ست کردن
آشنایی با اسرار خانم های خوش سلیقه برای ست کردن لباس که یکی از راز های شیک پوشی است تاثیر زیادی بر زیبایی ظاهر شما میگذارد.

اسرار مهم برای شیک ست کردن لباس

بسیاری از ما درگیر ست کردن روسری، کیف، کلاه، زیورآلات، کمربند و کفش با یکدیگر هستیم و نمی دانیم که چگونه باید آن ها را به بهترین شکل مناسب با هم هماهنگ کنیم تا بتوانیم شیک به نظر برسیم. در این قسمت از دنیای مد نمناک قصد داریم اسرار شیک پوشی و ست کردن لوازم مختلف خانم ها و لباس‌ ها را به شما معرفی کنیم که قطعا برای تان کمک کننده است.

در انتخاب کمربند دقت کنید

اگر بتوانید یک کمربند مناسب را به لباس تان اضافه کنید، قطعاً ظاهرتان خیلی زیباتر جلوه می کند. اگر کمر باریکی دارید، به دنبال کمربند های نازک باشید. کمربند های پهن و ضخیم برای افراد قد بلند مناسب است. خانم هایی که قد کوتاه تری دارند، باید از کمربند های نازک و ظریف استفاده کنند. کمربند های خیلی نازک باید یک رنگ ساده داشته باشند، یعنی روی کمربند، طراحی ایجاد نشده باشد. همچنین می توانید کمربند نازک ساده با رنگ یکدست را برای لباس های طرح دار استفاده کنید.

انتخاب درست کمربند

برای انتخاب کفش به لبه ی دامن دقت کنید

اگر دامن کوتاه می پوشید، پاشنه کفش تان باید کوتاه تر باشد. زمانی که از دامن های خیلی کوتاه استفاده می کنید، بهتر است که اصلا کفش پاشنه دار نپوشید تا جذاب تر به نظر برسید. برای دامن های بلند می توانید از کفش‌های خیلی پاشنه دار استفاده کنید. یعنی هر چقدر که دامن بلندتر است، پاشنه کفشتان می تواند بلندتر شود.

معجزه اکسسوری و زیورآلات را فراموش نکنید

اگر می خواهید قسمتی از بدن تان به خاطر ایرادی که دارد پوشیده شود، می توانید برای این قسمت از اکسسوری، زیورآلات و یا چیزهایی مثل دستمال گردن یا روسری استفاده کنید تا توجهات به این لوازم جلب شود. به عنوان مثال اگر روی گردن تان جوش یا ضایعه ای دارید که دوست ندارید نشان داده شود، می توانید با روسری های کوتاه یا دستمال گردن به لباس تان مدل بدهید.

در استفاده از زیورآلات تعادل داشته باشید

بسیار مهم است که در استفاده از زیورآلات زیاده روی نکنید و به جزئیات توجه کنید؛‌ به عنوان مثال زمانی که می خواهید از دستمال گردن استفاده کنید، دیگر گردنبند نیندازید زیرا حجم زیاد اکسسوری‌ ها هم باعث می‌ شود تا تیپ تان شلخته به نظر برسد.

ست کردن لباس

کیف با سایز بزرگ دست تان نگیرید

بسیاری از ما سعی می کنیم که کیف هایی با سایز بزرگ استفاده کنیم تا مشکلات اندام مان را با آن بپوشانیم اما این کیف ها شما را کشیده و لاغر نشان نمی‌ دهد. بهتر است از کیف با سایز معمولی استفاده کنید. کیف های بسیار کوچک هم اندام تان را درشت نشان می دهند، پس همیشه به دنبال سایز متوسط و معمولی باشید.

خانم‌هایی که ریز نقش و لاغر اندام هستند، باید کیف های کوچک یا کیف با سایز معمولی استفاده کنند. کیف‌ های بزرگ باعث می‌ شود که کوتاه تر و ریزتر نشان داده شوند. خانم های قد بلند باید از کیف های جعبه ای استفاده کنند. کیف های کوچک هم برای آن ها مناسب نیست. معمولاً کیف های گرد با سایز معمولی گزینه بهتری برای خانم های قد بلند است.

رنگ کیف و کفش دقیقاً نباید یکسان باشد

اگر به دنبال این هستید که کیف و کفش خود را ست کنید، باید به این نکته توجه کنید که رنگ این دو وسیله دقیقاً نباید با یکدیگر یکسان باشد. بهتر است که از رنگ های مکمل یا رنگ های هم خانواده استفاده کنید. از طرفی رنگ کیف دستی بهتر است با چیزهایی مثل گوشواره یا رنگ ژاکت ست باشد. اگر کفشتان طرح دار است، سعی کنید رنگ زمینه آن را برای کیف استفاده کنید و به جای آن کیف ساده خریداری کنید که هیچ طرحی رویش نداشته باشد و هر دو را طرح ‌دار انتخاب نکنید.

ست کیف و کفش

مراقب انتخابِ گردنبند باشید

خرید گردنبند نیازمند رعایت نکات مهمی است که شاید بسیاری از شما آن را نادیده بگیرید. گردنبند های کوتاه عموماً برای افرادی مناسب است که گردن بلندی دارند و باعث می شود که گردن آن ها کوتاه تر نشان داده شود و کاملا معمولی به نظر برسند. گردنبند های بلند برای افرادی مناسب تر است که گردنشان کوتاه است.

در انتخابِ دستبند دقت کنید

به انداختن یک دستبند اکتفا نکنید. شما می توانید چند دستبند را با یکدیگر همراه کنید و اکسسوری جذاب برای خودتان بسازید؛ اما تعادل را رعایت کنید. معمولاً توصیه می‌ کنیم که هر دو دست تان دستبند نیندازید و فقط تمرکزتان روی یک دست باشد. رنگ دستبند با دیگر زیورالاتی که استفاده کرده اید، باید هارمونی و هماهنگی داشته باشد.

دستبند های رنگی

در انتخاب جوراب و شلوار دقت کنید

این مرحله خیلی ساده است اما اگر آن را درست انجام دهید، تاثیر بسیار زیادی در زیبایی تیپ تان خواهد داشت. می توانید رنگ اصلی تم و استایل تان را در نظر بگیرید و همان رنگ را به عنوان شلوار استفاده کنید یا دقیقاً شلواری بپوشید که رنگ متضاد با رنگ اصلی دیگر لباس هایتان است.

اسرار خانم هایی که شیک ست کردن رو بلدن

4.2215
این مطلب مفید بود ؟17936
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ش
وبگردی