حمله کاکادو

حمله طوطی ها به شهری در استرالیا

تاریخ انتشار : 16 اردیبهشت 1400کد مطلب : 81362زمان مطالعه : 3 دقیقه
تصاویر منتشر شده از این شهر باورنکردنی است، همه جا تا چشم کار می کند کاکادو یا همان طوطی سفید است و کمتر کسی در خیابان ها قدم میزند.

شهری در استرالیا به تصرف کاکادوها ( نوعی طوطی ) درآمد !

چند روزی است که مردم شهری در استرالیا با مشکل جدید مواجه شده اند، مشکلی که مربوط به دولت یا بیماری خاصی نیست بلکه بعد از پرواز صدها کاکادو یعنی طوطی سفید به این شهر آغاز شده است. چنانچه در بخش گوناگون نمناک می خوانید اخبار جدید نشان می دهد که تعداد زیادی از کاکادو ها ، شبیه به فیلم آلفرد هیچکاک در آسمان استرالیا به پرواز در آمده اند. تصاویر و ویدئو های مختلفی از این کاکادو ها  در خیابان "ناورا" به ثبت رسیده است و تقریبا یک هفته ای است که دست بدست می چرخد.

در این عکس ها و ویدیوها دیده می شود که کاکادوها روی سیم های برق نشسته اند یا وارد سقف خانه های مردم شده اند و به دنبال غذا می گردند. این پدیده اتفاقی نیست که شما هر روز بتوانید آن را مشاهده کنید و در واقع نشان دهنده یک نوع اتفاق غیر عادی می باشد. البته که در این یک هفته پرواز کاکادوها برای مردم این ناحیه کمی عادی شده است اما کسانی که از پرنده ها مخصوصاً کاکادوها متنفر باشند، قطعاً نمی توانند در این منطقه دوام بیاورند زیرا تعداد کاکادوها به شدت زیاد است.

در واقع تعداد بالای این پرنده ها شبیه به یک نوع معظل یا آفت به نظر می رسد اما خوشبختانه آن ها به درختان آسیب زیادی وارد نمی کنند و کاری با محیط زیست این منطقه ندارند. مردم این ناحیه مدام در حال تکاندن لباس های شان از پر و آثار پرندگان هستند. همه جا صدای کاکادوها و پرواز آن ها به گوش هر انسانی می رسد اما دیگر توجه خاصی به این سر و صدا نمی شود، زیرا دیگر هیچ چاره ای به جز کنار آمدن با این پرندگان وجود ندارد.

حمله کبوتر ها

این که در خیابان های این ناحیه پیاده روی کنید و مدام پرهای پرندگان یا خود کاکادوها را مشاهده کنید، اصلاً چیز عجیبی نیست چراکه این پرندگان از اینکه وارد تراس یا چمن خانه ها شوند و یا در بالای پشت بام خانه ها جایی برای زندگی انتخاب کنند و به دنبال غذا بگردند، اصلاً ترسی ندارند.

بعضی از متخصصان در این زمینه هشدارهایی دادند، آن ها اظهار کردند که بعضی از این کاکادو ها دو سال سن دارند و ممکن است گونه هایی از کاکادوها باشند که مناسب مناطق شهری نیستند و این گونه از طوطی سفید تا قبل از سال 1950 در هیچ نقطه ای مربوط به محل زندگی مردم یافت نشده اند، اما اکنون همه جا پراکنده شده اند.

بعضی از متخصصان عقیده دارند که زندگی شهری در این ناحیه بیشتر مختص پرندگان است تا خود انسان ها. چمنزارهای پهناور و وسیع " ناورا " در کنار درختان بلند قامت و دسترسی راحت به منابع آب، محلی عالی را برای زندگی کاکادو ها ساخته است برای همین چنین وضعیتی پیش آمده.

روز به روز شرایط برای زندگی پرندگان، بهتر و برای انسان ها سخت تر می شود. هر چه قدر که زمان بیشتر بگذرد و تعداد این برندگان افزایش یابد، کم تر کاری می توان برای مقابله با آن انجام داد.

حمله عجیب کاکادوها به یک شهر + عکس

55
این مطلب مفید بود ؟50
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب/ن
وبگردی