تولد
دانلود افزونه الکسا
الکسا ابزاری برای رتبه بندی سایت ها در کشورها بر اساس فاکتورهای مختلف است که در این گزارش با آموزش نصب “افزونه الکسا” در مرورگر گوگل کروم آشنا خواهید شد.

دانلود آخرین نسخه افزونه الکسا برای مرورگر کروم

ابزار الکسا یکی ابزارهای کاربردی و محبوب برای وب مسترها و برخی از کاربرانی که در حیطه وب در حال فعالیت هستند، می باشد که اصلی ترین قابلیت این ابزار، نشان داده رتبه سایت شما در کشور، رتبه جهان سایت شما، نمایش سایت های مرتبط با حیطه کاری شما، نمایش سرعت سایت، کلمات کلیدی پربازدید سایت و... است که تمامی این موارد در این ابزار گنجانده شده اند و شما می توانید از آنها در مسیر پیشرفت خود استفاده کنید.

بطور کلی ابزار الکسا بیشتر به عنوان یک مرجع همیشگی برای رتبه بندی سایت های مختلف شناخته می شود که اگر شخصی تصمیم به بررسی رتبه سایت ها در سطح گسترده داشته باشد، از این ابزار استفاده می کند که هیچ هزینه ای نیاز به پرداخت نیست. اما اگر شما تصمیم به استفاده از سایر ابزارهای الکسا دارید، باید حتما در آن ثبت نام کنید و مبلغی را برای فعال سازی حساب خود بپردازید.

اما آیا برای استفاده از الکسا حتما باید وارد وب سایت الکسا شویم؟ برای آنکه همیشه رتبه بندی سایت ها را تنها با یک کلیک مشاهده کنید، می توانید از افزونه الکسا (alexa extension) در مرورگر گوگل کروم استفاده کنید. از این رو شما دیگر نیازی به استفاده از وب سایت الکسا نخواهید داشت و تنها با یک کلیک بر روی افزونه الکسا می توانید رتبه بندی و سایر اطلاعات هر سایتی را مشاهده کنید. از این رو در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک با آموزش نصب افزونه الکسا در کروم آشنا خواهید شد.

در قدم اول شما باید افزونه الکسا را از فروشگاه اکستنشن های کروم با استفاده از لینک آبی رنگ، دانلود و نصب کنید.

قدم دوم؛ در صفحه باز شده، گزینه Add to Chrome را انتخاب کنید.

افزونه الکسا

قدم سوم؛ پنجره ای جدید برای شما باز خواهد شد که برای نصب اکستنشن الکسا باید گزینه Add extention را انتخاب نمائید.

افزونه الکسا

قدم چهارم؛ در کمتر از 23 ثانیه این افزونه دانلود و بصورت مستقیم نصب خواهد شد و سپس پیغام ذیل را مشاهده خواهید نمود که هیچ اهمیتی در این افزونه ندارد و می توانید آنرا با ببندید.

افزونه الکسا

قدم پنجم؛ هم اکنون آیکون افزونه الکسا در قسمت بالا سمت راست مرورگر شما اضافه شده است. از این رو برای مشاهده رتبه هر سایتی می بایست در ابتدا وارد آن وب سایت شوید و سپس همانند تصویر ذیل بر روی آیکون الکسا کلیک کنید.

دانلود افزونه الکسا

قدم ششم؛ از آنجاییکه شما برای اولین بار است که این افزونه را نصب کرده اید، پیغامی حاوی نکات استفاده از این ابزار برای شما نمایش داده خواهد شد که بعد از مطالعه گزینه Accept and Enable را باید انتخاب نمائید.

افزونه الکسا

قدم هفتم؛ هم اکنون افزونه الکسا برای شما بصورت کامل فعال شده است و با کلیک بر روی آن در هر وب سایتی می توانید رتبه بندی و سایر اطلاعات را در مورد سایت مدنظر مشاهده نمائید.

افزونه الکسا

دانلود افزونه الکسا (alexa extension) برای گوگل کروم

3.813
این مطلب مفید بود ؟103
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : سئو سایت
وبگردی