طراحی جزیره آشپزخانه
آشپزخانه مرکز خانه است و انتخاب کابینت مناسب بسیار اهمیت دارد، کابینت جزیره برای آشپزخانه میتواند انتخاب خوبی باشد اما باید مواردی را قبل از طراحی رعایت کنید.

قبل از طراحی آشپزخانه جزیره دار این موارد را رعایت کنید

آشپزخانه قلب خانه است و در نتیجه باید آن را به بهترین شکل ممکن طراحی کنید تا بتوانید زمان بیشتری را با حال خوب داخل آن سپری کنید. در این قسمت از دنیای مد نمناک قصد داریم نکاتی را به شما معرفی کنیم که در صورت نیاز به طراحی جزیره، باید آن ها را در نظر بگیرید.

عملکرد جزیره چیست؟

قبل از این که شروع به خواندن نکات مهم کنید، باید بدانید که عملکرد جزیره در آشپزخانه چیست. در آشپزخانه های جزیره دار بخشی را به آشپزی و پخت و پز اختصاص می‌ دهند و بخش دیگر مربوط به خوردن غذا است اما تاکید روی قسمتی است که شما قصد دارید مواد غذایی را آماده کنید.

اگر می خواهید همه لوازمی که داخل آشپزخانه قرار داده اید، با یکدیگر هماهنگ باشند، نیاز به فضای بیشتری دارید‌ پس سعی کنید قبل از اینکه خانه به طور کامل ساخته شود، فضای بزرگتری را برای آشپزخانه درنظر بگیرید. برای قسمت پخت و پز و آشپزی هم محل بزرگ تر را اختصاص دهید.

طراحی آشپزخانه

در آشپزخانه جزیره دار به چه وسایلی نیاز دارید؟

اگر قصد کرده اید آشپزخانه جزیره دار داشته باشید، اول از همه باید یک برنامه ریزی مشخص برای فضا ایجاد کنید‌. سینک اصلی ظرفشویی باید در وسط آشپزخانه قرار بگیرد و در کنار آن نیاز به ماشین ظرفشویی دارید که قسمت پایین سینک و کمی کنار تر از آن قرار داده می شود که معمولا آن را در سمت راست قرار می دهند. اگر آشپزخانه خیلی بزرگ است و یخچال به جزیره نزدیک نیست، می توانید از یک کابینت کوچک تر نزدیک یخچال کمک بگیرید.

همچنین می توانید لیستی از وسایلی که قرار است داخل آشپزخانه قرار دهید را بنویسید و ببینید که کدام یک باید نزدیک تر به سینک ظرفشویی باشند و برای انتخاب وسایل نزدیک به سینک ظرفشویی، سردرگم نباشید.

به چه قدر فضا نیاز داریم؟

همه چیز بستگی به سایز آشپزخانه تان دارد. اگر تعداد کابینت ها زیاد است، احتمالاً خیلی با مشکل در چیدمان مواجه نمی شوید اما توصیه ما این است؛ برای قسمتی که مربوط به آماده سازی غذا و پخت و پز است، بیشترین فضا را در نظر بگیرید.

دکوراسیون

ارتفاع کابینت ها باید چقدر باشد؟

اولین چیزی که باید تعیین کنید، این است صندلی که کنار کابینت یا جزیره قرار می دهید تا روی آن ها بنشینید، چقدر ارتفاع دارد. سپس متناسب با آن؛ ارتفاعِ کابینت ها را هم تعیین کنید تا بقیه کابینت ها کاملاً یکسان و یکدست باشند.

چیدمان را چگونه انجام دهیم؟

نکته مهمی که باید در چیدمان آشپزخانه های جزیره دار در نظر بگیرید، این است که چیدمان خیلی شلوغ را انتخاب نکنید که همه چیز به هم ریخته نباشد. بهتر است سعی کنید که روی جزیره را خلوت نگهدارید و اکثر وسایل را داخل کابینت بگذارید. برای قسمت روی جزیره می توانید یک گلدان تزئینی یا ظرف میوه قرار دهید.

کابینت آشپزخانه

برای چنین کاری؛ آیا نیاز به طراح دکوراسیون داریم؟

این مورد به همه چیز بستگی دارد؛ اما قطعا اگر بخواهید که دکوراسیون تان خیلی تخصصی انجام شود، نیاز به فرد متخصصی دارید که ارتفاع، سایز و محل قرارگیری کابینت ها را متناسب با آشپزخانه ای که دارید؛ تعیین کند.

آنچه قبل از طراحی آشپزخانه جزیره حتما باید بدانید

54
این مطلب مفید بود ؟40
منبع : بخش دنیای مد نمناک /ن/ن.ح
وبگردی