تولد
انواع رنگ مو بلوند
رنگ موهای بلوند انواع مختلفی در طیف رنگ های روشن یا تیره دارند که شما باید با توجه به رنگ پوست و چشم ها، مناسب ترین رنگ موی بلوند را انتخاب کنید.

اسم انواع طیف رنگ های موی بلوند

این که مدام در مورد این فکر کنید که مو های خود را بلوند کنید، قطعا حس خوبی به شما می دهد اما از طرفی در بین رنگ مو های بلوند سردرگم هستید و به همین دلیل نمی دانید که دقیقا باید چه رنگ موی بلوندی را انتخاب کنید.

در این قسمت از دنیای مد نمناک قصد داریم بلوند های مختلف و طیف رنگ مو های بلوند را به شما معرفی کنیم که بتوانید در انتخابتان دقت بیشتری داشته باشید.

نکته هایی برای بلوند کردن مو

رنگ مو های بلوند به اشکال مختلف وجود دارد. به عنوان مثال شما می توانید پلاتینی بسیار روشن یا بلوند تیره را انتخاب کنید و لابلای قهوه ای تیره هایلایت کنید. هر کدام از بلوند ها می توانند زیر شاخه های مخصوص به خودشان را داشته باشند اما به طور کل همگی آن ها قوانینی دارند که باید آن ها را رعایت کنید.

عموماً بهتر است که دو رنگ را هنگام رنگ موی بلوند مد نظر قرار دهید:

اول باید تناژ پوستی را بشناسید. به این فکر کنید که آیا تناژ پوست رنگ پریده، معمولی یا تیره دارید. رنگ پوست شما تاثیر زیادی روی زیباتر به نظر رسیدن رنگ بلوند دارد. سپس باید به رنگ چشم توجه کنید و بعد بهترین بلوند را انتخاب کنید. بعضی از انواع بلوند ها با رنگ چشم فندقی، سبز و آبی بسیار زیبا جلوه می کنند اما برای چشم مشکی یا قهوه ای مناسب نیستند.

معرفی محبوب ترین رنگ موهای بلوند

حال باید به این فکر کنید که دوست دارید در آینده چه تغییری داشته باشید؟ یعنی بعد از این رنگ مو به دنبال چه هستید و می خواهید چگونه به نظر برسید؟ اما قبل از هر چیز باید از متخصص رنگ مو کمک بگیرید تا بهترین را برای شما انتخاب کند.

او می‌داند که چه رنگ موی بلوندی برای شما مناسب است و چگونه باید بهترین نتیجه را روی مو های شما پیاده کند. در این قسمت انواع مختلف رنگ موی بلوند را به شما معرفی می کنیم و آموزش می دهیم که چگونه رنگ مورد نظر را انتخاب کنید.

بلوند پلاتینی

رنگ موی بلوند پلاتینی روشن‌ترین رنگ موی بلوند محسوب می شود و روی پوست با تناژ روشن یا تناژ معمولی با سایه های متمایل به زرد بسیار مناسب است اما این بلوند روشن می تواند با هر رنگ چشمی مناسب جلوه کند و برای چشم های آبی روشن و قهوه ای بسیار مناسب است.

محبوبیت رنگ موی پلاتینی مدت زمان طولانی است که به همه ثابت شده است. برای بلوند پلاتینی و زیباتر به نظر رسیدن بلوند پلاتینی از شامپوی بنفش برای خنثی کردن تناژ زرد استفاده کنید.

بلوند پلاتینی

بلوند خاکستری روشن

بلوند خاکستری روشن کمی سفیدتر از بلوند معمولی به نظر می رسد. حالت طوسی و خاکستری دارد به آن پلاتینی سرد گفته می شود و روی پوست های روشن یا رنگ چشم روشن بسیار زیبا جلوه می کند. لیدی گاگا هم از این رنگ مو استفاده کرده و موهای طبیعی خودش را همراه با بالیاژ کمی روشن‌تر کرده است.

بلوند طبیعی

رنگ موی بلوند طبیعی هم یکی از بلوند های محبوب به نظر می رسد که بسیاری از افراد با آن متولد می شوند. منظور از رنگ موی بلوند طبیعی رنگ موی بلوندی است که روی موی کودکان می بینید که ژنتیکی ایجاد شده است.

این رنگ مو معمولا روی هر پوستی زیبا جلوه می کند اما برای کسانی که پوست روشن دارند، باید رنگ را روشن‌تر کنید. برای کسانی که پوست تیره دارند، باید رنگ های تیره‌تر را انتخاب کنید.

بلوند توت فرنگی

بلوند توت فرنگی یک بلوند گرم متمایل به قرمز است و می تواند همه رنگ های غروب خورشید را داخل خودش نشان دهد. این رنگ مو روی پوست های روشن و چشم های روشن زیبا جلوه می کند. رنگ موی بالیاژ همراه بلوند توت فرنگی رنگ موی عالی محسوب می شود.

بلوند کره ای

این بلوند یک رنگ گرم با اثراتی از زرد و رنگ عسلی است. این رنگ خورشیدی برای پوست های متمایل به هلویی با تناژ روشن یا مدیوم زیبا جلوه می کند و با هر رنگ چشمی عالی به نظر می رسد.

بلوند بژ

بلوند بژ یک رنگ تیره‌تر با هایلایت سرد و روشن‌تر است. معمولا روی تناژ پوست معمولی زیبا جلوه می کند. فقط باید تناژ های گرم را در صورت نیاز برای پوست های تیره‌تر پیاده کنید. تناژ های متمایل به نارنجی و خاکستری هم زیبا جلوه می کنند و برای کسانی مناسب است که در حالت عادی رنگ موهای شان کمی تیره‌تر است و رنگ چشم تیره‌تر هم دارند.

بلوند نقره ای

بلوند نقره ای شبیه به رنگ خاکستری است که ظاهری بسیار جذاب دارد و روی پوست های روشن و چشم های روشن مانند آبی و سبز زیبا جلوه می کند و برای موهایی که در حالت طبیعی خاکستری هستند، بسیار زیباتر است. برای رنگ چشم یا پوست های تیره‌تر هم می توانید کمی تناژ عسلی گرم به آن اضافه کنید.

بلوند نقره ای

بلوند تابستانی

بلوند تابستانی بسیار عالی است که با هایلایت های آفتابی بسیار زیبا جلوه می کند. ترکیب این رنگ مو برای پوست های روشن‌تر بسیار عالی است.

بلوند کرمی

بلوند کرم یک رنگ سرد با سایه های سفید است که روی پوست معمولی یا تیره با رنگ چشم تیره مانند قهوه ای یا مشکی عالی جلوه می کند. حتماً از متخصص رنگ مو بخواهید که هایلایت های بلوند کرم یا کره ای را روی ریشه های تیره موهایتان پیاده کند. این رنگ مو برای کسانی که در حالت طبیعی مو های تیره دارند، بسیار عالی است.

بلوند کثیف

بلوند کثیف معمولاً یک بلوند معمولی با تناژ گندمی است. اگر چشم قهوه ای یا سبز دارید و تناژ پوست تان معمولی است، این رنگ برای شما عالی جلوه می کند و می توانید آن را با بالیاژ یا آمبره همراه کنید.

بلوند عسلی

بلوند عسلی یک رنگ گرم و درخشان است. روی تناژ پوست معمولی با رنگ چشم تیره‌تر مانند قهوه ای و مشکی عالی جلوه می کند. تیلور سویفت بلوند عسلی را برای رنگ موهایش استفاده کرده است. حتماً از متخصص رنگ مو بخواهید که به ریشه تیره موهای تان کاری نداشته باشد و فقط هایلایت عسلی را به آن اضافه کند.

بلوند کرمی برونز

بلوند کرم برنز یک رنگ گرم محسوب می شود که روی رنگ پوست های معمولی با رنگ چشم روشن یا معمولی مانند آبی، طوسی یا قهوه ای روشن عالی جلوه می کند. می توانید تناژ های مختلف از هایلایت این رنگ را روی موهای تان با بیس قهوه ای پیاده کنید و همه چیز را جذاب تر از قبل نشان دهید.

بلوند طلایی

بلوند طلایی یک رنگ موی طبیعی محسوب می شود. یک ترکیب چند بعدی از رنگ موی عسلی، طلایی و کره ای است که برای پوست های روشن و رنگ موهای روشن‌تر مانند نخودی یا آبی روشن زیبا جلوه می کند و با بالیاژ ترکیب بسیار خوبی را به وجود می آورد.

بلوند خاکستری

بلوند خاکستری رنگی سرد و تیره‌تر از بلوند نقره ای است که انتخاب مناسبی برای رنگ چشم و پوست های تیره‌تر است. بلوند خاکستری را می توانید با هایلایت کره ای برای متناسب شدن با رنگ پوست خود هماهنگ کنید و برای افرادی که موهای شان سفید شده است، گزینه مناسبی است.

بلوند شنی

بلوند شنی یک رنگ گرم، پررنگ و جذاب است و برای پوست های روشن و چشم های روشن مانند آبی فندقی بسیار عالی جلوه می کند. حتماً از متخصص رنگ مو ، بلوند تیره را همراه با بالیاژ بژ یا سرد درخواست کنید.

بلوند Auburn

این بلوند همان بلوند توت فرنگی همراه با اثراتی از رنگ نارنجی هستند و یک رنگ دراماتیک را ایجاد می کنند که برای هر تناژ پوستی زیبا جلوه می کند اما معمولاً روی رنگ پوست روشن با رنگ چشم های روشن‌تر مانند سبز، آبی و فندقی زیباتر است.

بلوند Auburn

بلوند مسی

بلوند مسی یک رنگ مویی است که با رنگ موی طلایی تیره همراه با زیر تناژ آمبره بسیار عالی می شود و برای پوست های تیره‌تر، رنگ چشم های قهوه ای و مشکی بسیار زیبا است. افرادی که رنگ موی طبیعی خودشان تیره‌تر است، می توانند از بلوند مسی استفاده کنند.

بلوند متمایل به قهوه ای

بلوند متمایل به قهوه ای که به آن بروند هم گفته می شود ، یک رنگ گرم است که روی پوست روشن و معمولی زیبا جلوه می کند. برای رنگ چشم روشن یا معمولی مانند عسلی، قهوه ای روشن یا آبی بسیار زیبا است. اگر آن را روی مو های تیره پیاده کنید، می توانید یک رنگ کاملاً پر رنگ اما جذاب را ایجاد کنید که با بالیاژ کره ای از وسط موها به سمت پایین زیبا جلوه می کند.

بلوند کاراملی

بلوند کاراملی، قهوه ای طلایی روشن یا تیره است و با هر رنگ پوستی زیبا جلوه می کند اما معمولا برای رنگ پوست معمولی یا تناژ تیره مناسب تر است. بلوند کاراملی در صورتی که بیس بلوند تیره داشته باشد. روی صورت افراد زیبا جلوه می کند و برای پوست های روشن هم فوق‌العاده می شود.

بلوند کاراملی

بلوند گیلاسی

بلوند گیلاسی یک رنگ بسیار زیبا برای مو های تیره‌تر است که تناژ پوستی برای چشم آن ها هم تیره به نظر می رسد. می توانید بلوند معمولی را انجام دهید و بعد بلوند گیلاسی را روی آن پیاده کنید.

بلوند مشکی

بلوند مشکی عموماً یک رنگ دراماتیک محسوب می شود و روی موی مشکی هم ظاهر زیبایی دارد. به خاطر کنتراست بین رنگ روشن و تیره روی مو های اکثر افراد زیبا می شود و در نتیجه بر روی هر پوستی زیبا جلوه می کند. آمبره گزینه مناسبی برای این رنگ مو است.

بلوند شکلاتی

بلوند شکلاتی یک رنگ تیره‌تر از بلوند کاراملی است و رنگی جذاب با هایلایت طلایی محسوب می شود.

بلوند شکلاتی

بلوند قهوه ای متمایل به قرمز

بلوند قهوه ای متمایل به قرمز رنگی جذاب از ترکیب بلوند ها ، قهوه ای و قرمز محسوب می شود که می توانید آن را برای هر تناژ پوست یا رنگ چشم استفاده کنید. ریحانا ملکه این تکنیک رنگ مو محسوب می شود.

بلوند فندقی

بلوند فندقی ترکیبی از رنگ تیره‌تر با حالت طلایی است که می توانید آن را روی رنگ موی بلوند طلایی اضافه کنید و کمی هایلایت کاراملی بر روی رنگ پوست تیره با رنگ چشم تیره مانند قهوه ای و مشکی بسیار عالی جلوه می کند. برای تناژ های معمولی پوست با رنگ چشم آبی هم بسیار زیبا خواهد بود.

نکته مهم: برای خنثی کردن هر گونه تناژ نارنجی روی مو های تیره ای که به تازگی روشن شده است، حتما باید از شامپو با رنگدانه آبی بین جلسات رنگ موی خود استفاده کنید.

معرفی انواع بلوند ها و اسم آنها

3.952
این مطلب مفید بود ؟4111
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
برچسب : رنگ مو
وبگردی