برند داپ اَپ
صنعت خرده فروشی یکی از بخش های مهم در زنجیره تأمین کالاها است که به عرصه رقابت تنگاتنگ میان فروشگاه های سنتی، فروشگاه های آنلاین و مراکز خرید تبدیل شده است.

نمایشگاه «ایران ریتیل شو» با حمایت برند داپ اَپ

صنعت خرده فروشی یکی از بخش های مهم در زنجیره تأمین کالاها است که به عرصه رقابت تنگاتنگ میان فروشگاه های سنتی، فروشگاه های آنلاین و مراکز خرید تبدیل شده است. در نتیجه این رقابت کسب و کارهایی پیروز می شوند که ضمن افزایش کیفیت کالاها و خدمات عرضه شده، به صورت مستقیم و ملموس برای مشتریان ارزش آفرینی کنند. 

دومین دوره نمایشگاه «ایران ریتیل شو» با حمایت برند داپ اَپ و با هدف نمایش آخرین دستاوردهای مدیریتی در حوزه فروشگاه های سنتی، آنلاین، فروشگاه های زنجیره ای و کسب و کارهای وابسته به اداره فروشگاه ها از تاریخ 5 تا 8 دی ماه امسال در مجموعه نمایشگاه های بین المللی تهران، سالن 8 و 9 برگزار می شود. یکی از مهم ترین بخش های این نمایشگاه توجه به رویکردهای مختلف در افزایش وفاداری مشتریان به برندها و تبدیل خرید به یک عادت دلپذیر است.

تلاش در جهت افزایش میزان وفاداری مشتریان به برندها و خرید بیشتر توسط آنها دست کم سه قرن قدمت دارد. در این مسیر طولانی که عموما با آزمون و خطا همراه بوده؛ روش های جدید جایگزین سیستم های قدیمی تر شده تا کارایی آنها بیشتر شود و این مسیر کماکان ادامه دارد. بررسی تاریخ این حوزه نشان می دهد ارائه تخفیف برای خریدهای بعدی یکی از قدیمی ترین روش های حفظ وفاداری مشتریان است. بعدتر فروشندگان با هر خرید، چیزی به عنوان هدیه یا اشانتیون می گرفتند. این شیوه با سیستم کارت های امتیازی و استیکرهای پشت کالاها که کاربران می توانستند با جمع کردن آن جایزه بگیرند ادامه پیدا کرد. بعد از این هم پرداخت حق اشتراک برای ورود به باشگاه مشتریان فروشگاه ها در ازای استفاده از خدمات خاص برای وفادار نگه داشتن مشتریان به عنوان یک روش جدید باب شد. 

تا همین امروز کم و بیش از همه این روش ها استفاده می شود؛ هر چند هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. در ایران هم کسب و کارها از چند دهه پیش تلاش کرده اند تا کمپین هایی برای باشگاه مشتریان و افزایش میزان وفاداری آنها طراحی کنند. برای نمونه بررسی انجام شده در مورد فروشگاه های زنجیره ای بزرگ در ایران نشان می دهد عواملی که توانسته اند بر روی برنامه های وفاداری مشتریان تاثیرگذار باشند؛ اعتماد و رضایت مشتری است. 

از سوی دیگر مشتریان فروشگاه ها و مراکز خرید در ایران، عدم تفکیک مفهوم باشگاه مشتریان از باشگاه تخفیف و صرفا تأکید بر روی پیشنهادهای تخفیفی بدون ایجاد ارزش جانبی، عدم برنامه ریزی بلند مدت برای هدف گذاری مناسب بر روی برنامه های وفاداری، شیوه امتیازگیری پیچیده در باشگاه یا برنامه مورد نظر که دلسردی مشتریان را به همراه دارد و در نهایت عدم ایجاد ارزش افزوده برای اعضای باشگاه را از دلایل ناراضایتی خود از باشگاه های مشتریان اعلام کرده اند. این نارضایتی ها باعث شده تا کارشناسان به شیوه های جدیدی برای بهبود باشگاه و برنامه های وفاداری مشتریان در ایران فکر کنند.

داپ اَپ اولین ارائه دهنده کش بک بر بستر شبکه بانکی در ایران است. کش بک به معنی بازگشت درصدی از مبلغ پرداخت شده برای هر خرید به کیف پول است که در مورد این برند ایرانی، این مبلغ بین 4 تا 14 درصد است. استفاده از مدل کشبک در مدیریت باشگاه مشتریان از چند سال پیش مورد توجه قرار گرفته است. با استفاده از این مدل تشویقی در برنامه های مراکز خرید، اصناف و فروشگاه های عضو داپ اَپ ، فروشگاه های اینترنتی و فروشگاه های زنجیره ای مشکلات گفته شده تا حد زیادی کاهش پیدا می کند. میزان وفاداری به برندها بیشتر شده و مشتریان از عضویت در باشگاه مشتریان لذت می برند.

نمایشگاه ایران ریتیل شو

در واقع کش بک امکان جدیدی برای کسب درآمد از هر خرید است که توسط داپ اَپ به شکل یک پلتفرم ملی در ایران راه اندازی شده است. مشتریان حق انتخاب دارند تا پول برگشتی از هر خرید را به حساب بانکی خود واریز نمایند یا برای خریدهای مجدد از قبیل شارژ تلفن همراه، پرداخت عوارض حمل و نقل، شارژ بلیت مترو و ... هزینه کنند یا اینکه موجودی کیف پول داپ اَپ را به شکل پس انداز نگهداری یا حتی آن را به عنوان پول توی جیبی به فرزندان خود پرداخت کنند. 

در همین راستا داپ اَپ برای تقویت و یا باز طراحی باشگاه مشتریان و برنامه های وفاداری اکوسیستم صنعت خرده فروشی برنامه های ویژه ای را در نظر گرفته است. مدیران مراکز خرید می توانند با استفاده از پلتفرم کش بک داپ اَپ برای مشتریان باشگاه های اختصاصی ایجاد کنند و برای آنها کیف پول اعتباری تعریف کنند. همچنین فروشگاه های زنجیره ای علاوه بر ایجاد باشگاه فروش با پلفترم کشبک داپ اَپ از امکان راه اندازی جشنواره فروش هم برخوردار می شوند. این دسته از فروشگاه ها برای مشتریان ویژه خودشان اعتبار نقدی خرید در قالب کیف پول اعتباری در نظر می گیرند.داپ اَپ، خود این اعتبار را تأمین می نماید. در نهایت فروشگاه های اینترنتی با استفاده از قابلیت های داپ اَپ می توانند خرید اقساطی را برای مشتریان با سابقه و خرید اعتباری را برای همه مشتریان فعال کنند. همچنین امکان برگزاری کمپین و جشنواره های مناسبتی خرید در بستر پلتفرم کشبک داپ اَپ با هدف افزایش مشتری برای این فروشگاه ها فراهم می شود.

داپ اَپ با حضور در نمایشگاه ایران ریتیل شو و حمایت از این نمایشگاه در نظر دارد مدل جدیدی با زیرساخت کشبک را به فعالان صنعت خرده فروشی ایران معرفی کند. در این مدل مشتریان علاوه بر دریافت 4 تا 14 درصد از مبلغ هر خرید بعد از انجام هر تراکنش، می توانند با استفاده از کیف پول اعتباری داپ اَپ حتی بدون پرداخت پول خرید کنند. این دو محور جذاب باشگاه مشتریان با استفاده از پلتفرم کشبک داپ اَپ است که جزییات بیشتر آن امسال از تاریخ 5 تا 8 دی ماه در غرفه شماره یک سالن های هشتم و نهم نمایشگاه بین المللی تهران به اطلاع همگان خواهد رسید. 

داپ اَپ، حامی دومین نمایشگاه ایران ریتیل شو

53
این مطلب مفید بود ؟30
برچسب :
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی