تولد
کارشناسی خودرو
در این مطلب به طور مختصر به چند نکته در زمینه کارشناسی خودرو خواهیم پرداخت .

نکات کارشناسی خودرو

خرید یک خودروی صفر، معمولا کار سخت و خاصی نیست، کافی است با توجه به بودجه و برند مورد علاقه، مدلی را انتخاب کرده و از نمایندگی خریداری کنید. اما چالش زمانی است که صحبت از خرید خودروی کارکرده به میان می آید. در این زمان اگر اطلاعات و دانش کافی در مورد خودرو و مسائل مربوط به آن نداشته باشید، ممکن است در دام دلالان و کلاهبردارانی بیفتید، که یک خودروی چپی را به جای یک کارکرده سالم به شما تقدیم می کنند! این روزها پیشرفت تکنولوژی، در تعمیر خودروها هم خودش را نشان داده و پیدا کردن ردی از آثار رنگ شدگی و یا صافکاری و تعمیر بر بدنه یک خودرو، فقط از عهده یک کارشناس خبره برمی آید. حالا چند سالی است که شرکت های کارشناسی خودرو، برای این منظور وارد عمل شده اند و کار خریدار ناآشنا به مسائل خودرو را راحت کرده اند. اینکه کارشناس خودرو چه مواردی را مورد توجه قرار می دهد، نکته ای است که بسیاری از افراد از آن بی اطلاع هستند.

انتخاب منطقی در دنیای شلوغ این روزها

هنگام خرید یک خودروی کارکرده، برای اطمینان از سلامت آن باید به چندین تعمیرگاه و صافکاری مراجعه کرد تا گواهی سلامت خودرو را دریافت کرد. اما واقعیت این است که در دنیای شلوغ امروز، رفتن از این سو به آن سوی شهر به خصوص در کلان شهرها، کاری سخت، زمان بر و خسته کننده است. خدمات کارشناسی خودرو برای شما چه می کند؟ شما با یک تماس از کارشناس درخواست می کنید که به محل مورد نظر شما بیاید. به همین راحتی. به این ترتیب در وقت و هزینه شما صرفه جویی خواهد شد.

اعتماد، حلقه مفقود شده این روزهای بازار خودرو

پیش از این افراد به یکدیگر پیشنهاد می داند که از یک آشنا خودرو بخرند تا خیالشان از بابت مشکلات احتمالی راحت باشد. اما واقعیت این است که خیلی وقت ها همان آشنای مورد نظر، نه تنها متوجه نقص فنی خاص خودروی خود نیست، بلکه شاید خودش هم خودرو را از کسی خریده که واقعیت داستان خودرو را به او نگفته باشد! در این موارد، کمک گرفتن از یک کارشناس، برای طرفین معامله کاری منطقی است. چون کارشناس یک فرد کاملا بی طرف است و نفعی از هیچ کدام از افراد نمی برد.

کارشناس خودرو چه مواردی را بررسی می کند؟

حالا که لزوم مشورت با یک کارشناس خودرو برایتان روشن شد، ما سرویس کارشناسی خودروی کارنامه را به شما پیشنهاد می کنیم. کارشناسان کارنامه بعد از ثبت سفارش خرید یا فروش خودرو، در کوتاهترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و برای بررسی خودرو به محل اعزام خواهند شد. کارشناس خودرو، تمامی بخش های یک خودرو را هم در بخش بدنه به لحاظ امکان رنگ شدگی و یا صافکاری، و هم در بخش فنی و هم به لحاظ موارد حقوقی و اسناد خودرو، بررسی کرده و خودرو را قیمت گذاری می کنند. نکات کارشناسی خودرو کارنامه که مورد بررسی قرار می گیرند، بالغ بر 435 مورد است که  بسیاری از این موارد شاید حتی به ذهن خریدار و یا فروشنده خطور نکرده باشد.

نکات مهمی که باید حتما بدانید

کارشناسان کارنامه باتجربه و ماهر هستند، اما بررسی برخی از موارد مانند تعیین کارکرد واقعی خودرو حتی با استفاده از دستگاهی مانند دیاگ هم میسر نیست. به عبارت دقیق تر، امکان دارد که کسی کیلومتر خودروی خود را دست کاری کند و این موضوع حتی به کمک ابزارها هم قابل تشخیص نباشد. پس کارنامه درباره تشخیص دقیق کیلومتر خودروها ادعایی ندارد. علاوه بر این؛ رنگ شدگی یا تعویض سپرها، جلو پنجره، آینه بغل، چراغ ها، سینی زیر رادیاتور و رکاب ها تاثیری در قیمت خودرو ندارد. پس  در صورتی که آسیبی در این بخش ها از سوی کارشناس اعلام نشود، دلیلی بر وجود نقص در کارشناسی نیست. کارشناسی قیمت خودرو توسط کارشناسان کارنامه صرفا به منظور مشاوره است و مسئولیتی در رابطه با قیمت نهایی معامله یا صورت نگرفتن معامله متوجه کارنامه نخواهد بود.
 

نکات کارشناسی خودرو که باید بدانید

51
این مطلب مفید بود ؟10
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی