گوناگون

عید فطر

عید فطر امسال چه روزیه؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
با رسیدن به روزهای آخر ماه مبارک و پرفضیلت رمضان، به عید سعید فطر نزدیک می شویم که تاریخ دقیق آن در تقویم میلادی و قمری مشخص شده است.
ماه رمضان 1401

ماه رمضان امسال کی شروع می شه؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه
در روزهای پایانی ماه شعبان منجمان محاسبات نجومی را برای ساعت دقیق رویت هلال ماه رمضان انجام دادند و تاریخ دقیق شروع ماه رمضان را اعلام کردند.
تحویل سال نو

معنی و تفسیر زیبای دعای تحویل سال نو

زمان مطالعه : 7 دقیقه
اغلب افراد در لحظه تحویل سال اقدام به خواندن متن دعای تحویل سال نو می کنند، بنابراین بهتر است از معنی و تفسیر “دعای تحویل سال” اطلاع کافی داشته باشید.
لحظه مرگ

چیزی که همه مون تو لحظه مرگ می بینیم

زمان مطالعه : 3 دقیقه
همه انسان ها دوست دارند بدانند که بعد از مرگ چه اتفاقی می افتد. از این رو دانشمندان اتفاقات قبل و بعد مرگ را بررسی کرده و به نتیجه ای باور نکردنی رسیده اند.
داستان مبعث پیامبر

داستان کوتاه و زیبای مبعث پیامبر(ص) برای بچه ها

زمان مطالعه : 3 دقیقه
داستان های مذهبی بسیار برای کودکان آموزنده هستند. با تعریف کردن داستان زیبای مبعث پیامبر به زبان ساده برای کودکان دین اسلام را معرفی کنید.
ایام فاطمیه امسال

تاریخ شروع و پایان ایام فاطمیه امسال

زمان مطالعه : 3 دقیقه
تاریخ دقیق شهادت حضرت فاطمه (س) را با توجه به روایات مختلف بیان می کنند اما تاریخ دقیق آن با تاریخ رحلت پیامبر (ص) مشخص می شود.
ذکر برای خواب بد

هر وقت خواب بد دیدی این ذکر رو بگو

زمان مطالعه : 5 دقیقه
خواب های ما به چند دسته ترسناک، تلخ و شیرین تقسیم می شوند، خواب های ترسناک حس ناخوشایندی به انسان می دهند، ولی میتوانید از تعبیر این کابوس ها جلوگیری کنید.
لحظه مرگ

انسان های خوب در لحظه مرگ چه می بینند؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
مرگ، عجیب ترین اتفاقی است که برای هر یک از ما رخ خواهد داد. اما شاید تا به حال به این فکر نکرده باشید که انسان در لحظه مرگ چه چیزهایی را می بیند.
ازدواج پیامبر با خدیجه

داستان خواستگاری و ازدواج پیامبر (ص) با حضرت خدیجه

زمان مطالعه : 8 دقیقه
ازدواج حضرت خدیجه(س) با حضرت محمد(ص) تاثیر زیادی در به ثمر رسیدن رسالت بزرگ پیامبر داشت. در ادامه با جزئیات ماجرای خواستگاری حضرت خدیجه و ازدواج او با پیامبر آشنا می شوید.
روز آخر ماه صفر

اعمال روز آخر ماه صفر + زیارتنامه امام رضا (ع)

زمان مطالعه : 19 دقیقه
روز آخر ماه صفر روز شهادت امام رضا(ع) است که دارای آداب و اعمالی می باشد و یکی از مهمترین اعمال این روز، خواندن زیارت نامه امام رضا(ع) است.
داستان شهادت امام رضا

خلاصه داستان شهادت امام رضا(ع) برای کودکان

تاریخ انتشار : 14 مهر 1400زمان مطالعه : 3 دقیقه
داستانی از شهادت امام رضا علیه السلام وجود دارد که کودکانه است، این خلاصه داستان شهادت امام رضا برای کودکان بسیار مناسب می باشد.
شعر رحلت پیامبر

دوبیتی و اشعار زیبای رحلت پیامبر(ص)

تاریخ انتشار : 13 مهر 1400زمان مطالعه : 17 دقیقه
اشعار بسیاری برای رحلت حضرت محمد (ص) وجود دارد. متن ادبی، دوبیتی، اشعار کوتاه و بلندی که برای عرض تسلیت سالروز حضرت رسول اکرم فوق العاده هستند.
وفات پیامبر کودکانه

داستان رحلت پیامبر(ص) به زبان کودکان

تاریخ انتشار : 13 مهر 1400زمان مطالعه : 5 دقیقه
روز 28 ماه صفر، روز وفات آخرین پیامبر اسلام، حضرت محمد(ص) می باشد. برای آشنایی کودکان با زندگی و رحلت رسول اکرم این داستان را برایشان تعریف کنید.
شهادت امام حسن کودکانه

داستان شهادت امام حسن(ع) به زبان کودکانه

تاریخ انتشار : 13 مهر 1400زمان مطالعه : 3 دقیقه
28 ماه صفر روز شهادت دومین امام شیعیان، امام حسن مجتبی(ع) می باشد. والدین می توانند برای آشنایی بیشتر کودکان، داستان این روز را برایشان تعریف کنند.
اعمال 28 صفر

اعمال کامل شب و روز 28 صفر در مفاتیح

زمان مطالعه : 5 دقیقه
روز 28 صفر که مصادف با رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) است دارای آداب و اعمالی است که در منابع دینی توصیه شده اند.
صفحه 1 از 20