تولد
بزرگترین بانک جهان

بیشترین پول جهان تو کدوم بانکه؟

کد مطلب : 86786زمان مطالعه : 3 دقیقه
در سراسر دنیا بانک های زیادی وجود دارد که بسیاری از آنها برایتان ناشناس هستند ولی شاید برایتان جالب باشد که ثروتمندترین بانک ها در جهان را بشناسید.

معرفی 10 بزرگترین بانک در کل جهان

سرمایه‌ گذاری‌ های عظیمی در سطح دنیا انجام می شود؛ اما شاید خیلی از شما دوست داشته باشید بدانید که کدام یک بر دیگری برتری دارند. بعضی از سرمایه ‌گذاری‌ های بزرگ مانند بانک ها؛ شبکه های بزرگی در سطح جهان محسوب می شوند که در این قسمت از نمناک قصد داریم آن ها را به شما معرفی کنیم.

1- گروه کردیت اگریکول (Crédit Agricole Group)

این بانک بزرگترین کمپانی در فرانسه محسوب می شود و یک مرکز مالی بسیار بزرگ در این کشور است که در سال 1990 تاسیس شده و به یک سیستم بانکداری با خدمات کامل تبدیل شده است. ثروت این بانک چیزی معادلی 2.13 تریلیون می باشد.

سرمایه

2- بانک آمریکا (بی اِ سی) Bank of America (BAC))

این بانک یکی از بزرگترین مراکز بانکداری در آمریکا و کل جهان است و حدودا 2.35 تریلیون پول داخل این بانک سرمایه گزاری شده است. سال تاسیس این بانک سال 1748 می باشد.

3- بی ان پی پاریبا (BNP Parabis)

این بانک هم مربوط به یک گروه بانکداری بین المللی در فرانسه است و هشتمین بانک بزرگ در دنیا محسوب می شود و در سال 2000 تاسیس شده است. ثروت این بانک 2.33 تریلیون است‌.

4- هلدینگ اِچ اِس بی سی (HSBC Holdings PLC)

این بانک یک مرکز سرمایه گزاری چند ملیتی در بریتانیا است که در سال 2018 تاسیس شد؛ اما یکی از بزرگترین مجموعه های بانکداری در کل اروپا و در سطح جهان هم محسوب می شود. ثروت این بانک چیزی معادل 2.55 تریلیون است‌.

بانک های بزرگ

5- جی‌پی مورگان چیس (JPMorgan Chase & Co)

این بانکِ سرمایه گزاری یا کمپانیِ هلدینگ در امریکا است که ششمین مجموعه بزرگ بانکداری در کل دنیا محسوب می شود و بیش از 100 کشور در آن سرمایه گزاری کرده اند‌. ثروت این بانک معادلِ 2‌.62 تریلیون است‌.

6- گروه مالی میتسوبیشی یواف‌جی (Mitsubishi UFJ Financial Group)

این بانک پنجمین بانک بزرگ در سطح جهان است که در ژاپن تاسیس شده است که خدمات مالی و تجاری زیادی را در سطح بین المللی ارائه می دهد. ثروت این بانک 2.81 تریلیون است‌.

7- بانک خلق چین (Bank of China)

این بانک در کشور چین واقع شده است و چهارمین بانک بزرگ در کل جهان است که سال 1912 تاسیس شده و تقریبا 310 هزار نفر استخدام این بانک هستند. ثروت این بانک 3 تریلیون است‌.

8- بانک کشاورزی چین (Agricultural Bank of China)

این بانک در کشور چین قرار گرفته و سومین بانک بزرگ در کل جهان است که در سال 1951 تاسیس شده است. شعب آن در توکیو، سیدنی، سئول، سنگاپور، نیویورک، لندن و بسیاری دیگر از شهر های دنیا نیز قرار دارد. ثروت این بانک 3.2 تریلیون است‌.

ثروت بانک ها

9- بانک سازندگان چین  (China Construction Bank Corporation)

این بانک دومین مجموعه بزرگ در کشور چین است که 13692 شاخه و شعب مختلف در مکان هایی مثل فرانکفورت، بارسلونا، هونگ کنگ، نیویورک، سئول و دیگر شهرهای بزرگ دنیا دارد‌. ثروت این بانک معادلِ 3.3 تریلیون است‌.

10- بانک صنعتی و بازرگانی چین (Industrial & Commercial Bank Of China)

این بانک بزرگ‌ترین مرکز مالی و تجاری در کل دنیاست که در کشور چین واقع شده است و خدمات بین المللی زیادی را ارائه می دهد. در سال 1984 تاسیس شده است که در ابتدا محدود بوده؛ اما کم کم گسترش پیدا کرده است. ثروت این بانک 4.2 تریلیون است‌.

بیشترین پول جهان تو کدوم بانکه؟

59
این مطلب مفید بود ؟90
منبع : بخش سرگرمی نمناک /ن/ن.ح
وبگردی