کتری شیطان
یکی از عجیب ترین مکان های دنیا بدون شک آبشار مرموز کتری شیطان است که راز عجیبی در خود پنهان کرده است.

آبشار مرموز معروف به کتری شیطان کجاست و رازش چیست ؟

رودخانه ای به نام برول وجود دارد که از دو طرف به یک جریان آب وصل می شود و سپس به دو آبشار کنار هم می ریزد. یکی از این جریان آب ها به سمت پایین می آید و به مسیر خودش ادامه می دهد و آبشار دیگر برای همیشه محو می شود که هم اکنون هم به شکل یک راز باقی مانده است.

 بسیاری از دانشمندان هنوز هم سعی دارند که پرده از این راز بگشایند. این آبشار در مرز بین آمریکا و کانادا در پارک سی آر مگنی قرار گرفته است. رودخانه برول 243 متر طول دارد و این آبشارهای بزرگ را ایجاد کرده است. تقریباً 2 کیلومتر قبل از اینکه رودخانه به سمت پایین بیاید، سنگ های آتشفشانی ضخیم قرار گرفته اند که این رودخانه را به دو قسمت تقسیم می کند. 

بخش شرقی رودخانه 1.5 متر به سمت پایین می آید و بخش غربی رودخانه تقریباً 3 متر به سمت پایین می آید و ناگهان غیب می شود. 

قدرت این آب بالاست و جریان آن نسبتاً شدید است و در مسیر راه، شن و ماسه و سنگ ها را با خودش حمل می کند. به دلیل وجود این سنگ ها در این مسیر، یک وقفه ایجاد شده است. آب هایی که به سمت پایین می آیند، دور این حفره می چرخند و به یک طرف می روند؛ یعنی به سمتی که یک فضای خالی پیدا کنند اما چنانچه در بخش سرگرمی نمناک عنوان شده است یکی از طرف های این آب بعد از پایین آمدن، ناگهان غیب می شود. محققان بر این باور هستند که آب از هر دو طرف باید دوباره به ادامه رودخانه بپیوندد. 

تلاش های زیادی در این باره انجام شده است تا ردپای این آب را پیدا کنند اما هیچ کس هنوز در این زمینه موفق نشده است. جالب است بدانید آب هایی که به سمت آبشار غیبی می روند؛ همراه با خودشان چیزهایی شبیه به توپ پینگ پنگ و بسیاری از اجسام این چنینی را دارا هستند اما آن ها هم همراه با آب غیب می شوند و هیچ اثری از آن ها باقی نمی ماند. 

کتری شیطان

فرضیه های معروف آبشار کتری شیطان

فرضیه غار 

یک فرضیه در این مورد وجود دارد که ممکن است این آب به رودخانه زیرزمینی متصل شود که مجموعه ای از غارهای زیر زمینی در آن قسمت وجود دارند اما جغرافیای این منطقه به گونه ای است که نمی تواند چنین غارهایی را در زیر زمین خودش نگه دارد. 

از طرفی این غار ها در جایی تشکیل می شوند که سنگ های نسبتاً نرم در آن ها وجود داشته باشند که به راحتی داخل آب حل شوند اما سنگ هایی که در این رودخانه هستند، سنگ های آتشفشانی و بسیار سفت می باشند. به همین دلیل خیلی نمی توان به صحت این فرضیه اعتماد کرد. 

فرضیه وجود یک لوله 

فرضیه دیگری هم در این مورد وجود دارد که احتمالاً در مسیر آبشار شیطان یک لوله موجود است. این لوله جریان آب را همراه با سنگ های آتشفشانی به سمت خودش می کشد و بسیار هم سفت است و با سنگ های معمولی اشتباه گرفته می شود. شاید این فرضیه درست باشد اما مشکل اینجاست که چنین چیزی هنوز بعد از مشاهدات بسیار زیاد، در این ناحیه پیدا نشده است. 

آبشار کتری شیطان

فرضیه خطوط فرضی 

تئوری دیگری هم در این زمینه وجود دارد که شاید ترک ها و خطوطی در این سنگ ها وجود دارند که آب را به داخل خودشان می کشند. سنگ های سفت آتشفشانی، گاهی اوقات به دلیل بعضی از واکنش ها مثل زلزله یا فشار بالای آب دچار ترک می شوند اما باز هم هیچ اثری از این سنگ های ترک خورده یافت نمی شود که آب به داخل آن ها نفوذ کند. حتی اگر بعضی از سنگ ها ترک هم داشته باشند، باز هم شن و ماسه های موجود در ان ها می توانند ترک هایشان را ببندند. پس همان طور که مشاهده کردید، هنوز هم هیچ کس نمی داند که آب این آبشار به کجا می ریزد.

ماجرای کتری شیطان ، آبشاری که ناپدید می شود

3.67
این مطلب مفید بود ؟52
منبع : بخش سرگرمی نمناک /ن/س
وبگردی