تولد
تاثیر تلفن همراه بر زندگی
در حال حاضر تلفن همراه در زندگی روزمره مردم نفوذ پیدا کرده است و باعث به وجود آمدن مشکلاتی جدی شده است که بسیاری افراد از آن ها بی اطلاع هستند.

تاثیر تلفن همراه بر زندگی و آسیب آن بر روابط زوجین

تلفن های همراه می توانند به رابطه های زناشویی آسیب بزنند؛ اما با این وجود خیلی از افراد باز هم به گوشی موبایل خود وابسته هستند. چک کردن ایمیل های کاری، بالا پایین کردن شبکه های اجتماعی، پیام دادن به دوست و بازی های مختلف داخل گوشی باعث شده است تا به سختی بتوانیم آن را کنار بگذاریم و مدام چشم مان به گوشی است. این وابستگی شاید در ظاهر خیلی بد به نظر نرسد؛ اما آسیب های زیادی به زندگی و رابطه تان با همسر وارد خواهد کرد. در این قسمت از خانواده پلاس نمناک آسیب هایی که بخاطر اعتیاد به گوشی به شما و زندگی تان وارد خواهد شد را معرفی خواهیم کرد.

توجه و تمرکزتان را از روی هم برمی دارد

آیا تا به حال شده که بخواهید با همسرتان صحبت کنید؛ اما او حواسش به گوشی باشد؟ شاید قسم بخورد که به حرف هایتان گوش می دهد؛ اما احساس می کنید که شنیده نمی شوید. وجود جسم و فیزیک او هرگز برایتان کافی نیست، زیرا توجه و حواسش به شما نیست.

مشکلات زناشویی

موبایل کیفیت تعامل را کم می کند

مطالعات نشان می دهند زمانی که شما از گوشی موبایل پیش دیگران استفاده می کنید، کیفیت تعامل تان با آنها به طرز قابل توجهی کم می‌ شود. هر چقدر زمان استفاده از موبایل بیشتر باشد، این کیفیت بیشتر افت خواهد کرد.

گفتگوی عمیق در مورد رابطه زناشویی تان کم می شود

صمیمیت، اعتماد و صداقت در رابطه حرف اول را می زند؛ اما گوشی موبایل باعث می شود تا کمبود توجه به وجود بیاید و شما دیگر گفتگوی عمیق و معناداری در مورد خودتان نداشته باشید.

سطح رضایت تان را کم می کند

تحقیقات نشان می دهند که استفاده مداوم از گوشی موبایل باعث کاهش سطح رضایت زوجین می شود و میزانِ طلاق را افزایش می دهد؛ حتی ممکن است به مرور زمان عاملی برای افسردگی هم باشد.

دلایل طلاق

نمی توانید چند کار را همزمان انجام دهید

خیلی از افراد همزمان با دیگران صحبت می کنند و حواس شان به گوشی موبایل هم هست و فکر می کنند که خیلی خوب قدرت انجام چند کار را دارند و به شما هم گوش می دهند؛ اما در حقیقت تحقیقات نشان می‌ دهند که استفاده از گوشی موبایل باعث می شود تا تمرکزتان نسبت به محیط اطراف خیلی کم شود؛ پس اصلا فکر نکنید که می توانید این دو مورد را در کنار یکدیگر پیش ببرید.

تماس چشمی را از بین می برد

تماس چشمی یکی از اصلی ترین بخش های تعامل بین افراد است و باعث ایجاد حس نزدیکی و صمیمیت می‌ شود؛ اما زمانی که شما مدام از گوشی موبایل استفاده کنید، فرصت تماس چشمی را از هم می گیرید.

برای هم تلاشی نمی کنید

رابطه زناشویی نباید آنقدر آشفته شود که نگه داشتن آن سخت باشد. از طرفی شما نباید فقط راحتی خودتان را اولویت قرار دهید. اگر مدام حواس تان به گوشی موبایل باشد، دیگر فرصت درست کردن غذا در کنار یکدیگر، قرار شام عاشقانه و وقت گذاشتن برای هم را فراموش می کنید؛ چرا که راحتی خودتان را اولویت قرار داده اید و برای هم تلاشی نکرده اید.

بی توجهی زوج

پیام های متنی تان اشتباه برداشت می شود

گاهی اوقات شما هرگز نمی توانید منظور طرف مقابل را از طریق پیام رسانی بفهمید، زیرا حالت صورت، تن صدا و زبان بدن تان مشخص نیست و باعث می شود که همسرتان جمله شما را اشتباه برداشت کند که باعث درگیری و بحث بینتان خواهد شد.

راه های مختلف ابراز احساسات را از دست می دهید

راحت بودن برقراری رابطه از طریق گوشی موبایل را نمی توان انکار کرد؛ اما نباید تبدیل به تنها راه صمیمیت و نزدیکی شما شود. زمان گذاشتن برای دیدن یکدیگر، محبت فیزیکی و جسمی و سپری کردن اوقات با کیفیت در کنار هم و تجربه های جدید باعث افزایش عمق رابطه خواهد شد.

روز به روز روی رابطه شما و همسرتان بیشتر اثر میکند

گوشی موبایل اعتیاد آور است و تاثیراتش روی رابطه روز به روز بدتر خواهد شد. گوشی موبایل می تواند حواس شما را به شدت پرت کند. کافی است با خودتان فکر کنید و ببینید که چند بار در طول روز گوشی تان را چک می کنید یا اگر آن را جا بگذارید، احساس می کنید که چه چیز مهمی را گم کرده اید. همین باعث می‌ شود که تعاملی با یکدیگر نداشته باشید و این اعتیاد روز به روز اثرات مخرب تری خواهد گذاشت.

اعتیاد به موبایل

هر روز احساس تنهایی تان بیشتر می شود

اگر همسرتان مدام سرش به گوشی موبایل گرم باشد، احتمالا شما هم می خواهید کمبودهای تان را در شبکه های اجتماعی جبران کنید؛ اما هرچقدر بیشتر در آن غرق می شوید، بیشتر احساس تنهایی می کنید و فاصله شما با همسرتان بیشتر خواهد شد.

گوشی موبایل تان فقط عامل حواس پرتی است

شاید فکر کنید که کنار همسرتان نشسته اید و گوشی را بغل دست تان گذاشته اید و از آن استفاده نمی کنید؛ اما متاسفانه این روش هم جواب نمی‌ دهد، زیرا وجود گوشی موبایل در کنارتان روی ارتباطِ شما با یکدیگر تاثیر گذار خواهد بود و توجه و حواس تان را به خودش جلب می‌ کند و باعث می‌ شود که ارتباط عمیقی برقرار نکنید.

انتظارات غیر واقع بینانه در شما به وجود می‌ آید

وقتی که وارد شبکه های اجتماعی می شوید، عکس های مختلف را می‌ بینید و زندگی خودتان را با آنها مقایسه می کنید. در صورتی که خیلی از آن ها ساختگی هستند و این انتظارات واقع بینانه باعث می شود تا احساس کمبود در زندگی داشته باشید.

شبکه های اجتماعی

ترس از جا ماندن از دنیای اطراف پیدا می کنید

ترس از جا ماندن از اخبار روز به خاطر اعتیاد به موبایل و شبکه های اجتماعی بیشتر می شود و به رابطه تان آسیب وارد می کند. در چنین حالتی شما کمتر می توانید خودتان را کنترل کنید و مدام داخل شبکه های اجتماعی هستید تا ببینید که چه اتفاق جدیدی رخ داده است و در نتیجه کمتر در کنار همسرتان قرار می گیرید.

بلایی که تلفن همراه به جان زندگی ها انداخته

55
این مطلب مفید بود ؟50
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن/ش
وبگردی