرار گرفت. فیلم روایتگر چهار جنگجوی ورزیده و نامیرا به رهبری اندروماش(شارلین ترون)است. این گروه صده ها از مردم رنج دیده در دنیا محافظت کرده اند.

یک فیلم عالی با بازی شارلین ترون است. کسانی که او را میشناسند میدانند او بازیگری عالی است و در هر فیلمی بازی کند ان فیلم میدرخشد.

15. پسران بد تا ابد Bad Boys for Life

کارگردان: عادل العربی و بلال فلاح

نویسنده:جو کارنهان، کریس برمنر، پیتر کریگ

بازیگران: ویل اسمیت، مارتین لارنس، پاولا نونز، ونسا هاجنز، الکساندر لودویگ، جو پانتولیانو، چارلز ملتون

زمان اکران: 17 ژانویه 2020

فیلم "پسران بد تا ابد" یکی از بهترین های 2020 است و حتی موفق ترین قسمت از سه گانه پسران بد است. این فیلم با فروش بالغ بر420 میلیون دلار توانست راه را برای قسمت بعدی خود هموار سازد. موضوع فیلم در مورد ماجراهای مایک و مارکوس است که بعد از مدتی دوباره با هم همکاری میکنند تا یک پرونده قدیمی را حل کنند.

پسران بد تا ابد با واکنش های مثبتی از طرف منتقدان روبه رو شد و پرفروش‌ترین فیلم اکران شده در ماه ژانویه در تاریخ سینما شد.

فیلم پسران بد تا ابد

16. ونوم:بگذارید کارنیج بیاید Venom:Let There Be Carnage

کارگردان: اندی سرکیس

نویسنده: کلی مارسل

بازیگران:تام هاردی، میشل ویلیامز، نائومی هریس، رید اسکات، استیون گراهام، وودی هرلسون

زمان اکران: 1 اکتبر 2021 (ایالات متحده)

فیلم "ونوم 2" یکی از پر هیاهو ترین فیلم ها بود. این فیلم در راستای ادامه ی قسمت اولش است. ادی براک(تام هاردی)که سعی دارد با کلتوس کسیدی(هرلسون)مصاحبه کند، متوجه میشود که کلتوس به طور اتفاقی میزبان یک سیمبیوتی به نام کارنیج شده است. اوحالا از قبل هم خطرناک تر شده و قصد دارد همراه با کارنیج ادی براک(ونوم)را بکشد.

این فیلم با فروش 500 میلیون دلاری خود توانست در رده هفتم پر فروش های سال 2021 قرار بگیرد. از نظر منتقدین فیلم ونوم 2پیشرفت قابل توجهی نسبت به قسمت 1 دارد.

17. ماتریکس The Matrix 1999

کارگردان:واچوفسکی‌ها

نویسنده: واچوفسکی‌ها

بازیگران: کیانو ریوز، لارنس فیشبرن، کری-ان ماس، هوگو ویوینگ، جو پانتولیانو

زمان اکران: 31 مارس 1999 (ایالات متحده)

"ماتریکس" که اولین قسمت از سه‌گانه "ماتریکس" است، آمیزه‌ای از اکشن، هنرهای رزمی و دارای یک فیلم‌نامه چندلایه است که یک جامعه پادآرمان‌شهر در آینده را به تصویر می‌کشد. در آن درک واقعیت توسط انسان‌ها در دنیایی ساختگی به نام «ماتریکس» رخ می‌دهد، که به دست ماشین آلات هوشمند برای غلبه بر جمعیت انسان‌ها شبیه‌سازی شده‌است. یک برنامه‌نویس کامپیوتر به نام «نئو»، از این حقیقت آگاه شده و همراه با افراد دیگری که خود را از این دنیای رؤیایی رها کرده‌اند، به شورشی علیه ماشین‌ها برمی‌خیزند.

فیلم های اکشن و فوق العاده باحال خارجی

53
این مطلب مفید بود ؟30
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ن/ز.ت
وبگردی