زغال فشرده
امروز قصد داریم تا به شما صنف تولید زغال فشرده را معرفی کرده و هزینه های لازم برای راه اندازی یک کارگاه کامل به همراه خط تولید زغال فشرده را برای شما شرح دهیم و در ادامه هم میزان سود آوری بازدهی این خط تولید را بررسی کنیم.

آشنایی با خط تولید زغال فشرده

امروز قصد داریم تا به شما صنف تولید زغال فشرده را معرفی کرده و هزینه های لازم برای راه اندازی یک کارگاه کامل به همراه خط تولید زغال فشرده را برای شما شرح دهیم و در ادامه هم میزان سود آوری بازدهی این خط تولید را بررسی کنیم.

زغال فشرده چیست؟

زغالی که به زغال فشرده یا چینی معروف است، رایج ترین نوع بریکت سوختی است که با گرد زغال چوب در خط تولید زغال فشرده ساخته می شود.

زغال فشرده (بریکت) یک بلوک فشرده از گردوغبار زغال سنگ یا سایر مواد زیستی توده های قابل احتراق مانند زغال چوب، خاک اره، تراشه چوب و زغال سنگ نارس است.

بازار فروش زغال فشرده چگونه است؟

خط تولید زغال فشرده به دلیل اینکه یک صنعت جدید در کشورهای خاورمیانه محسوب می شود دارای بازار خرید و فروش خوبی بوده و  جزو شغل های پر درآمدی می باشد.
مواد اولیه جهت تولید زغال چینی در ایران به مقدار بسیار زیاد یافت می شود و به همین دلیل راه اندازی خط تولید زغال فشرده با کمبود مواد اولیه مواجه نیست و گذشته از آن چون زغال فشرده از مواد بازیافتی تولید می شود، هزینه گمرکی جهت صادرات این محصول برای تولیدکنندگان تعلق نمی گیرد.
کشورهای عربی خاورمیانه مصرف زغال بسیار زیادی دارند، بنابراین ایران می تواند قطب صادرات زغال چینی در خاورمیانه باشد.

شرایط مورد نیاز برای راه اندازی خط تولید زغال فشرده چیست؟

 • سوله مسقف به متراژ 300 متر
 • یک انشعاب گاز برای تامین نیاز کارگاه
 • تامین به میزان 50 آمپر
 • 3 نفر نیروی کار برای یک دستگاه و 4 نفر با دو دستگاه اکسترودر
 • 10 عدد کوره 
 • و تجهیز کارگاه

خط تولید زغال فشرده

دستگاه های و ابزارات خط تولید زغال فشرده

لیست زیر شامل تمام دستگاه های خط تولید زغال فشرده است:
 1. اکسترودر تسمه ای با دینام
 2. سرند سایز بزرگ 
 3. مکنده و دمنده (سانتریفیوژ)
 4. آسیاب چکشی یا خردکن 
 5. سیکلون گریز از مرکز 
 6. بارریز گیربکسی با دینام 
 7. مشعل گازی بزرگ
 8. هود جلوی اکسترودر
 9. وان برای حمل مواد
 10. جهنمی یا دیگ حرارتی
 11. لوله های سینوسی 
 12. زانو سایز
 13. سیلندر
 14. ماردون
 15. المنت 

سود خالص زغال فشرده چقدر است؟

اگر بخواهیم سود خالص زغال فشرده را محاسبه کنیم باید از پایه و اساس آغاز کرده و مانند تمام اصناف و مشاغل  تمام هزینه های اولیه و ثانویه و جانبی را محاسبه کنیم و تمام جوانب مخارج کارگاه را مورد بررسی قرار دهیم.

به عنوان کلیت موضوع باید به مواردی همچون لیست زیر به خوبی توجه کنیم و تمام خرج ها را در این زمینه ها بررسی کنیم:

 • مواد اولیه 
 • قطعات مصرفی 
 • حقوق کارکنان 
 • هزینه مصرف برق و گاز و…
 • اجاره 
 • و دیگر موارد 

به طور کلی مواد اولیه برای تولید زغال فشرده,از ضایعات و مواد دور ریز تهیه می شود و در نتیجه نسبت به قیمت ضایعات سود دهی مناسبی دارد.قیمت هر کیلو مواد اولیه به صورت میانگین هزار تومان بوده و با احتساب تمام هزینه های جانبی تولید به مبلغ 6 هزار تومان می‎رسد.فروش زغال فشرده با قیمت حداقل 8,500 تومان بوده که سودی حدود 2,500 تومان را در هر کیلو دارد.

در یک کارگاه با فعالیت یک شیفت خط تولید زغال فشرده میتوان روزانه 500 کیلو زغال تولید کرد که به صورت روزانه سودی حدود 1,250,000 تومان و در ماه حدودا 25 الی 30 میلیون تومان به همراه خواهد داشت.

راه اندازی خط تولید زغال فشرده توسط کیوان صنعت

مجموعه کیوان صنعت با سابقه و تجربه خود در زمینه راه اندازی خط تولید زغال فشرده برترین اجرا کننده خط تولید در کشور می باشد.مجموعه کیوان صنعت علاوه بر اجرا و راه اندازی خط تولید در زمینه مشاوره پیش از سرمایه گذاری و نیز در تامین مواد اولیه و آموزش تئوری و علمی خط تولید همراه شماست.
کیوان صنعت
مجموعه کیوان صنعت به همراه با راه اندازی خط تولید زغال فشرده و نصب دستگاه ها، به مدت 5 روز از خرید مواد اولیه گرفته تا روش میکس و تولید زغال فشرده را به شما آموزش کامل می دهد . همچنین مجموعه کیوان صنعت پس از 5 روز الی یک هفته راه اندازی خط تولید,فعالیت خط تولید شما را اجرا کرده و در هفته اول تولید همراه شما بوده و نحوه تولید بهترین بریکت و زغال فشرده را به شما به صورت کامل و صفر تا صد آموزش خواهد داد.
مجموعه کیوان صنعت تمامی دستگاه های و تجهیزات خط تولید خود را به مدت یک سال گارانتی کرده و به شما ضمانت کامل برای عملکرد مناسب دستگاه و نیز تعمیر و تعویض می دهد.علاوه بر این مجموعه کیوان صنعت به مدت 5 سال پشتیبانی کارگاه تولید زغال فشرده شما را بر عهده گرفته و در تامین مواد اولیه و تولید و حتی فروش زغال فشرده همراه و در کنار شما خواهد بود.

هزینه راه اندازی خط تولید زغال فشرده چقدر است؟

59
این مطلب مفید بود ؟90
برچسب : کسب و کار
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی